News

Bursztynowa korona dla Mai Klajdy - Najpiękniejsza Polka 2024!

W jubileuszowym finale konkursu Miss Polonia, emocje sięgnęły zenitu, kiedy ogłoszono, że to 21-letnia studentka psychologii z Uniwersytetu Warszawskiego, Maja Klajda, zdobyła tytuł Najpiękniejszej Polki 2024! Wzruszona zwyciężczyni z dumą przyjęła bursztynową koronę z rąk Miss Polonia 2023, Ewy Jakubiec, w blasku reflektorów i przed milionami widzów śledzących transmisję na żywo na antenie TVP2.

Spektakularna Gala w Hali ATM

28 czerwca, Hala ATM zamieniła się w centrum piękna, wdzięku i elegancji, gdzie 24 finalistki, wyłonione z konkursów regionalnych, w tym trzy reprezentantki Polonii Amerykańskiej, rywalizowały o tytuł Miss Polonia. Na scenie pojawiły się w pokazach mody sukien ślubnych i wieczorowych od Madonna Atelier, kostiumów kąpielowych Gabbiano, oraz najnowszych kolekcji od Angeliki Józefczyk (kreacje zainspirowane zapachami Sorvella Perfume), Eweliny Dec, Doroty Kuźnickiej i Colibra. Występy muzyczne Nataszy Urbańskiej, Igora Herbuta i Jana Górki dodały blasku temu niezwykłemu wydarzeniu, a prowadzący Krystyna Sokołowska i Robert Stockinger sprawili, że cała gala była perfekcyjnie poprowadzona. Naszym Partnerem Strategicznym było Mazowsze Serce Polski bez którego wydarzenie nie odbyłoby się na tak wysokim poziomie.

Wyjątkowe Jury i Wyróżnienia

Jury, w którym zasiadły takie osobistości jak Karolina Bielawska – Miss World, Drita Ziri – Miss Earth, Milena Sadowska – Miss Polonia 2018, oraz Igor Włodarczyk, oceniało nie tylko urodę, ale także osobowość, wdzięk i zaangażowanie finalistek. Miss Piękna z Przesłaniem została Julia Zawistowska, która wspiera dzieci z porażeniem mózgowym. Natalia Bilik zdobyła tytuł Miss Publiczności, a Aleksandra Wielogórska otrzymała nagrodę specjalną od AlfaParf Milano Professional.

Ostateczny Wybór

W ścisłym finale znalazły się: Agata Kwiecień, Emily Reng, Maja Klajda, Aleksandra Wielogórska i Laura Brzezińska. II Wice Miss Polonia została Emily Reng z Chicago, I Wice Miss Polonia - Agata Kwiecień. Jednak to Maja Klajda, kandydatka z numerem 23, zdobyła tytuł Miss Polonia 2024! Studentka psychologii, miłośniczka tańca ludowego i muzyki, o imponującym wzroście 178 cm i pięknych, piwnych oczach, które biją radością i pewnością siebie.

Wyjątkowa Nagroda i Ambitne Plany

Maja Klajda nie tylko zdobyła bursztynową koronę, ale także liczne nagrody, w tym 50 tysięcy złotych od Monopolis Łódź, Voucher na wakacje marzeń od Biura Podróży Itaka, pobyt w SPA od Sorvella Perfume, voucher edukacyjny na studia MBA w AEH, voucher na usługi fryzjerskie od AlfaParf Milano Professional oraz wieczorową suknię od Madonna Atelier.

Postanowiłam postawić na siebie i skorzystać z możliwości, jakie postawił przede mną los. Jestem gotowa pełnić tę funkcję! - powiedziała Maja, podkreślając, że Miss Polonia powinna być naturalna, inspirująca, wrażliwa, wykształcona, pełna wdzięku i gracji. Maja Klajda z pewnością będzie godnie reprezentować Polskę na międzynarodowych konkursach piękności, być może powtarzając sukces Anety Kręglickiej i Karoliny Bielawskiej.

Dziedzictwo Konkursu Miss Polonia

Historia konkursu Miss Polonia sięga 1929 roku, kiedy to Tadeusz Boy-Żeleński, wielki miłośnik kobiecego piękna, zapoczątkował tę tradycję. Warto przypomnieć, że Aneta Kręglicka, Miss Polonia 1989, została również Miss World, a Karolina Bielawska powtórzyła ten sukces po 33 latach! Dla wielu finalistek, konkurs był początkiem wielkiej kariery medialnej, w tym dla takich osobistości jak Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska i Izabella Krzan.

Zazdroszczę kandydatkom, że mają szansę przeżyć tak inspirującą i ciekawą przygodę, jaką ja mogłam przeżyć. Nauczyłam się, że praca Miss Polonia to coś znacznie więcej niż tylko piękne sukienki, makijaże i fryzury. Robimy naprawdę wiele w kontekście działań charytatywnych, walcząc o rzeczy bliskie naszemu sercu. Jestem w jury i muszę przyznać, że jest sporo dziewczyn, które wyróżniają się nie tylko urodą, ale otwartością, zaangażowaniem, ambicją, odpowiedzialnością i ciepłem. Taka właśnie dziewczyna powinna dziś wygrać - dodała Karolina Bielawska.

Tegoroczny finał Miss Polonia to nie tylko piękno zewnętrzne, ale także wewnętrzne – odwaga, ambicja, zaangażowanie i ciepło. To wartości, które na co dzień reprezentuje Maja Klajda, Najpiękniejsza Polka 2024, gotowa do nowych wyzwań i pełna entuzjazmu, by inspirować innych. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

 

Fot. Przemysław Kowalczyk

Laureatki tytułów dodatkowych: 

 

Miss Polonia Piękna z Przesłaniem - Julia Zawistowska

Miss Polonia Publiczności - Natalia Bilik

Miss Polonia Alfaparf Milano - Aleksandra Wielogórska

Miss Polonia Portalu NaszeMiasto.pl - Julia Zawistowska

Miss Polonia Social Media - Natalia Bilik

Miss Polonia IQ Nails - Maja Klajda

Miss Polonia Talent - Joanna Płochów 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas