News

Finalistki konkursu Miss Polonia w Centrum Wolontariatu Caritas Polska

Już 27 maja kandydatki wezmą udział w finałowej gali konkursu Miss Polonia, a dwa tygodnie wcześniej odwiedziły jedną z warszawskich placówek Caritas, gdzie zaangażowały się w pomoc dla ukraińskich uchodźców.

Podczas spotkania finalistki wzięły udział w akcji "Paczka dla Ukrainy" przygotowując paczki z artykułami spożywczymi i kosmetycznymi, które trafią do poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

- Jestem dumna z Polaków, że tak mocno zaangażowali się w pomoc Ukrainie. My również, jako finalistki konkursu Miss Polonia, dołączyłyśmy do akcji niesienia pomocy - mówi Maria Wójcik w Warszawy, na co dzień trenerka gimnastyki artystycznej, która wraz z koleżankami biorącymi udział w konkursie spotkała się także z najmłodszymi uchodźcami z Ukrainy.

- Dzisiejszy dzień spędziłyśmy na podzieleniu się swoim czasem z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy - wspólnym rysowaniu, kolorowaniu, wręczyłyśmy też dzieciom upominki - relacjonuje Sandra Staszewska, studentka psychologii i modelka.

- Są dzisiaj z nami ich mamy, od nich mogłam dowiedzieć się, jak czują się w Polsce, jak zostały przyjęte przez Polaków. Przede wszystkim czują się bezpiecznie i poszukują miejsc takich jak to, aby dzieci mogły miło spędzić czas - dodaje Krystyna Sokołowska z Białegostoku, właścicielka klubu sportowego.

Spotkanie z kobietami i dziećmi z Ukrainy, którzy na co dzień otrzymują pomoc z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Polska w Warszawie, było dla wszystkich jego uczestników ważnym, inspirującym doświadczeniem.

- Wierzymy, że dobro ofiarowane wraca po stokroć, dlatego zachęcamy wszystkich do pomocy - podsumowuje Agnieszka Brewka, studentka geografii i zapalona siatkarka.

Wszystkim dziewczynom serdecznie dziękujemy i życzymy satysfakcji z udziału w prestiżowym konkursie.

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas