News

Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019 ambasadorką akcji Dotykam=Wygrywam

Aktualna Miss Polonia 2019, Karolina Bielawska została ambasadorką akcji Dotykam=Wygrywam. W tym roku już po raz 9 odbywać się będzie kampania społeczna DOTYKAM=WYGRYWAM. Głównym jej celem jest promocja profilaktyki raka piersi poprzez uświadamianie roli samobadania piersi i noszenia dobrze dobranego biustonosza. 

Inicjatorka projektu Izabela Sakutova, specjalnie do tej edycji, napisała książkę cegiełkę „Pokochaj swoje piersi. Biustopozytywny poradnik dla dziewcząt i ich mam”. Cały dochód uzyskany z jej sprzedaży zostanie przekazany na Fundację Wsparcie na Starcie i stworzenie aplikacji edukacyjnej dla nastolatek, budującej w nich zdrowe nawyki dotyczące dbania o piersi. Książkę można zamówić w przedsprzedaży pod linkieim : bit.ly/PokochajSwojePiersi 

Do zmiany zachowań w obszarze profilaktyki namawiają jak co roku ambasadorzy DOTYKAM=WYGRYWAM, a wśród nich: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Marzena Rogalska, Kinga Zawodnik, Aleksandra Kisio, Karolina Szostak, Lidia Kalita, Anna Iberszer, Anna Męczyńska, Kinga Zawodnik, Paulina Koziejowska oraz dwóch panów: Qczaj i Michał Piróg. W gronie ambasadorek kampanii znalazły się także influencerki: Ola Nowak, Siostry ADiHD, Laura Ogrodowczyk, Karolina Cwalina, Anna Jaworska (MumMe.pl) oraz Miss Polonia Karolina Bielawska. 

6 ton staników z reCYClingu

Kampania DOTYKAM=WYGRYWAM organizowana jest od 9 lat z inicjatywy Izabeli Sakutovej, międzynarodowej ekspertki brafittingu we współpracy z bieliźnianą marka Panache, która specjalizuje się w produkcji bielizny w zakresie rozmiarów D plus. W ramach kampanii, przez 8 lat organizatorzy namawiali Polki do oddawania w salonach brafittingowych swoich starych biustonoszy i przekazania ich do reCYClingu. Zebrane biustonosze przekazywane były firmie recyklingowej, a uzyskane środki wspierały charytatywne działania związane z walką z rakiem piersi. W sumie w trakcie 8 edycji kampanii w ramach reCYClingu zebrano 96.699 staników, czyli prawie 6 ton!!!! W tym roku zachęcamy, by zatrzymać biustonosze i przeznaczyć na reCYCling w 10 edycji kampanii w 2021 roku, gdy miejmy nadzieję, wszystko wróci do normy oraz do zakupu książki cegiełki.

TROCHĘ STATYSTYK - NOWOTWÓR PIERSI W POLSCE

W Polsce, pomimo wielu lat prowadzenia działań edukacyjnych, rak piersi znajduje się na pierwszym miejscu wśród diagnozowanych nowotworów (prawie 25%). W ciągu ostatnich trzech dekad zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi wzrosła ponad dwukrotnie. Ponad 18.000 kobiet co roku słyszy diagnozę: „ma Pani nowotwór złośliwy piersi” wg danych Krajowego Rejestru Nowotworów. Ponad 5 000 kobiet, co roku umiera. Głównym powodem jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Wczesne wykrycie nowotworu zwiększa prawdopodobieństwo wyleczenia niekiedy nawet w 100 proc. A według lekarzy najlepszym sposobem na jego wczesne wykrycie jest dokładne poznanie własnych piersi i comiesięczne samobadanie. Mimo wielu lat działań edukacyjnych wciąż tylko 2-3% kobiet wykonuje je poprawnie i regularnie (co miesiąc).

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas