News

Niezapomniana podróż finalistek Miss Polonia po Mazowszu

Dzięki strategicznemu partnerowi Mazowsze Serce Polski, finalistki tegorocznego konkursu Miss Polonia miały wyjątkową okazję odwiedzić cztery malownicze i pełne tradycji lokalizacje na Mazowszu. Każde z tych miejsc zaoferowało im niezapomniane wrażenia i głębsze zrozumienie polskiej kultury oraz tradycji.

Siedziba Zespołu „Mazowsze” - Serce polskiego folkloru

Finalistki Miss Polonia rozpoczęły swoją podróż od wizyty w Siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Dzięki ekspozycji Centrum Folkloru Polskiego mogły zanurzyć się w bogactwie polskiej kultury ludowej. Przewodnik oprowadził je po wystawie, opowiadając o historii i działalności zespołu „Mazowsze”.

Niezwykle emocjonującym elementem wizyty były warsztaty taneczne, podczas których finalistki uczyły się tradycyjnych polskich tańców ludowych. Energetyczne lekcje prowadzone przez tancerza zespołu „Mazowsze” dostarczyły im nie tylko wiedzy, ale także mnóstwo radości i zabawy.

Muzeum Wsi Radomskiej - podróż do przeszłości

Kolejnym przystankiem było Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Tam finalistki miały okazję wcielić się w role gospodyni wiejskich, biorąc udział w różnych aktywnościach takich jak grabienie siana, pranie na tarze, wyrabianie masła, czesanie lnu oraz mielenie mąki. Te codzienne czynności z dawnych czasów okazały się być nie tylko ciekawą lekcją historii, ale także świetną zabawą.

Oprócz pracy, finalistki mogły podziwiać piękne krajobrazy muzeum, cieszyć się świeżym powietrzem i robić pamiątkowe zdjęcia. Cały dzień spędzony w muzeum był pełen radości, nauki i relaksu na łonie natury.

Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach - spotkanie z kulturą wysoką

Wizyta w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach była kolejnym ważnym punktem na mapie podróży finalistek Miss Polonia. Dzień rozpoczął się od warsztatów robienia fiołków z bibuły, ulubionych kwiatów Chopina. Przewodnik oprowadził je po pałacu i otaczającym go parku, gdzie miały okazję zobaczyć pomniki upamiętniające wielkiego kompozytora.

Kulminacyjnym momentem wizyty był specjalny koncert, podczas którego finalistki mogły usłyszeć utwory Fryderyka Chopina. To niezwykłe przeżycie pozostanie w ich pamięci na długo.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu - magiczna podróż w czasie

Ostatnim przystankiem było Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. To miejsce, pełne żywych tradycji mazowieckiej wsi, przeniosło finalistki w przeszłość. Mogły spróbować swoich sił w praniu na tarze, maglowaniu bielizny, noszeniu wody nosidłami, wyrabianiu kwiatów z bibuły i wyplataniu wianków.

Radość i śmiech towarzyszyły im podczas chodzenia na szczudłach oraz przejażdżki bryczką przez wieś. Cały dzień spędzony w skansenie był nie tylko lekcją historii, ale również niezapomnianą przygodą, która zbliżyła finalistki do kultury i tradycji Mazowsza.

Serdecznie dziękujemy Mazowsze Serce Polski za umożliwienie finalistkom Miss Polonia tych niezwykłych wizyt. Dzięki Wam mogły one przeżyć niezapomniane chwile i lepiej poznać dziedzictwo kulturowe Mazowsza. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tych wyjątkowych miejsc, aby samemu doświadczyć piękna i bogactwa polskiej kultury ludowej.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas