Finalistki

9 / Justyna Marczewska

Zagłosuj na Justynę! Wyślij sms o treści MISSPOLONIA.9 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / sms)

Kilka słów o mnie: Wiele lat pracowałam jako pomoc przy organizacji eventów oraz imprez okolicznościowych. Od kilku lat pracuje jako modelka, a w tym roku rozpoczęłam stałą pracę w korporacja. Jestem absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, a od października rozpoczynam studia prawnicze. Jedną z moich największych pasji jest motoryzacja. W wolnym czasie uwielbiam szybką, ale i bezpieczną jazdę. Talent? Największy do tworzenia pozytywnej atmosfery oraz sprawianie radości innym.

make-up. Delia Cosmetics | fryzury. Cameleo | stylizacja. Born2Be | zegarki. Hornavan

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ... moja historia związana z Miss Polonia rozpoczęła się od konkursu regionalnego, w którym zajęłam 3 miejsce z tytułem II Vice Miss, a co za tym idzie miałam możliwość wziąć udział w castingu do konkursu ogólnopolskiego. Tej możliwości nie mogłam zaprzepaścić. Poza tym pragnęłam sprawdzić, jak wyglądają przygotowania oraz czy bardzo różni się to przedsięwzięcie od np. sesji czy pokazów mody, które są mi już znane.

 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? Nie wiem, czy pokusiłabym się o stwierdzenie, że to ja bezwzględnie powinnam nią być. Według mnie powinna wygrać (jak w każdym konkursie) najlepsza. Gdyby udałoby mi się zdobyć koronę, na pewno chciałabym stworzyć kurs dla dziewczyn, które cierpią na brak pewności w siebie, które boją się wystąpień publicznych. Po wieloletnich współpracach z wieloma osobami uważam, że mogłabym być dobrą osobą, która mogłaby pomagać niewierzącym w siebie młodym kobietom, ponieważ kiedyś to ja stałam po tej drugiej stronie.

 

Moje pierwsze wspomnienia związane z konkursem Miss Polonia... tak naprawdę pierwszy raz konkursem zainteresowałam się, gdy wzięła w nim udział wspaniała Miss Polonia 2017 - Agata Biernat. Znałyśmy się z różnych pokazów, w których miałyśmy możliwość brać kiedyś razem udział. I wtedy zaczęłam śledzić ten konkurs z większą dokładnością aż w końcu pomyślałam: „Czas na mnie!”

 

Jaka jest idealna Miss? Moim zdaniem najlepszą Miss jest dziewczyna, która w 100% jest sobą. Która nie udaje kogoś, kim nie jest. Jest otwarta na nowe doświadczenia, gotowa do wielu poświęceń związanych z obowiązkami i ciężarem korony -  i nie chodzi tu jedynie o jej wagę. Dziewczyna powinna być piękna zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Odporność na hejt, chęć pomocy innym oraz szeroko pojęta empatia to nie jedyne cechy, jakich oczekuje się od Miss. Uśmiech i pozytywne nastawienie do świata również są na wagę złota.

 

Jakie jest Twoje największe marzenie? Na ten moment moim największym marzeniem jest dalej bez problemów łączyć pracę oraz studia. Chciałabym również znaleźć na swojej drodze kogoś, kto sprawi, że każdy dzień stanie się wyjątkowy i lepszy od poprzedniego.

 

Kto jest Twoim autorytetem? W życiu nie kieruje się autorytetami. U każdego z nas są one zmienne, staram się iść do przodu i nie analizować poczynań innych. Zazwyczaj kieruje się własnym przeczuciem, w sprawach ważnych zawsze doradza mi moja mama.

 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czymś chciałabyś być? Chciałabym być czasem. Każdy z nas ma go zbyt mało, za szybko ucieka I jest jedyną rzeczą niematerialną, która nie wróci I nigdy się nie powtórzy.

 

Jaką super moc chciałabyś mieć? Najlepszą supermocą byłaby możliwość przetwarzania plastiku na np. pieniądze. Dużo ostatnio poruszany jest temat ekologii I niewątpliwe jest to, że taka umiejętność polepszyłaby warunki życia na Ziemi oraz portfele.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują... 

Uparta - to pierwsza cecha, jaka nasuwa mi się na myśl - ciężko jest odwieść mnie od celów, które sobie zakładam.

Odważna - nigdy nie odmawiam czegoś nowego, prowadziłam takie samochody, których nie powstydziłby się żaden facet, a co lepsze umiem nimi parkować.

Zmienna - w mojej głowie kłębi się wiele pomysłów: gdzie jechać, co zjeść, co robić… Wszystko zmienia się średnio co godzinę. Dlatego nigdy nie wiem, co przyniesie następny dzień. Gdyby ktoś powiedział mi miesiąc temu, w jakim miejscu obecnie się znajdę - nigdy bym nie uwierzyła.

 

Co jest dla Ciebie największym dotychczasowym sukcesem? Moim największym sukcesem jest ukończenie studiów. Był to bardzo pozytywny czas w moim życiu, do którego z chęcią będę wracać. Poza tym za największe osiągnięcie uznaję fakt, że nigdy się nie poddaje.

 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? Najlepsze w byciu kobietą jest to, że potrafi przekonać do swoich racji nawet najbardziej upartych mężczyzn oraz to, że zawsze jako kobiety mamy rację.

 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? Każdy dzień uczy nas czegoś nowego. Nie jestem w stanie podać tylko jednej sytuacji. Codziennie uczę się, aby nie zamykać się na osoby, które były w naszym życiu, uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i jestem wdzięczna za każdą poznaną osobę, ponieważ to właśnie ludzie uczą nas najwięcej.

 

Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Wyobrażam sobie spełnioną i pewną siebie kobietę, na wysokim szczeblu jednej z korporacji, u boku mężczyzny, który będzie mnie szanował i wspierał w każdej decyzji.

 

Jestem wyjątkowa, ponieważ... każdy z nas jest wyjątkowy na swój indywidualny sposób. Ale cechą, która mnie wyróżnia jest niezmiennie pozytywne podejście do życia oraz chęć podejmowania coraz to nowych doświadczeń. Z resztą jestem pierwszym i jedynym Ponczkiem biorącym udział w Miss Polonia!

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas