News

Strój narodowy "Wiosna" projektu Angeliki Józefczyk dla Patrycji Woźniak na Miss Grand International

Inspiracją projektantki Angeliki Józefczyk do stworzenia stroju narodowego dla Patrycji Woźniak była polska natura która wiosną budzi się do życia. Elementem widocznym o znaczeniu symbolicznym są maki-kwiaty polne  które oprócz swojego piękna są również symbolem krwi polskich żołnierzy poległych w bitwie pod Monte Cassino w pieśni wojskowej „Czerwone maki na Monte Cassino”. W projekcie również wykorzystano róże - przeskalowany wianek  oraz chabry - biżuteryjne kolczyki.

 

Strój narodowy jest utrzymany w biało-czerwonej kolorystyce z elementami zieleni - nawiązuje do polskich strojów ludowych. Głównym materiałem użytym do wykonania stroju jest koronka o wzorze kwiatowym. Dostrzegamy maki oraz róże. Projekt został wzbogacony kwiatami 3D oraz frędzlami ze szklanych koralików. Rękawy sukienki zostały wykończone białymi piórami.

 

Charakterystycznym elementem jest szeroki pleciony pas który podkreśla talię Patrycji. Jest on zdobiony czerwonym, oraz niebieskimi elementami. Góra i dół paska jest wykończona złotym ozdobnym sznurkiem.

 

Dodatkiem do stroju jest przeskalowany wianek z róż oraz biżuteryjne kolczyki wykonane z chabrów o pięknej błękitnej barwie

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas
Zobacz film