News

Stawiamy na naturę i naturalne piękno każdej kobiety

Od 25 lat drogerie Natura dbają o Polki, najpiękniejsze kobiety świata. Kobiety, które zachwycają nie tylko swoją urodą, ale także siłą ducha i charakteru, zaradnością, kreatywnością oraz wielkim sercem pełnym empatii. Dlatego w tym szczególnym, jubileuszowym roku, Natura została Partnerem Głównym konkursu Miss Polonia. W ramach tego wydarzenia klienci i klientki firmy wybiorą także Miss Polonia Drogerii Natura. 

Jest rok 1997, Polki oczarowane są nowymi perfumami 212 Caroliny Herrery, Miss Polonia zostaje Roksana Jonek, do Warszawy przyjeżdża na koncert grupa U2, a Telewizja Polska rozpoczyna emisję telenoweli „Klan”. Na świecie szok wywołuje tragiczna śmieć uwielbianej przez wszystkich księżnej Diany,  a mieszane uczucia budzi informacja o sklonowaniu pierwszego ssaka, owcy Dolly. 

Ten sam rok 1997 to moment, kiedy powstaje pierwsza drogeria pod szyldem Natura. Co ciekawe, po 25 latach nadal działa w tym samym miejscu, przy ul. Krasnobrodzkiej w Warszawie. Właścicielem drogerii była wtedy firma Polbita, największy dystrybutor chemii domowej, kosmetyków i artykułów przemysłowych w Polsce. Od 2014 r. sieć należy do rodziny Pelion SA... Dziś Natura to prężnie działająca sieć blisko 270 sklepów stacjonarnych oraz drogeria internetowa Drogerienatura.pl. 

Klientki kochają te produkty

Codziennie do drogerii Natura zaglądają miliony Polek. Każdej pomagamy  dokonać jak najlepszego wyboru. Oferta Natury jest szeroka i obejmuje ponad 30 tys. pozycji, w tym kosmetyki naturalne, dermokosmetyki, a także produkty do makijażu, pielęgnacji twarzy, ciała, koloryzacji i stylizacji włosów, wody toaletowe oraz perfumy. Wszystkie w bardzo dobrych cenach i szczegółowo opisane na stronie internetowej, by było łatwiej podjąć decyzję. 

W portfolio Natury klientki znajdą także około 20 marek dostępnych wyłącznie w salonach tej sieci. Wśród nich jest m.in. Kobo Professional - marka kosmetyków do makijażu stworzona przez profesjonalistów, w tym Daniela Sobieśniewskiego cenionego wizażystę, a także marki kosmetyków kolorowych My Secret  i Sensique. 

Ogromną popularnością cieszy się seria Botanic SkinFood - botaniczny pokarm dla skóry, seria kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, rozbudowana o linię HairFood oraz najnowsza marka w naszej ofercie Skinimal, która powstała w myśl hasła mniej znaczy więcej i oferuje dermokosmetyki oparte na optymalnie wysokich stężeniach o działaniu skierowanym na konkretny problem skóry oraz aktywną pielęgnację cery. 

Stawiamy na naturę, dlatego nieustannie rozwijamy linię kosmetyków Natura Eko i Natura Eko Dom. Kosmetyki i środki do czyszczenia z tej linii zawierają minimum 96 proc. składników pochodzenia naturalnego. Wszystkie ich receptury są wegańskie, odpowiednie dla osób, które dbają nie tylko o zdrowie, ale również szanują środowisko naturalne.

Od 25 lat stawiamy na naturę

25 lat od powstania pierwszej drogerii Natura jeszcze silniej buduje spójny wizerunek marki związany z nurtem eko. Marka Botanic, dostępna w drogeriach Natura stawia na przyjazne opakowania. Kremy do rąk Botanic opakowane są w tubę aluminiową o pojemności 30 i 75 ml, bez zastosowania plastiku. Dodatkowo tuby aluminiowe podczas używania trwale się odkształcają, czyli nie zasysają powietrza i bakterii. 

Peeling enzymatyczny do twarzy Botanic został zapakowany w tubę z oznaczeniem I’m green™. To zielony polietylen na bazie biotermoplastycznej żywicy pochodzącej z trzciny cukrowej. Jego największą zaletą jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w powietrzu przez wychwytywanie dwutlenku węgla podczas cyklu produkcyjnego. To jeszcze nie wszystkie korzyści, jakie wynikają z jego zastosowania: minimum 85 proc. składu folii pochodzi z odnawialnych zasobów trzciny cukrowej, a 100 proc. nadaje się do recyklingu. Jest to więc produkt wielokrotnego użytku, który generuje mniejszy ślad węglowy. 

W ofercie jest także m.in. szczotka BOTANIC HAIRFOOD wykonana z igły słomy pszenicznej oraz polimeru PLA, które są w pełni biodegradowalne. Specjalnie wyprofilowana część z wypustkami, wyprodukowana została z niezwykle trwałej gumy termoplastycznej, nadającej się w 100 proc. do recyklingu. Czarny kolor szczotki wynika z zabarwienia jej naturalnym pyłem węglowym. Jest produktem wielozadaniowym, idealnym w codziennej pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. 

Warto dodać, że Natura wykorzystuje do pakowania zamówień kartonowe pudełka, w których wypełnienie jest zrobione z recyklinowanej tektury. Dodatkowo w 2021 roku  drogerie we współpracy z organizacją odzysku baterii Biosystem zebrały około 600 kg zużytych baterii. Dlaczego to takie ważne? Bo każda bateria zawiera metale ciężkie (ołów, nikiel, kadm, cynk, rtęć) oraz substancje toksyczne (wodorotlenek potasu, sodu, lit, chlorek amonu).  Wyrzucanie baterii do śmietnika stwarza ryzyko zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych. Tymczasem zbiórka zużytych baterii pozwala oszczędzić energię potrzebną do wydobycia pierwiastków niezbędnych do produkcji nowych baterii. 

Misją sieci jest cały czas bycie jak najbliżej klienta oraz sprawienie, aby zakupy były dla niego przyjemnością. A wszystko w zgodzie z naturą. 

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas