Finalistki

8 / Dominika Lamauskaité

Zagłosuj na Dominikę! Wyślij sms o treści MISSPOLONIA.8 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / sms)

Kilka słów o mnie:  Obecnie mam 19 lat i jestem na 2 roku studiów na kierunku zarządzanie. Od młodych lat bardzo lubię scenę - teatr, taniec i muzyka są moją pasją. Pracuję w miejskich studiach, ucząc dzieci tańca oraz zajmuję się nimi także podczas zorganizowanych wyjazdów. Uczestniczę również w międzynarodowych projektach - dzięki nim podróżuję po świecie, poznaję różnych fascynujących, ciekawych ludzi i ich kultury.


 

make-up. Delia Cosmetics | fryzury. Cameleo | stylizacja. Born2Be | zegarki. Hornavan

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ... uważam, że kiedy człowiek stawia sobie jakieś cele i dąży do ich osiągnięcia - rośnie i się rozwija, bo otrzymuje bezcenne doświadczenie. A więc nie mogłam odmówić wzięcia udziału w konkursie Miss Polonia - każdy konkurs to dobra szansa żeby się udoskonalić. Poza tym wierzę w siebie i swoje siły, wierzę, że mam szansę na zwycięstwo, pracuję nad sobą i wkładam dużo siły, aby tej szansy nie zmarnować.

 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? Od najmłodszych lat jestem związana ze sceną: biorę aktywny udział w teatralnych i tanecznych przedstawieniach oraz muzycznych koncertach.  Światła skierowane w moją stronę, liczna publiczność, a także kamery nie odstraszają mnie. Przeciwnie - dają mi dużo pozytywnych emocji. Gdy wychodzę na scenę, czuję się bardzo pewnie i cieszę się chwilą. Jako Miss bardzo chciałabym prowadzić działalność charytatywną: pisać projekty, otworzyć fundację, a także pomagać ludziom potrzebującym.

 

Moje pierwsze wspomnienia związane z konkursem Miss Polonia... dla mnie konkursy piękności zawsze wydawały się czymś nieosiągalnym. Wiadomym jest, że kilka razy oglądałam je w telewizji lub na komputerze. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że pewnego dnia to właśnie ja znajdę się wśród finalistek konkursu "Miss Polonia", a więc bardzo się cieszę z tego powodu, że najbardziej pozytywne wspomnienia związane z tym konkursem będę tworzyć sama.

 

Jaka jest idealna Miss? Uważam, że idealna Miss - to dziewczyna o wielkim sercu, które jest źródłem światła i ciepła dla innych ludzi. Miss potrafi być sobą nie tylko w otoczeniu bliskich, ale też i przed tłumem nieznajomych ludzi. Oczywiście, ona ma mocny charakter i swoje twarde zdanie, a w jej oczach widać zapał do życia, lecz prawdziwa Miss nigdy nie traci człowieczeństwa, próbując osiągnąć swe cele. Moim zdaniem Miss nie powinna stawiać się wyżej od innych, przecież jest zwykłym człowiekiem jak my wszyscy. Wyróżnia ją to, że jest przykładem dla innych - wzorem kobiecości, elegancji, inteligencji.

 

Jakie jest Twoje największe marzenie? Po prostu marzę o tym, by być szczęśliwa! Oczywiście każdy człowiek ma swoje źródło radości, lecz dla mnie tym źródłem jest rodzina. Rodzina - to odrębny świat, który ma wpływ na nasze samopoczucie, na to, jak będziemy reagować i odbierać dobre lub negatywne niespodzianki, przynoszone przez każdy nowy dzień. Uważam, że jeśli w rodzinie panuje spokój i zgoda, to człowiek da radę pokonać każdy problem - najważniejsze, żeby obok, krok w krok szła osoba, która jest podporą, a przed tobą błyszczały oczka i świeciły się uśmiechy własnych dzieci. A czego jeszcze można potrzebować do szczęścia?

 

Kto jest Twoim autorytetem? Moim autorytetem jest mama. To bardzo silna osoba. Właśnie jej zawdzięczam to, że dziś jestem taka, jaka jestem. Zawsze była i będzie dla mnie wzorem, bo na swoim przykładzie udowodniła mi, że nigdy nie wolno się poddawać i jak trudno by nie było, trzeba iść naprzód, ponieważ każdy, nawet najbardziej skomplikowany labirynt, ma wyjście.

 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czymś chciałabyś być? Gdybym nie była człowiekiem, chciałabym być książką. Mogłabym dać czytelnikowi możliwość poznania każdego bohatera i zinterpretowania go na własny sposób. Miałabym możliwość zapoznania się z każdym czytelnikiem z osobna (gdyż wszyscy jesteśmy wyjątkowi) i dać mu to, czego właśnie potrzebuje: puste życie napełnić światłem, a puste serce - wzruszeniem.

 

Jaką super moc chciałabyś mieć? Myślę, że teleportacja jest super siłą, której bardzo mi brakuje. Często zdarza mi się, że muszę bardzo szybko dostać się z jednej strony miasta na drugą, choć zdarzają się też takie sytuacje, że wieczorem, po całodniowym "bieganiu", chcę pstryknąć palcem, by pojawić się w domu. Teleportacja na pewno byłaby pomocna. Gdybym miała taką siłę, na pewno mogłabym inaczej rozdysponować swój czas, by móc brać udział w większej ilości imprez lub projektów, a także miałabym więcej możliwości rozwoju.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują... 

Szczera - uważam, że szczerość jest podstawą prawdziwych, dobrych przyjaźni, związków, rodzin. Lubię mówić właśnie to, co myślę i bardzo cenię tę cechę u innych ludzi.

Sumienna - lubię, gdy wszystko jest zrobione idealnie. Szczerze mówiąc, jestem perfekcjonistką. Staram się doskonalić w różnych dziedzinach oraz pracuję nad tym, aby moje wyniki były jak najlepsze.

Ambitna - mam poczucie własnej godności, lecz wiele od siebie wymagam. Lubię stawiać sobie wysokie cele i dążyć do nich.

 

Co jest dla Ciebie największym dotychczasowym sukcesem? Jednym z największych dotychczasowych sukcesów dla mnie są więzi - więzi z ludźmi, których spotkałam na swojej życiowej drodze. Od szkolnych czasów za każdym razem, gdy miałam taką możliwość, brałam udział w różnorodnych projektach i imprezach, w czasie których poznałam wielu wspaniałych ludzi. Teraz mam znajomych na całym świecie. To nie są po prostu znajomi, których mam w liście przyjaciół na Facebooku - są to przyjaciele, z którymi można przez długi czas nie pisać, nie rozmawiać, lecz mieć ich w sercu i wiedzieć, że jeśli będziesz tego potrzebował, zawsze ci pomogą. Kolejny raz przekonałam się o tym podczas przygotowań do konkursu "Miss Polonia Litwy". Idealnym przykładem jest internetowe głosowania na Miss Internetu. Znajomi dowiadując się o tym, że mogą oddać na mnie głos, już następnego dnia opublikowali kilka próśb do innych o oddanie swojego głosu na mnie. Jak się okazało, ta wiadomość doszła do różnych państw: znajomi moich znajomych prosili swoich znajomych o głos i przekazanie tej prośby dalej - największą nagrodą w tej nominacji była dla mnie liczba głosów, która rosła codziennie i uświadomiła mnie w tym, że mam tak dużo wspaniałych przyjaciół, którzy wspierają mnie, nawet jeśli ich o to nie proszę.

 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? Pewnie każda kobieta lubi się upiększać: różnorodne sukienki, obcasy, biżuteria, fryzury - to naprawdę wspaniałe, lecz uważam, że bycie kobietą to coś więcej, niż tylko stroje i malowanie się. Najpiękniejsze w byciu kobietą jest to, że jest ona życiodawcą: nosi pod sercem dziecko, czuje jak rośnie, wydaje na świat nowe życie - a to jest cudowne. Poza tym każda kobieta ma prawo mieć momenty słabości oraz potrzebować troski, pomocy i wsparcia. No i, oczywiście, fajne jest to, że ZAWSZE mamy rację.

 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? Nieraz zdarza się, że ktoś nas skrzywdzi, zdradzi, oszuka, rani. Oczywiście blizna po takim uczynku może zostać na długo, może nawet i na zawsze. W moim życiu miałam dużo takich incydentów, lecz później zrozumiałam, że ważne jest to, aby nie marnować czasu na sprawianie sobie bólu takimi emocjami, jak złość, gniew, żal, poczucie krzywdy, chęć odwetu. Praca nad negatywnymi emocjami pozwoli nie tracić cennych minut życia.

 

Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Na dzień dzisiejszy swoją przyszłość widzę w następujący sposób - za 10 lat planuję mieć kochającego męża i dwoje dzieci, mieszkać we własnym domu oraz posiadać co najmniej trzy pieski. Co weekend chciałabym także wybierać się gdzieś z rodziną, w celu zwiedzania zabytków bądź rekreacyjnie. Studiuję zarządzanie, a więc chciałabym w przyszłości zarządzać firmą. Moim celem na ten okres jest także założenie prywatnej szkoły nieformalnej edukacji dla młodzieży oraz rozpoczęcie działalności charytatywnej.

 

Jestem wyjątkowa, ponieważ... uważam, że każdy człowiek jest wyjątkowy. Często staramy się naśladować innych, upodabniać się do kogoś z powodu jego popularności, sukcesów lub posiadanych pieniędzy. Oczywiście, dobrze uczyć się od innych, inspirować się, ale nie kopiować. W takim wypadku już nie będziemy sobą: zostaniemy tylko kopią kogoś - czyli nie będziemy wyjątkowi. Myślę, że jestem wyjątkowa, ponieważ zawsze staram się być sobą i zachowywać się naturalnie.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas