Finalistki

7 LINDA FILIPKOWSKA

LINDA FILIPKOWSKA, Łomża, woj. podlaskie

SMS o treści MISSPOLONIA.7 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). 

O sobie:

Jestem studentką trzeciego roku prawa na wydziale prawa i administracji na Uniwersytecie Warszawskim, z czym wiążę swoją najbliższą przyszłość.Moją największą pasją od dziecka jest taniec towarzyski, któremu poświęciłam 11 lat swojego życia. To on nauczył mi wytrwałości, dążenia do celu i niepoddawania się nawet w najtrudniejszych momentach życia. W wolnym czasie uwielbiam spacery z psem, spędzanie czasu z najbliższymi oraz czytanie książek - najbardziej intrygują mnie psychologiczne kryminały, a moim ulubionym autorem jest Chris Carter. 

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w konkursie Miss Polonia?

Konkurs Miss Polonia od dziecka był dla mnie czymś wyjątkowym, wręcz nieosiągalnym. Kojarzył mi się z pięknymi, wspaniałymi, inteligentnymi kobietami, które chcą nieść pomoc i wprowadzić coś niezwykłego do społeczeństwa. Postanowiłam spróbować swoich sił, aby przeżyć niezapomnianą przygodę, zawiązać nowe znajomości. Dzięki konkursowi miałabym większą możliwość do szerzenia badań profilaktycznych. 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Zdobywając tytuł Miss Polonia zrobiłabym wszystko by godnie reprezentować konkurs na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Chciałabym uświadamiać społeczeństwu, że „Miss" to nie tylko piękno zewnętrzne, ale przede wszystkim wewnętrzne, co za tym idzie - niesienie pomocy i wspieranie potrzebujących, inteligencja, elokwencja i dobre serce. 

Jaka jest idealna Miss?

Moim zdaniem idealna Miss to kobieta inteligentna, charyzmatyczna, wyróżniająca się pięknym wnętrzem, a nie tylko ładnym uśmiechem. Pomysłowa i chętna do realizacji wszelkich autorskich i nie tylko, projektów społecznych, wspierających, tych którzy tego potrzebują. Ponadto, powinna szerzyć wiedzę na wielu szczeblach, takich jak na przykład zachęcanie do badań profilaktycznych, zwłaszcza, że świadomość ich wykonywania w Polsce jest wciąż na niskim poziomie. Należałoby to zmienić, poprzez uświadomienie społeczeństwu jak wiele poważnych chorób można wykryć i zapobiec ich rozwojowi oraz jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest zwiedzenie najróżniejszych zakątków świata, odkrycie nieznanych kultur, tradycji, poznanie nowych ludzi.

Kto jest Twoim największym autorytetem?

Moim autorytetem jest Halle Berry - kobieta, która mimo faktu, że choruje na cukrzycę typu 1, spełnia wszelkie swoje marzenia, realizuje się w wielu aspektach życia. Pokazuje, że przewlekła choroba nie jest naszym ograniczeniem, w żadnym stopniu nam nie umniejsza, wręcz przeciwnie - sprawia, że jesteśmy silniejsi i wyjątkowi na swój indywidualny sposób.   

Jeżeli nie byłabyś człowiekiem to kim chciałabyś być?

Gdybym nie była człowiekiem chciałabym być motylem, ponieważ jest dla mnie symbolem wolności i samodoskonalenia. 

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Gdybym mogła wybrać jedną supermoc, zdecydowałabym się na latanie, by móc podziwiać otaczający nas świat, dzięki tej mocy mogłabym podróżować.

Podaj trzy przymiotniki, które Cię opisują.

Ambitna, empatyczna, pozytywna. 

Co jest Twoim największym sukcesem?

Jednym z moich największych sukcesów z pewnością były te odniesione w tańcu, takie jak półfinał Mistrzostw Polski w B klasie w tańcach latynoamerykańskich. Udało mi się także dostać na wymarzone studia, co również jest dla mnie powodem do dumy. Obecnie pełniąc rolę Miss regionu, a także jako Finalistka Konkursu Miss Polonia sukcesy dostrzegam także w drobnych czynnościach codziennego dnia, przykładowo wtedy, kiedy wchodzę na oddział dziecięcej onkologii. Miejsce przepełnione małym, dziecięcym cierpieniem. Robię wszystko, aby każde dziecko, które tam spotkam choć na moment zapomniało dlaczego przebywa w szpitalu. Uśmiech tych dzieci, wdzięczność i szczerość jaką widać w ich oczach z chwilą zakończenia wizyty jest z pewnością jednym z piękniejszych sukcesów, także tych osobistych i bardzo prywatnych, niedostrzegalnych przez innych. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Najfajniejsze w byciu kobietą jest fakt, że mimo swojej delikatności jesteśmy silne, zdeterminowane i umiemy połączyć życie osobiste z zawodowym.

Z jakiej życiowej lekcji nauczyłaś się najwięcej?

Moją największą życiową lekcją jest moja przygoda z tańcem, ponieważ to on nauczył mnie, abym mimo wszelkich przeciwności w siebie nie wątpiła, nigdy się nie poddawała oraz dążyła do postawionych sobie celów. Ukształtował mnie on jako wartościowego człowieka.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako szczęśliwą i spełnioną kobietę, która założyła rodzinę, jest właścicielką schroniska i czynnie bierze udział w pomaganiu potrzebującym.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić?

Gdybym mogła zmienić jedną ze swoich cech charakteru byłby tym zdecydowanie przesadny perfekcjonizm, ponieważ za dużo uwagi poświęcam na idealne wykonanie powierzonego zadania.

Dlaczego jesteś wyjątkowa?

Kocham pomagać i szczęście innych przedkładam ponad swoje.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"?

„Siła kobiet" kojarzy mi się ze współpracą, wzajemnym wsparciem i prawdziwą kobiecą przyjaźnią. 

Co oznacza dla Ciebie "Piękno z Przesłaniem"?

Moim zdaniem „piękno z przesłaniem" oznacza piękno objawiające się wyjątkowym wnętrzem, wspaniałym sercem, wrażliwością na krzywdę innych, chęcią niesienia pomocy potrzebującym. 

 

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas