Finalistki

9 JULIA JAKUBIAK

JULIA JAKUBIAK, Łomża, woj. podlaskie

O mnie:

Jestem studentką kosmetologii. Uwielbiam dzieci, którym poświęcam cały swój wolny czas (wspieram przedszkola oraz oddziały onkologii dziecięcej). Jestem fanką tańca High Heels. Wszystkie swoje pasje łączę z tym, co może nieść głębsze przesłanie. W życiu ambitnie i konsekwentnie realizuje postawione sobie cele.

Fot. Przemysław Kowalczyk

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Udział w Miss Polonia rozpoczęłam od konkursu Regionalnego, gdzie miałam zaszczyt otrzymać tytuł  Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024. Udział w konkursie to próba przełamania własnych barier, odkrycia nowych możliwości a przede wszystkim budowanie wiary w siebie i chęć przekazania własnych wartości.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? 

Chciałabym być wzorem do naśladowania dla innych młodych kobiet, przekazywać im wartości, którymi sama w życiu się kieruję: wrażliwość, miłości i empatię. Pokazać  na własnym przykładzie osoby, która zmagała się z nieśmiałością i brakiem wiary we własne możliwości, że należy walczyć ze sobą a przede wszystkim o siebie i o swoje marzenia.  Chciałabym żeby czuły, że najważniejsze piękno to te, które każda z nas ma w sobie - piękno wewnętrzne, które daje o nam wiele możliwości w życiu. Tytuł Miss to też ogromna możliwość wspierania wielu inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych, które w moim przypadku chciałabym skupić na dzieciach będących w różnych, trudnych sytuacjach życiowych. Dzieci są szczególnie bliskie mojemu sercu, ponieważ mam dwie malutkie siostry, które bardzo kocham.

Jaka jest idealna Miss? 

Idealna Miss to taka, która jest piękna od wewnątrz, ciepła, wrażliwa i empatyczna, potrafiąca przekazać własne wartości i dzielić się dobrem. Posiada zdolność przyciągania do sobie innych osób co pomaga w aktywnym wspieraniu różnego rodzaju inicjatyw społecznych i charytatywnych. Jest wsparciem nie tylko dla potrzebujących ale także w życiu codziennym dla innymi ludzi.

Jakie jest Twoje największe marzenie? 

Moim największym marzeniem jest być szczęśliwą, zdrową i spełnioną. Chciałabym kiedyś założyć taką rodzinę jak moja, pełną miłości, radości i zrozumienia. To rodzina daje nam podstawę- fundament do tego co osiągniemy w życiu.

Kto jest Twoim autorytetem? 

Moim największym  autorytetem jest przede wszystkim moja mama ale i mój brat. Mama, przekazała mi najpiękniejsze wartości w życiu. Pomimo ogromnej tragedii i przeżyć jakich doświadczyła w swoim życiu jest osobą bardzo silną, to Ona motywuje mnie do działania i spełniania postawionych celów. Mój brat, mimo że nie ma go już z nami, był i jest moją największą miłością i wzorem do naśladowania. Wszystko co w życiu robię i doświadczam zawdzięczam też jemu.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być? 

Jeśli miałabym być kimś innym niż człowiekiem to chciałabym być lwem, ponieważ jest to mój znak zodiaku więc jest mi bliski, ale także inspirują mnie jego cechy jakimi są siła i odwaga.

Jaką supermoc chciałabyś mieć? 

Supermoc jaką chciałabym posiadać to jest umiejętność zarządzania czasem, ponieważ umyka nam zbyt szybko i często to co minęło nie zawsze postrzegamy dobrze. Moc dałaby możliwość cofnięcia czasu w celu odświeżenia wspomnień i naprawy tego co było złe a także zatrzymania go w tych pięknych i najlepszych momentach naszego życia aby przeżyć je dłużej lub raz jeszcze.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna, Wrażliwa, Szczera.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest wygrana w Regionalnym konkursie Miss Polonia Województwa Podlaskiego, który otworzył mi drzwi do nowych możliwości, poznania nowych ludzi, przełamania własnych barier oraz dodał mi odwagi, której w życiu trochę mi brakowało. Codziennie uczę się nowych rzeczy i staje się coraz lepszą wersją siebie z czego jestem dumna.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? 

Najfajniejsze w byciu kobietą jest to jak patrzymy na świat, jak jesteśmy silne, wrażliwe i bije od nas ciepło i czułość. Jesteśmy też  multizadaniowe, bo kto jak nie my potrafi zrobić tyle rzeczy na raz.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Myślę, że strata najbliższej mi  osoby zmieniła moje spojrzenie na życie. To była najgorsza lekcja życia jakiej mogłam doświadczyć. Teraz  wiem, jak ważna jest miłość, bliskość, zrozumienie i przebaczenie, ponieważ w życiu nigdy nie wiemy  ile czasu nam lub innym zostało. Warto pielęgnować to co mamy i doceniać każdą chwilę naszego życia.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako szczęśliwą i spełnioną kobietę w wymarzonej pracy, nadal podróżując i dzieląc  życie z ukochaną osobą i dziećmi.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Cechy, które chciałabym w sobie zmienić w pewnym zakresie to mój upór, wiem że w niektórych kwestiach warto odpuścić a także  nadmierna ufność, niektórzy ludzie to wykorzystują i nie doceniają.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ? 

Jestem wyjątkowa ponieważ jak każdy człowiek jestem niepowtarzalna. Jestem  dobra, ciepła i wrażliwa. Mam cudowną rodzinę, wspaniałego chłopaka, super przyjaciół oraz bagaż nie łatwych doświadczeń. Posiadam pasję i marzenia, które są tylko moje.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet" ?

„Siła kobiet,, to dla mnie umiejętność wzajemnego wsparcia przez nas kobiety. Piękne i wyjątkowe jest to jak potrafimy się od siebie uczyć, wspierać i wspólnie podejmować działania, które są dla nas ważne. Kobiety to piękno, siła, pewność siebie i niezależność. 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Hasło „Piękno z przesłaniem” posiada głębsze znaczenie, to połączenie piękna zewnętrznego, pięknych wartości życiowych oraz otwartości na szerzenie dobra, podejmowania działań charytatywnych i promowania akcji społecznych.

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas