Finalistki

8 WERONIKA DOMAGALSKA

WERONIKA DOMAGALSKA, Piastów, 25 lata, 172 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.8 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: absolwentka prawa | zainteresowania: muzyka, literatura, kultura Azji

O sobie: W tym roku zdobyłam tytuł magistra prawa, w trakcie studiów pracowałam zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i polskich firmach - teraz już wiem, że wspaniale jest tworzyć coś od podstaw i w przyszłości chciałabym założyć własny biznes. Uwielbiam odkrywać świat, podróżować - najchętniej do Korei Południowej. W życiu najważniejsza dla mnie jest rodzina.

Stylizacje: Grupa GPoland  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Konkurs Miss Polonia stanowi ogromne wyzwanie - a ja uwielbiam wyzwania. Udział w Miss Polonia to także szansa na przekazanie innym ważnych dla mnie wartości - dobro i miłość, rozsądek i odpowiedzialność. Chciałabym, aby tegoroczną edycję Konkursu wygrała dziewczyna, która traktuje Miss Polonia nie tylko jako „trampolinę" do zaistnienia - ale jako szansę, dzięki której może właśnie przekazać swoje wartości innym.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Zawsze dobrze wykorzystuję dane mi szanse. Już w trakcie studiów prawniczych pracowałam w międzynarodowych korporacjach i działałam aktywnie osiągając sukcesy na wielu polach. Po dostaniu się do finału Konkursu Miss Polonia obrałam nowy cel - do tej pory dzięki aktywnym działaniom udało mi się pomóc ponad 200 dzieciom i osobom z niepełnosprawnością! 

Jaka jest idealna Miss?

Ważne, by każdego dnia starała się być lepszą wersją siebie. Była wrażliwa na ludzi i świat. Rozwijała się i pomagała innym. Powinna być odważna tak, jak Władysława Kostakówna. Pracowita jak Alicja Bobrowska. Piękna jak Aneta Kręglicka. Ciepła jak Ewa Wachowicz. Dobra jak Karolina Bielawska.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Być szczęśliwą i żyć pełnią życia. Z pełną świadomością siebie i otaczającego świata. Mieć realny, pozytywny wpływ na to, co nas otacza. A po latach móc sobie powiedzieć: tak, to było dobre życie! Życie, w trakcie którego dzieliłam się dobrem z innymi. 

Kto jest Twoim autorytetem?

Za granicą – Margaret Thatcher, która odznaczyła się większą odwagą od niejednego mężczyzny. Tak było, gdy przeprowadzała reformy gospodarcze, gdy podpisywała angielsko-irlandzkie porozumienia i gdy przeżyła zamach bombowy w Brighton. W Polsce – Dorota Soszyńska, która łącząc nieskończone piękno z zaawansowaną nauką stworzyła wspaniałe marki kosmetyczne.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Książką, po przeczytaniu której każdy odnalazłby sens życia. Dzisiaj wiele osób zastanawia się nad sobą – nad tym kim są i tym, kim chcieliby być w przyszłości. A tymczasem życie dzieje się tu i teraz. Książka z gotową receptą, która nauczyłaby ludzi prawdziwie przeżywać życie, byłaby wspaniałą sprawą! 

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Czarodziejską różdżkę, która pozbawiłaby świat wszelkich problemów... Ale jestem realistką. Nie potrzeba czarodziejskiej różdżki, by zmieniać rzeczywistość. Wystarczy nawet jedna osoba z energią, zaangażowaniem i pasją. A jeśli takich osób będzie więcej, pozytywne zmiany będą postępować szybciej. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

 Ambitna, pracowita, odpowiedzialna. Zawsze wiedziałam, że w życiu tylko dzięki ciężkiej pracy można odnieść prawdziwy sukces, który przyniesie satysfakcję.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Dyplom ukończenia dziennych studiów prawniczych i pogodzenie studiów z pracą w cenionych międzynarodowych korporacjach i polskich firmach. Pracowałam na to przez 5 ciężkich lat. Ale opłaciło się. Ten sukces napawa mnie dumą. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Cud dawania życia i macierzyństwo. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Na moje życie niesłabnący wpływ ma jedna – bardzo wyjątkowa – książka: „Umarłem cztery razy" Julii Lachowicz. To opowieść o Piotrze Pogonie, który pomimo ciężkiej choroby nowotworowej zdobył szczyty tzw. Korony Ziemi, w tym Kilimandżaro i Elbrus. Jako pierwszy człowiek bez płuca ukończył triathlon Ironman, działał też charytatywnie. Niezwykła historia. Przepełniona odwagą, siłą i hartem ducha. Po jej lekturze nauczyłam się jednego: człowiek, nawet gdy upadnie, może szybko się podnieść. 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

W biznesie. Widzę siebie jako CEO wpływowej firmy z branży beauty w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Pragnę dołączyć do takich kobiet jak dr. Irena Eris czy Dorota Soszyńska, które z poczuciem misji i wizji tworzą rzeczy piękne i potrzebne. Zmieniają świat, dbając jednocześnie o jego zrównoważony rozwój. I powodują, że czujemy się i żyjemy lepiej.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Nadmierną nieustępliwość. Bywa ona pozytywną cechą, np. w pracy prawnika. Czasem zdarza się odwrotnie. To nie znaczy, że jestem zamknięta na opinie innych. Muszą one jednak być poparte mocnymi argumentami.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem dobrym człowiekiem. Wiem, brzmi to bardzo... prosto. Ale to właśnie najprostsze rzeczy są dziś najtrudniejsze. W tym często niesprawiedliwym i brutalnym świecie dobro to wartość deficytowa. Myślę o tym każdego dnia. Staram się być dobra dla swoich bliskich, znajomych i przyjaciół, współpracowników – dla każdej napotkanej osoby, albo szerzej – istoty, bo przecież nie jesteśmy tutaj sami.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Oznacza piękne serce, duszę i umysł wyrażone poprzez aktywne działanie. Konkurs Miss Polonia umożliwia przekazanie innym ważnych – ponadczasowych – wartości, tj. dobro, miłość, odpowiedzialność. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć, choćby wspierając potrzebujących w tych trudnych czasach.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas