News

Miss Polonia 2020 została piękna Natalia Gryglewska z Częstochowy. Finał konkursu odbył się w Dzień Kobiet w Teatrze Wielkim w Łodzi

To było prawdziwe święto Kobiet! 8 marca w łódzkim Teatrze Wielkim odbyła się gala finałowa Miss Polonia 2020. O tytuł najpiękniejszej Polki i bursztynową koronę walczyło dziewiętnaście finalistek wyłonionych spośród setki kandydatek w półfinale konkursu.

Uroczystą galę prowadzili Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019 i Conrado Moreno, którzy zadbali o gorącą atmosferę. W gronie jury, pod batutą dyrektor konkursu Jagody Piątek-Włodarczyk, znaleźli się: Aleksandra Stajszczak, Magdalena Pieczonka, Tomasz Ciachorowski, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Agata Biernat, Mariusz Kałamaga i Sylwia Romaniuk.

W pierwszym pokazie kandydatki do tytułu Miss Polonia zaprezentowały się w wieczorowych sukniach z kolekcji Sylwii Romaniuk. O muzyczną oprawę zadbał Marcin Sójka, zwycięzca 9.edycji „Voice of Poland”. Kolejny pokaz zdecydowanie podgrzał atmosferę w łódzkim teatrze. Finalistki wystąpiły w kostiumach marki Gabbiano, tunikach marki Pareo&Juliet oraz czółenkach marki Lovet.

„Jestem życzliwym i wspierającym jurorem i przymykam oko na małe potknięcia, zdając sobie sprawę, jak duża jest presja. Zwracam uwagę na osobowość i temperament kandydatek” – przyznała w kuluarach Katarzyna Cichopek. W podobnym tonie wypowiadała się Sylwia Romaniuk, jedyna polska projektantka, która prezentowała swoją kolekcję podczas Fashion Weeku w Dubaju. W ostatnim pokazie, który odbył się w pełnym składzie, dziewczyny zaprezentowały się w odsłonie casualowej marki LAV MAG.

Wśród pretendentek do tytułu najpiękniejszej Polki znalazły się studentki i absolwentki m.in. prawa, marketingu, kosmetologii, pasjonatki sportu, jogi, zdrowego żywienia, fanki sportów motorowych i dalekich podróży.

Zanim ogłoszono pierwszy werdykt, podczas którego wybrano 10 półfinalistek, przyznano indywidualne nagrody. Miss Delia Cosmetics została Klaudia Wonatowska. Tytuł Miss Gorsenia i Miss Piękna z przesłaniem otrzymała Weronika Domagalska, a Miss Collibre została Aleksandra Mróz. Tytuł Miss Publiczności i zarazem złoty bilet do półfinału zdobyła Jessica Guzek. Do półfinału dostały się również Amelia Trochimczuk, Faustyna Wespińska, Klaudia Wonatowska, Dominika Oleszko, Weronika Domagalska, Natalia Gryglewska, Klaudia Plesiak, Natalia Tarasiuk i Roksana Karolak.

W kolejnym pokazie panie wystąpiły w pokazie ekskluzywnej bielizny marki Gorsenia. Jak oceniła je Agnieszka Kaczorowska-Pela? „Na scenie i przed kamerami jestem od szóstego roku życia, ale rozumiem, że dla dziewczyn jest to duże wyzwanie. Każdy następny pokaz pokazuje ich większą pewność siebie. Są fantastyczne pod każdym względem i przyznam, że trudno jest mi podjąć decyzję” – przyznała Agnieszka Kaczorowska. „Bawię się świetnie, uczestnicząc w cudownym spektaklu, w którym kobiety prezentują swoje wdzięki, nie tylko fizyczne. Mnie najbardziej ujmuje błysk w oku” – dodał Tomasz Ciachorowski, który po raz drugi znalazł się w gronie jury.

Po emocjach związanych z półfinałem, kandydatki ponownie pojawiły się na wybiegu, tym razem w ślubnej odsłonie sukien z atelier Sylwii Romaniuk. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy Karolina Bielawska i Conrado Moreno wyczytywali nazwiska finałowej piątki. Do kolejnego etapu przeszły Jessica Guzek, Roksana Karolak, Klaudia Wonatowska, Natalia Gryglewska i Faustyna Wespińska.

Jakie rady dla nowej Miss miała Agata Biernat Miss Polonia 2017? „Pierwsza rada, żeby zapięła pasy, bo po wygranej zacznie się dziać! To jej rok, który musi wykorzystać, jak najlepiej i pamiętać, że to cudowna przygoda i jednocześnie kawał ciężkiej pracy” W kolejnej odsłonie muzycznej wystąpił Krystian Ochman, zwycięzca 11. edycji „Voice of Poland”, którego głos towarzyszył finalistkom podczas prezentacji premierowej kolekcji Sylwii Romaniuk. Zanim ogłoszono oficjalne wyniki, na scenie, z krótkim recitalem wystąpiła Alicja Szemplińska.

„Lepiej dawać niż brać, gdy wali się świat. Bądźmy silni, wytrwali i cieszymy się, że mogliśmy się dziś spotkać” – powiedziała dyrektor konkursu Jagoda Piątek-Włodarczyk, przekazując kopertę z wynikami.

Bursztynową koronę i tytuł Miss Polonia 2020 otrzymała Natalia Gryglewska z Częstochowy! 22-latka mierząca 173 centymetry w ubiegłym roku ukończyła dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Jej największą pasją są podróże! Natalia otrzymała nagrody o wartości powyżej 60 tysięcy złotych i prawo do reprezentowania Polski w konkursie Miss World. I Wicemiss została Klaudia Wonatowska, a tytuł II Wicemiss Polonia 2020 otrzymała Faustyna Wespińska.  

 

Fot. AKPA

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas