Finalistki

7 KLAUDIA WONATOWSKA

KLAUDIA WONATOWSKA, Chełmża, 23 lata, 172 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.7 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: modelka | zainteresowania: fitness, motoryzacja, teatr

O sobie: Studiowałam 3 lata kierunek prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po przeprowadzce do Warszawy, zajęłam stanowisko administracyjne w międzynarodowej korporacji, co połączyłam z moją największą pasją - modelingiem. 

Stylizacje: Grupa GPoland  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Studiowałam 3 lata kierunek prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po przeprowadzce do Warszawy, zajęłam stanowisko administracyjne w międzynarodowej korporacji, co połączyłam z moją największą pasją - modelingiem. Od dziecka grałam na scenie teatralnej i brałam udział w różnych sesjach zdjęciowych. Warszawa dała mi możliwość podejmowania wielu zleceń komercyjnych, dzięki czemu bardzo się rozwinęłam i skupiłam na swoich zainteresowaniach. Projekty kreatywne to zdecydowanie mój konik i mam nadzieje, że spełnią się moje kolejne marzenia zawodowe.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Zaangażowałam się w Konkurs Miss Polonia z jednego ważnego powodu - marzę o tym, by wnieść do świata coś niepowtarzalnego. Chce zostawić po sobie ślad i stać się wzorem dla młodych kobiet. Pragnę dać im przykład wytrwałości i uporu w dążeniu do celów. Jestem ogromnie zadowolona ze swojego obecnego życia, a to dlatego, ze rozumiałam jak ważna jest samorealizacja. Świadomość własnej wartości i determinacja pomaga osiągnąć naprawdę wiele. Trzeba jednak w to uwierzyć i pomóc trochę szczęściu.

Jaka jest idealna Miss?

Od wielu lat śledzę konkurs Miss Polonia, podziwiałam niemalże każdą kobietę, która wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Są jednak laureatki, które wyjątkowo zapadły mi w pamięć i stały się moim wzorem.
Ewa Wachowicz jest jedną z tych kobiet, które uważam za silne i godne podziwu. Charakteryzuje ją klasa połączona z wysoką kulturą osobistą i naturalność. Doceniam jej błyskotliwość i poczucie humoru, które mogłam oglądać w programach telewizyjnych z jej udziałem.  

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem zawodowym jest możliwość podejmowania międzynarodowych zleceń komercyjnych. Wierzę, że im większe będę miała możliwości rozwoju, tym lepiej będę mogła wykorzystać status do pomocy innym ludziom. Wierzę w zasadę powracającego dobra i chciałabym, aby coraz więcej osób zdawało sobie sprawę, jak mało trzeba by było tak wiele. Mowa oczywiście o uczynkach, które nawet w mniejszej skali potrafią zmienić czyjeś życie na lepsze.

Kto jest Twoim autorytetem?

Od kiedy pamiętam, moim autorytetem są moi wspaniali rodzice. Mimo, iż od wielu lat nie są oni małżeństwem, jako rodzice spisali się na medal. Mama, najukochańsza kobieta na ziemi.  Przekazała mi największe wartości, dała przykład prawdziwej miłości i przyjaźni między matką, a córką. Niejednokrotnie pokazała mi jak silną i niezależną jest kobietą. Tata, człowiek wielu talentów, niezwykle wrażliwy i troskliwy. Twardo stąpający po ziemi, a przy tym niezwykle pomocny w chwilach zwątpienia. Zawsze potrafi mnie zmotywować i obrać dla mnie właściwą drogę. Marzę, aby w przyszłości stworzyć z własnymi dziećmi, takie relacje jakie mam ja ze swoimi rodzicami- pełne przyjaźni oraz miłości.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli nie byłabym człowiekiem, chciałabym być słoniem. Zwierzę to od zawsze kojarzy mi się z występami w cyrku i ogromną inteligencją. Ogromnie ubolewam, ze musiałam jako dziecko przekonać się o ich inteligencji właśnie poprzez uczestnictwo w wydarzeniach cyrkowych, ale dzięki nim poznałam „bliżej” te zwierzęta. Mało kto zdaje sobie sprawę, że słonie to prawdziwie altruistyczne istoty, które doskonale radzą sobie z okazywaniem uczuć. Myślę, że to właśnie odpowiedni argument, dla którego chciałabym choć jeden dzień być kimś/czymś innym niż człowiekiem.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Super moc, którą chciałabym posiadać jest zdecydowanie możliwość uzdrawiania innych. Świadomość i komfort psychiczny, jaki odczuwałabym w kwestii opieki nad najbliższymi i nie tylko, byłby dla mnie najpiękniejszym przeżyciem. Myślę, ze nie ma nic bardziej wartościowego niż zdrowie.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Charyzmatyczna, Empatyczna, Wyrozumiała

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest zrealizowanie 3 ogólnopolskich kampanii reklamowych w roli modelki. Od zawsze było to moje marzenie i rok 2020 był dla mnie bardzo istotny w kwestii rozwoju.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

W byciu kobieta najfajniejsza jest damska solidarność. Uwielbiam bycie kobietą i wszystkie cechy, które ją charakteryzują. Podzielność uwagi, skrupulatność, dbałość o szczegóły, empatia… Oczywiście, zdaję sobie sprawę z różnorodności, ale jednak zdecydowana większość to kobiety silne i niezależne, potrafiące odnaleźć się w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Największą życiową lekcją było dla mnie przeżycie śmierci bliskich mi osób. Niestety ich odejście z tego świata sprawiło, że zaczęłam doceniać każdy jeden dzień. Uświadomiłam sobie, że nie powinnam marnować czasu na zbędne nieporozumienia i konflikty. Zaczęłam więc widzieć w każdej sytuacji jakieś pozytywne strony. I to działa. Każda strata jest ogromną nauką - okrutną, ale jednak daje do myślenia i sprawia, że człowiek zaczyna doceniać najmniejsze rzeczy. Jak mawiała jedna z moich ulubionych aktorek, Anna Przybylska, „jeśli małe rzeczy nie będą Cię cieszyły, to i duże nigdy nie ucieszą”. Cała sobą się pod tym podpisuje.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako kobietę spełnioną, szczęśliwą i wdzięczną. Wdzięczną za wszystko, co jej się przytrafiło i gotową na kolejne dekady. Mam nadzieje, ze w wieku 33 lat będę miała na swoim koncie wiele pięknych wspomnień, dobrych uczynków i tysiące zadowolonych ludzi, którym mogłam pomóc.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Jest jedna cecha, która utrudnia mi trochę życie, ale nie zamieniłabym jej na nic innego - chaotyczność.
Jest to również moja cecha wyróżniająca – każdy, kto mnie zna, wie, ze jestem bardzo żywiołową i pełna energii osobą. Wspomniana chaotyczność bardzo często przejawia się w momentach, w których powinnam być nieco bardziej dokładna czy uważna. Mimo tego, bardzo lubię tę cechę, gdyż to czyni mnie jedyną w swoim rodzaju. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i to właśnie jest piękne. Akceptacja i świadomość swoich wad jest nieodłącznym elementem zdrowego życia psychicznego.  

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ mam świadomość swojej natury. Mam świadomość swoich zalet jak wad. Pracuję nad sobą i każdego dnia chcę być lepszym człowiekiem.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Piękno z przesłaniem rozumiem jako działania kobiet, w określonym, charytatywnym celu. Miss Polonia to nie tylko dobra aparycja, a przede wszystkim dobre serce i otwartość umysłu. Pewnego rodzaju elastyczność, która pomaga zjednoczyć duża grupę ludzi chcących na przykład dalej pomagać potrzebującym. Przesłanie jest wartościami, jakie przekazujemy osobom, dla których jesteśmy autorytetem. Nigdy nie wiemy, dla kogo jesteśmy inspiracją i wzorem do naśladowania, dlatego każdego dnia warto dawać dobry przykład i starać się być lepszym człowiekiem.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas