Finalistki

8 WERONIKA DUDA

WERONIKA DUDA, Rzeszów, woj. podkarpackie

O mnie:

Mam na imię Weronika Duda i mam 24 lata. Jestem z okolic Rzeszowa i to właśnie Rzeszów będę reprezentować na finale Miss Polonia.

Jestem osobą pewną siebie, pozytywną, pełną energii i pomysłów. Lubię wychodzić ze strefy komfortu, aby spełniać swoje marzenia. Gdy byłam młodsza, chodziłam do prywatnej szkoły muzycznej, gdzie uczyłam się grać na skrzypcach a potem również na pianinie. W liceum byłam na profilu biologiczno-chemicznym, po czym wyjechałam na studia do Anglii. Zdecydowałam się na studia za granicą, ponieważ dają one duże możliwości rozwoju i poznawania ludzi z różnych kultur. Spotkałam niesamowite osoby, podróżowałam w ciekawe miejsca i pogłębiałam swoją edukację. Zdobyłam licencjat z biochemii z wyróżnieniem, następnie zdecydowałam się na studia magisterskie z Klinicznego Rozwoju Leków na Queen Mary University of London. Ten kierunek również ukończyłam z wyróżnieniem. Interesuje mnie przemysł farmaceutyczny i w przyszłości chciałabym w nim pracować. Obecnie pracuję jako menadżer w sklepie z suplementami w Londynie.

Wcześniej miałam również możliwość udziału w konkursie Miss Continental UK. Jako jego uczestniczka zdobyłam tytuł Miss Popularity. Największe wsparcie otrzymałam od rodziny i znajomych z Polski.

Na co dzień prowadzę aktywny styl życia. Chodzę na siłownię i dbam o zdrową dietę. Dzięki mojej pracy mam możliwość wspierania ludzi na ich drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia. W wolnym czasie czytam książki o samorozwoju. Odkrywam atrakcyjne miejsca w Londynie. Biorę udział w lekcjach malowania, pokazach sztuki oraz koncertach. Odwiedzam muzea.

 

 

Fot. Fabian Kosiński

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Udział w konkursie piękności od zawsze był moim marzeniem, ponieważ tutaj liczy się nie tylko wygląd, ale także osobowość. Jest to okazja do pokazania piękna, siły i inteligencji. Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności w Polsce, który ma długą historię i rozwija się niesamowicie z roku na rok ,co jest dla mnie ogromną inspiracją i motywacją do tego, aby przedstawić się jak najlepiej. Biorąc udział w konkursie, chciałabym zaprezentować ważne dla mnie wartości, takie jak: zdrowie, szczęście, miłość. Chcę również wspierać osoby, które cierpią z powodu wykluczenia społecznego. Uczestnictwo w konkursie Miss Polonia pozwala mi na dotarcie do szerszej publiczności i inspirowania innych. Daje mi możliwość ustawicznego rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Miss Polonia powinna być autorytetem dla innych i wzorem do naśladowania. Uważam, że to ja powinnam zostać Miss Polonia, ponieważ postrzegam siebie jako osobę, która inspiruje innych i jest wzorem do naśladowania. Jestem kobietą silną, znam swoją wartość i mam ściśle określone cele, do których staram się konsekwentnie dążyć. Dodatkowo często słyszę, że inspiruję ludzi do zmiany na lepsze w różnych dziedzinach życia, takich jak: edukacja, zdrowy styl życia i zdrowe nawyki.

Miss Polonia to kobieta wrażliwa na potrzeby innych. Taka też jestem. Zawsze staram się troszczyć o drugiego człowieka. Wcześniej brałam udział w kilku akcjach społecznych, takich jak: „Góra Grosza”, czy pomoc dla dzieci z Ukrainy. Odnoszę się do ludzi z szacunkiem i chętnie udzielam pomocy tym, którzy jej oczekują.

Uważam, że to ja powinnam zostać Miss Polonia, ponieważ oprócz atrakcyjnego wyglądu jestem osobą wykształconą, odważną, chętną do rozwoju, spełniania swoich marzeń i chętną do współpracy.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss jest skromna, odpowiedzialna, odważna i pewna siebie. Jest to kobieta wykształcona, która swoim wyglądem i zachowaniem godnie reprezentuje Miss Polonia i Polskę na całym świecie. Idealna Miss jest dobra i wrażliwa na potrzeby innych. Jest to kobieta inspirująca.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest praca na wysokim stanowisku w jednej z wielu znanych na całym świecie firm farmaceutycznych, która umożliwiłaby mi rozwój, nabycie doświadczenia zawodowego i możliwość pracy przy produkcji leku, który mogły pomoc ludziom chorym złagodzić ich cierpienie. Taka praca jest moim największym marzeniem, ponieważ nie tylko pozwoliłaby mi spełnić się zawodowo, ale też umożliwiłaby mi pomoc innym.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem jest moja mama. Jest ona osobą o dobrym sercu, pomocną i wrażliwą na cierpienie innych. Oprócz tego zawsze dąży do celu i pomimo sytuacji, które wydarzyły się w jej życiu, jest pogodna i wytrwała. Jest ona moim autorytetem, ponieważ to ona pokazała mi, jak ważna jest edukacja i bycie niezależną. Skończyła studia z historii i języka angielskiego, napisała kilka książek o historii naszego regionu i została dyrektorem szkoły. Ciągle stawia sobie nowe cele, aktualnie jest w trakcie robienia doktoratu z historii. Pomimo tego, że została samotną matką, nigdy się nie poddaje i zawsze wspiera swoje córki.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli nie byłabym człowiekiem, to chciałabym być motylem, który swoim pięknem zachwyca innych. Motyl kojarzy mi się z pięknem, lekkością i wolnością. Jest on czarujący i jednocześnie trudny do uchwycenia. Pozostaje wolny i może latać, gdzie chce.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym móc teleportować się w rożne miejsca. Ułatwiłoby mi to podróż do domu, ponieważ aktualnie mieszkam w Londynie i chciałabym częściej widzieć się z moją rodziną. Dałaby mi możliwość zwiedzania różnych miejsc na świecie, ponieważ bardzo chciałabym więcej podróżować, aby poznać inne kultury, tradycje i ciekawe potrawy. Możliwość teleportacji ułatwiłaby mi robienie większej ilości rzeczy w ciągu dnia, ponieważ jestem osobą aktywną, chodzę na siłownię, pracuję i staram się spędzać czas z przyjaciółmi w kreatywny sposób. Teleportacja umożliwiłaby mi szybkie przemieszczanie się pomiędzy pracą i życiem społecznym.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Mądra, wytrwała, ambitna.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest ukończenie studiów w Anglii. Droga to tego była długa i nie zawsze łatwa. Do Anglii przyleciałam po maturze, czyli gdy miałam 19 lat. Był to skok na głęboką wodę, ponieważ nie czułam się aż tak pewnie w mówieniu po angielsku i znalazłam się w zupełnie nowym otoczeniu. Mimo to nie poddawałam się, wytrwale uczyłam się. Stałam się bardzo niezależna i odpowiedzialna. Z czasem poprawił się mój angielski, poznałam niesamowitych ludzi i przeżyłam niezwykłą przygodę. W tym czasie bardzo dużo się nauczyłam i rozwinęłam swoje zainteresowanie biologią i chemią. Nie tylko zdobyłam wykształcenie, ale też nabrałam pewności siebie i dojrzałam.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Moim zdaniem najfajniejsze w byciu kobietą jest poczucie siły wspólnoty. Bycie częścią społeczności kobiet może być bardzo inspirujące i budujące. Dodatkowo kobiety potrafią siebie zrozumieć i wspierać nawzajem. Bycie kobietą daje wiele możliwość wyrażania siebie, bycia kreatywną poprzez wybór stroju czy makijażu. Dla wielu kobiet możliwość macierzyństwa jest niezwykle ważna i satysfakcjonująca. Może to być źródłem ogromnej radości i spełnienia.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Moją największą życiową lekcją był wyjazd na studia za granicę. W wieku 19 lat stałam się odpowiedzialna za wszystko, co się wydarzyło się w moim życiu. Musiałam radzić sobie bez względu na okoliczności. Początki były trudne, nowe miejsce zamieszkania, bariera językowa, brak znajomych, ale nie poddawałam się. Taki wyjazd pokazał mi, jak silną i wytrwałą osobą jestem. W trakcie mojego pobytu za granicą miałam wiele przykrych sytuacji, jak na przykład infekcja nerki i długi pobyt w szpitalu. Jednak każde trudne doświadczenie sprawiało, że stawałam się coraz silniejsza. Wszystko z czasem się ułożyło, co pokazało mi, że ból jest tylko tymczasowy, bariera językowa do pokonania, a samo mieszkanie za granicą to niezwykła przygoda i drzwi do wielu możliwości. Poznałam wiele wspaniałych i inspirujących osób, nawiązałam nowe znajomości i aktualnie zostałam doceniona w swojej pracy. Dostałam awans na menadżera, co uważam za duży sukces.

Nauczyłam się, że w życiu nie zawsze jest kolorowo, ale nie wolno się poddawać. Zawsze należy dążyć do celu, być odważnym i pokonywać swoje lęki, a drzwi do kolejnych sukcesów otworzą się.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako kobitę biznesu pracującą dla dużej firmy farmaceutycznej, która bierze udział w pracach nad lekiem dla najbardziej potrzebujących. Widzę siebie jako kobietę spełnioną zawodowo, elegancką, podróżującą po świecie i szczęśliwą ze swoim partnerem, która osiągnęła wiele sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Jestem osobą, która dużo od siebie wymaga i wszystko chciałabym robić perfekcyjnie. Jednak perfekcjonizm nie jest zawsze możliwy w codziennym życiu, szczególnie gdy jestem zaangażowana w wiele spraw jednocześnie, dlatego tę cechę charakteru chciałabym w sobie zmienić. Perfekcjonizm nie jest zawsze możliwy do osiągnięcia i nie ma w tym nic złego. W życiu trzeba myśleć bardziej praktycznie niż perfekcyjnie i nad tym pracuję.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ mimo wielu przykrych sytuacji, które wydarzyły się w moim życiu, jak na przykład strata taty w wieku 10 lat, nigdy się nie poddaję. Potrafię iść przez życie z myślą, że będzie dobrze i bez względu na wszystko znajdę wyjście z każdej sytuacji. Potrafię walczyć o swoje, wiem czego chcę i nad tym wytrwale pracuję. Jestem osobą ambitną i pomimo wszystko zawsze pozytywną i inspirującą. Zależy mi na drugim człowieku i do każdego odnoszę się z szacunkiem. Potrafię wspierać innych i dzielić się tym co mam.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"?

Siła kobiet to złożona kombinacja cech i umiejętności, które sprawiają, że są one niezwykle wpływowe i skuteczne w różnych obszarach życia.

Emocjonalna siła kobiet to ich zdolność do radzenia sobie z trudnościami, wyrażania uczuć i wspierania innych w trudnych chwilach. Kobiety potrafią być niezwykle empatyczne, co pozwala im budować głębokie więzi i oferować wsparcie tym, którzy tego potrzebują.

Siła społeczna kobiet objawia się w ich zaangażowaniu w sprawy społeczne, walce o równość płci, prawa człowieka oraz walce z dyskryminacją. Kobiety często podejmują się roli liderów społecznych i politycznych, angażując się w działania na rzecz zmiany społecznej i tworzenia lepszego świata dla wszystkich.

Siła intelektualna kobiet widoczna jest w ich osiągnięciach naukowych, biznesowych, artystycznych i politycznych. Kobiety odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia, wykazując się inteligencją, pomysłowością i determinacją w dążeniu do osiągnięcia swoich celów. Ich wkład w rozwój nauki, kultury i społeczeństwa jest nieoceniony i inspirujący.

Wszystkie te elementy składają się na ogromną siłę kobiet, która pozwala im nie tylko odnosić sukcesy w życiu osobistym i zawodowym, ale także wpływać na świat i zmieniać go na lepsze. Siła kobiet to nie tylko indywidualne cechy, ale także ich zdolność do współpracy, wsparcia i inspiracji dla innych.

Przykładem takiej silnej kobiety była Maria Skłodowska – Curie, która pomimo wielu trudności, jakich doświadczały kobiety w jej czasach, osiągnęła wspaniałe sukcesy naukowe.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

"Piękno z przesłaniem" jest dla mnie pięknem nie tylko zewnętrznym, ale też wewnętrznym, takim, które dostrzega się w człowieku dobrym i wrażliwym. To piękno, które otacza matkę kochającą własne dziecko, to uśmiech, którym obdarza nas ktoś w pochmurny dzień…. Każdy kolejny dzień jest dla mnie szansą na rozwijanie w sobie piękna zewnętrznego, ale i tego wewnętrznego.

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas