Finalistki

8 KLAUDIA LIGENZA

KLAUDIA LIGENZA, Gdańsk, 22 lata, 175 cm wzrostu

O sobie: Jestem świeżo po uzyskaniu tytułu inżyniera, na kierunku Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Gdańskiej. Mam zamiar wiązać swoją karierę zawodową ze specjalizacją elektronika w medycynie oraz z dalszymi działaniami w Social Mediach. Większość czasu spędzam na prowadzeniu Instagrama, oraz obserwowaniu pojawiających się trendów zarówno modowych jak i technologicznych. Najbardziej kocham podróże, które pozwalają mi oderwać się od codzienności i sprawiają wielką radość. W przyszłości chciałabym spełniać się zarówno zawodowo jak i stworzyć cudowną rodzinę. 

 

Suknia: Paprocki & Brzozowski  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Muszę przyznać, że była to dość spontaniczna decyzja ale jak najbardziej słuszna. Myślę, że głównie ze względu na chęć sprawdzenia siebie i przeżycia przygody. Dodatkowo lubię stawiać sobie nowe wyzwania. 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Dlatego bo jestem osobą, której zależy na innych i chciałabym wykorzystać ten tytuł do pomocy innym osobom.  Uważam, że ten tytuł to coś więcej niż tylko ładny wygląd, a właśnie duże możliwości by chociażby przez małe gesty sprawić, że będzie lepiej.

Jaka jest idealna Miss?

Zdecydowanie autentyczna i inteligentna. Posiadająca dużą empatię, pełna ciepła oraz dobra.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moje największe marzenie, to zdecydowanie być szczęśliwą. Na co wpływa wiele czynników: szczęście moich bliskich, zdrowie, miłość, rozwój oraz podróże.  

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem są dziadkowie, od dziecka obserwuje ich dobroć oraz miłość. Nie znam bardziej troskliwych i bezinteresownych osób. Podziwiam ich za siłę i wsparcie jakim obdarowują całą rodzinę.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Chyba byłabym pingwinem, pingwiny są uważane za jedne z najbardziej romantycznych istot wśród zwierząt na całym świecie. Dobierają się w pary i trwają w swoich związkach do końca życia, na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Teleportacja! Ze względu na moją wielką miłość do podróży myśle, że możliwośc bycia w sekundę w wymarzonym miejscu to zdecydowanie spełnienie marzeń. Do tego nie da się ukryć ale jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna, wrażliwa i troskliwa.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Obecnie uważam, że największym sukcesem jest ukończenie wybranych przeze mnie studiów.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Myślę, że większa uczuciowość i empatia. Jako kobiety jesteśmy wrażliwsze na otaczający nas świat i ludzi, co daje nam szersze spojrzenie na wiele rzeczy i czyni nas lepszymi.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Ciężko jest wybrać jedną taką lekcje, gdyż tak naprawdę prawie codziennie stykam się z różnymi trudnościami i lekcjami. Jedną z tych lekcji była choroba bliskiej osoby, która uświadomiła mi jak ważne jest zdrowie oraz bliscy w takich momentach.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Zdecydowanie jako kobieta sukcesu, która realizuje się zawodowo, posiada cudowną rodzinę i mieszka w pięknym miejscu.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Lenistwo! To chyba moja najgorsza cecha, występuje u mnie głównie jeśli chodzi o ćwiczenia. A jednak regularne treningi zdecydowanie lepiej wpłynęłyby na moje samopoczucie.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Jestem sobą! Jestem jedną wielką mieszanką cech, myśli i atomów. Każdy z nas jest inny i to właśnie jest wyjątkowe.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Siła kobiet to zdecydowanie wspieranie się nawzajem. Nie ma nic ważniejszego od tego aby Kobieta była dobra dla drugiej kobiety. Jest to bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach aby zamiast nienawiści właśnie pokazać  siłę kobiet i przyjacielskie zachowanie.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"?

Jest to zdecydowanie piękno płynące z naszego wnętrza, cudowna idea i szerzenie dobra dla innych. Najpiękniejsze kobiety to te, które mają dobre i wielkie serca.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas