News

Włocławek – Miasto Gospodarz Miss Polonia 2021 / 2022

Włocławek to miasto o wielowiekowej tradycji, a jednocześnie nowoczesne i innowacyjne.

Baza rekreacyjna i turystyczna, jaką oddajemy do dyspozycji mieszkańców i gości nawiązuje do historycznej funkcji Wisły, jako malowniczego, wodnego szlaku. Niezapomnianych wrażeń dostarcza spacer nadwislańskimi bulwarami, położonymi w zabytkowej części miasta. Odbywają się tutaj pokazy artystyczne, spektakle i koncerty. Ponadto amatorów atrakcji wodnych przyciągają dwie przystanie wodne.

Dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje sportowe pasje korzystając z nowoczesnego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego oraz bogatej, wciąż rozbudowywanej infrastruktury szkolnej i osiedlowej.

Włocławek otoczony jest lasami i szlakami turystycznymi Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwatu Kulin, dzięki czemu zachwyca i potwierdza swoją wyjątkowość.

Warto do nas przyjechać także po niezapomniane wrażenia artystyczne i duchowe. Zaznać ich można m.in. w Centrum Kultury "Browar B.", Teatrze Impresaryjnym, a także zwiedzając zabytki sakralne na czele z Katedrą Włocławską.

Zapraszam do Włocławka. To piękne i gościnne miasto położone w sercu Polski, a podróż do nas, na Kujawy będzie niesamowitą przygodą!

Prezydent Włocławka
Marek Wojtkowski 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas