Korona

Korona dla Miss Polonia została zaprojektowana z myślą o pięknej i wyjątkowej kobiecie, o niepowtarzalnej urodzie, tak jak unikalny i jedyny w swoim rodzaju jest bursztyn oprawiony w Koronie. Tak jak nie ma dwóch identycznych okazów bursztynu, tak też nie ma dwóch takich samych kobiet, stąd w połączeniu tworzą one wyjątkową, niepowtarzalną całość.

 

Inspiracją dla projektu autorstwa Cypriana Chorocieja ze Studia Projektowego S&A w tworzeniu Korony było połączenie elfickiej fantazji z rzeczywistością. Powstała Korona, o baśniowym charakterze, nadaje wrażenie zmysłowości. Zastosowany element „piór husarskich”, będących symbolem polskiej dumy ma zdobić kobietę o wyjątkowej klasie i urodzie, która jest wizytówką naszego kraju. Użyty w Koronie bursztyn jest oznaką polskości, unikatowości oraz oryginalności. 


Przy wykonaniu Korony, posłużono się najnowszymi technikami projektowania oraz technologii druku 3D. Całość tworzy około osiemdziesiąt oddzielnie zaprojektowanych elementów. Czas pracy tylko nad projektem zajął projektantowi ponad cztery tygodnie, a czas samej pracy maszyny drukującej w 3D to aż 450 godzin. Elementy odlane zostały metodą traconego wosku w zaawansowanej technologii próżniowego odlewania metali szlachetnych, gdzie temperatury sięgają ponad 1000 stopni Celsjusza.


Nad ręcznym procesem wykończenia oraz złożenia Korony pracowało trzech najlepszych złotników z firmy S&A. Konstrukcja Korony została wykuta ręcznie z jednego kawałka srebra. Oprawiono ręcznie 1832 kamieni jubilerskich, a w centralnym punkcie Korony został obsadzony specjalnie wyszlifowany na tą okazję bursztyn. Okaz wyselekcjonowany z kilkunastu kilogramów surowca o odpowiedniej barwie i proporcjach, nadano mu ostatecznie ręcznie wykonany niepowtarzalny szlif brylantowy.


Korona po rozłożeniu na płasko wszystkich elementów osiąga długość prawie 80 cm, a waga samej Korony to 350 g najlepszej jakości polskiego srebra. Całość została pokryta szlachetnym rodem, a elementy dekoracyjne zostały pozłocone 24 karatowym złotem.


Za pomoc w realizacji projektu Korony dla Miss Polonia dziękujemy firmie S&A Jewellery Design S.A oraz projektantowi Michałowi Starostowi.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas