News

Miss Polonia 2018, Milena Sadowska wraz z Omenaa Mensah w Ghanie

Omenaa Mensah pojechała do Ghany, żeby odwiedzić podopiecznych swojej fundacji, zawieźć im słodkie smakołyki, ale przede wszystkim, żeby zrobić inspekcję inwestycji, którą tam realizuje. Towarzyszyła jej MISS POLONIA 2018, Milena Sadowska, która jako wolontariuszka zaangażowała się w pomoc fundacji Omeny. Ale to dopiero początek długofalowej współpracy Omenaa Foudation i konkursu MISS POLONIA.

 

Szkoła w Ghanie

Omenaa Mensah od dwóch lat buduje szkołę w Ghanie dla dzieci, które z ulicy trafiają do ośrodka „Don Bosco” w Temie. W Ghanie dzieci pochodzące z biednych rodzin właśnie na ulicy szukają jedzenia i pracy. Niejednokrotnie zdarza się, że już kilkulatkowie zamiast chodzić do szkoły, na którą nie stać ich rodziny, niemalże niewolniczo pracują na plantacjach, czy przy połowie ryb, w zamian za swoją pracę otrzymując jedynie posiłek. Opiekunowie „Don Bosco” wyszukują takie dzieci, dają im schronienie i regularny posiłek. Dążeniem ośrodka jest także edukacja podopiecznych, tak aby mogły zdobyć wykształcenie, a tym samym w dorosłym życiu mieć dobrą pracę i wyrwać się z zaklętego kręgu nędzy. Aktualnie dzieci uczą się w prowizorycznych pomieszczeniach ośrodka, gdzie na co dzień śpią, jedzą i spędzają pozostały czas etc. Omenaa ponad 4 lata temu gdy trafiła do ośrodka, poznała podopiecznych oraz ich dramatyczne historie, zdecydowała, że zrobi wszystko, żeby wybudować dla nich szkołę z prawdziwego zdarzenia. W tym właśnie celu założyła fundację Omenaa Foundation i rozpoczęła żmudny proces pozyskiwania finansowania inwestycji organizując wiele projektów i aukcji charytatywnych.

 

MISS POLONIA wspiera Omenaa Foundation

Aktualnie w ośrodku Don Bosco blisko 50 podopiecznych w wieku od 4 do 18 lat. Większość z nich dopiero tutaj rozpoczęło swoją edukację od nauki czytania i pisania. W ostatnich dniach ośrodek wraz z Omeną odwiedziła także Milena Sadowska, aktualna MISS POLONIA. Biuro tego najstarszego i najważniejszego konkursu  piękności w Polsce, który w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia, aktywnie zaangażowało się w pomoc w budowie szkoły. Milena nie tylko poznała realia życia dzieci ulicy w Ghanie, spotkała się z podopiecznymi ośrodka „Don Bosco” i obdarowała ich słodkimi prezentami od Wedla, ale także wzięła udział w sesji promującej projekt wspierający budowę szkoły, który oficjalnie wystartuje w listopadzie. Co więcej 19. października w Hotelu Narvil Conference & Spa, MISS POLONIA dla Omenaa Foundation zorganizuje bal charytatywny „Piękna z przesłaniem”, z którego dochód przekaże na budowę szkoły. Imprezie towarzyszyć będzie licytacja przedmiotów przekazanych przez laureatki konkursu MISS POLONIA, jak i osoby świata mediów i showbiznesu.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas
Zobacz film