News

Laureatki Miss Polonia 2020 niosą pomoc Julce

Jeszcze nie opadły emocje po finale Miss Polonia 2020, który odbył się w Łodzi, a tegoroczne laureatki już zakasały rękawy i rozpoczynają działania charytatywne. Wielkanocna sesja zdjęciowa była okazją do zaplanowania akcji pomocy dla Julki – podopiecznej fundacji Dom w Łodzi, u której zdiagnozowano aplazję szpiku.

Najpiękniejsze Polki - Natalia Gryglewska, Miss Polonia 2020/2021, Klaudia Wonatowska, I Vicemiss Polonia 2020/2021, oraz Faustyna Wespińska, II Vicemiss Polonia 2020/2021 - spotkały się w Łodzi, aby zainaugurować swoje panowanie wielkanocną sesją zdjęciową. Towarzyszyły im również Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019, oraz Klaudia Plesiak – Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2020.

- Miło było spotkać się w gronie przyjaciół z jednej sceny i powspominać niedawne wydarzenia – mówi Natalia Gryglewska - Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z naszego sukcesu, oswajamy się ze swoimi tytułami, ale jednocześnie planujemy swoje działania na ten rok. Bycie laureatką Miss Polonia to nie tylko wyróżnienie, ale i przywilej. Daje to nam platformę do działań społecznych, z których słynie ten konkurs. Z głową pełną pomysłów dołączamy więc do prężnie działającej akcji „Korona z głowy”, którą zapoczątkowała moja poprzedniczka, Karolina Bielawska.

Pierwsza edycja akcji „Korona z głowy” odbyła się w zeszłoroczną Wielkanoc. W odpowiedzi na pandemię agencja IGO-ART, organizator Miss Polonia, oraz laureatka z roku 2019, Karolina Bielawska, postanowiły przygotować paczki ze środkami ochrony osobistej i prezentami dla podopiecznych łódzkich placówek pomocowych.

- Przy pierwszej edycji „Korony z głowy” nikt nie przewidywał, że pozostanie ona aktualna i potrzebna w 2021 roku. Działamy jednak dalej i dzięki wsparciu partnerów akcji możemy nieustająco nieść pomoc potrzebującym – mówi Karolina Bielawska – Nasze działania skupiają się na instytucjach, których funkcjonowanie zostało utrudnione przed pandemię – również w zakresie prowadzenia zbiórek.

Tym razem Biuro Miss Polonia skupia całą moc wielkanocnej akcji na pomocy Julce, podopiecznej fundacji Dom w Łodzi. Julka jest dotknięta zespołem wad genetycznych, które spowodowały aplazję szpiku. Co miesiąc lekarze przetaczają jej krew, ponieważ nie reaguje na żadne dostępne leki.

- Z prośbą o pomoc zwróciła się do nas zaprzyjaźniona Fundacja Dom w Łodzi, którą od lat otaczamy opieką. Znamy Julkę osobiście – to niesamowita dziewczyna, pełna dobrej energii i siły. Było dla nas oczywiste, że angażujemy się na sto procent i wspólnie zawalczymy o zdrowie i życie Julki – mówi Jagoda Piątek-Włodarczyk, dyrektor Konkursu Miss Polonia.

Z uwagi na choroby Julki przeszczep szpiku niesie ze sobą zbyt duże ryzyko. Pomóc może tylko terapia lekiem Revolade – ta jednak jest nierefundowana. Łączny koszt półrocznej terapii to 72 tysiące złotych, nieosiągalny dla mamy zastępczej Julki. Pani Monika adoptowała Julkę, będąc jej opiekunką w Domu Dziecka Fundacji „Dom w Łodzi”.

Laureatki Miss Polonia nagłaśniają sprawę w swoich social mediach. Leczenie trzeba podjąć jak najszybciej, dlatego liczą również na wsparcie czytelników. Zbiórkę można znaleźć na stronie domwlodzi.org.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas