Finalistki

6 MAGDALENA DRAPELLA

MAGDALENA DRAPELLA, Gdańsk, 25 lat, 172 cm wzrostu

O sobie: Ukończyłam studia na kierunku Lingwistyka Stosowana na Uniwersytecie Gdańskim, ale kto wie czy może w przyszłości tam nie wrócę. Nawiązując do mojego wykształcenia, znam dwa języki obce – angielski oraz niemiecki. Aktualnie spełniam się zawodowo w świecie motoryzacji. Moja praca jest równocześnie moją pasją, a więc czerpie z niej wielką satysfakcję i staram się każdego dnia uczyć czegoś nowego. 

Uwielbiam uprawiać różne sporty, kiedyś cały mój wolny czas poświęcałam trenowaniu szermierki, a dziś nie wyobrażam sobie zimy bez jeżdżenia na snowboardzie. Odpręża mnie malowanie obrazów, ale oczywiście nie mogłabym tu zapomnieć również o modelingu. Pokazy mody i sesje zdjęciowe sprawiają mi wielką radość. 

Jeśli chodzi o moje plany na przyszłość to z pewnością będę dążyć do spełniania marzeń bo to one nadają sens naszemu życiu, ale dokładne szczegóły niech na razie pozostaną tajemnicą.

 

Suknia: Madonna Atelier  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Uwielbiam wyzwania i nie chce stać w miejscu. Pragnę się przełamywać i pokonywać różne bariery. Nowe umiejętności, doświadczenia, a może i przyjaźnie motywują mój udział w konkursie. Jest jeszcze jedna, ważna rzecz. Mam nadzieję, że dzięki udziale w Miss Polonia będę miała okazje chociaż w jakikolwiek sposób zawalczyć o kobiety. Dokładnie mam tu na myśli wciąż istniejący problem, jakim jest dyskryminacja kobiet. Może małymi krokami, razem z innymi finalistkami sprawimy, że ktoś nas wysłucha. 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Chciałabym dostać szansę i możliwość propagowania tych cech i wartości, które w życiu mają największe znaczenie. Pragnę sama stawać się coraz lepszą wersję siebie, pokazać, że Miss Polonia to nie tylko aparycja, ale również, piękne serce. Starałabym się, aby kobiety, zarówno te młodsze odnalazły wiarę w siebie, odwagę aby być sobą bo przecież takie są niepowtarzalne. Dziewczyny są wyjątkowe i muszą sobie to uświadomić, że naprawę na wiele je stać. Ciągle o tym wspominam bo mi samej bardzo ciężko to przyszło, ale nadszedł czas, kiedy jestem w stanie stawić czoła wielu przeciwnościom. Tytuł otwiera furtkę do mówienia o tym, co znaczy siła kobiet, do bycia z nimi i dla nich. Korona to również ogromna odpowiedzialność i czuję, że na tym etapie życia, jestem w stanie się jej podjąć. 

Jaka jest idealna Miss?

Przepiękna, ale nie tylko jeśli chodzi o wygląd, przepiękna przede wszystkim w środku! Każda kobieta jest wyjątkowa. Powinna być szlachetna, uczuciowa i empatyczna. Zdecydowanie inteligentna i oczytana. Idealna Miss to taka, która  posiada ciekawą osobowość, abyśmy mogli zapamiętać ją na długo. Myślę, że do tego zestawu przyda się trochę odwagi i odpowiedzialności, ale i wiele uśmiechu. Perfekcyjnie jeśli zostanie sobą! 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Szczerze? Mam wiele marzeń, ale wierzę w to, że się spełnią kiedy będę mieć szansę w pełni korzystać z życia. Mam na myśli przede wszystkim zdrowie, moje oraz mojej rodziny i przyjaciół. Chcę być po prostu do końca życia szczęśliwa i spełniona, a bez zdrowia nie jesteśmy w stanie zrobić nic, nie możemy spełniać tych małych i wielkich pragnień.

Kto jest Twoim autorytetem?

Bez zastanowienia będzie to moja mama. Przekazała mi najważniejsze wartości oraz nauczyła tego co naprawdę w życiu się liczy. Jest ze mnie dumna, kiedy jestem po prostu dobrym człowiekiem, zawsze powtarzała, że kluczowe jest to, aby nie ranić drugiej osoby. Dziś dzięki niej mam motywację, aby stawać się coraz lepszą wersją siebie. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Chciałabym być wilkiem, mają w sobie coś co budzi respekt i coś co sprawia, że podziwiam te inteligentne zwierzęta. Są one odważne, silne, wytrwałe oraz niezależne, mało tego są bardzo rodzinne i lojalne, łączą się w pary na całe życie.

Jeśli miałabym być rzeczą, byłby to aparat fotograficzny. Dzięki temu mogłabym uwiecznić najważniejsze i najpiękniejsze chwile w życiu innych ludzi, zatrzymać świat, sprawiać, że czas stanąłby w miejscu lub cofnął do pewnego punktu. Może przypomniałabym ludziom coś za czym tęsknią? Fotografie sprawiają, że możemy pamiętać o wyjątkowych dla nas osobach. Dodatkowo mogłabym pokazywać ujęcia, które nie zawsze są możliwe do zobaczenia przez ludzkie oko.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Tutaj nawiążę do jednej z moich poprzednich odpowiedzi. Chciałabym mieć moc uzdrawiania. Życie czasem jest naprawdę niesprawiedliwe i nie rozumiem dlaczego, aż do takiego stopnia, że sprowadza się to do ludzkiego cierpienia. Posiadając moc uzdrawiania mogłabym dzielić się największym darem jakim jest zdrowie, a tak jak wspominałam bez niego nic tak w życiu nie cieszy.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Optymistyczna – staram się zawsze szukać dobrej strony w każdej złej sytuacji. Wierzę w to, że życie jest piękne i staram się korzystać i czerpać radość z każdej chwili. Uczciwa – nie potrafię kłamać i oszukiwać, nie umiem pozyskiwać korzyści, czyimś kosztem. Cenię sprawiedliwość. Wyrozumiała – akceptuje i wybaczam błędy, przecież sama je popełniam. Staram się rozumieć sytuacje innych ludzi i zawsze wysłuchać ich stanowiska.

Co jest największym dotychczasowym sukcesem?

Na to pytanie można odpowiedzieć na wiele sposobów. Osobiście cieszę się, że potrafię mieć swoje zdanie, że były w moim życiu sytuacje gdzie miałam odwagę odmówić pewnych rzeczy i kierowałam się moimi zasadami i wartościami. Kosztowało to z pewnością dużo stresu, ale dziś mogę śmiało być z tego dumna. Wydaje mi się również, że powoli uczę się wyciągać z negatywnych sytuacji jakąś mądrość, nic nie dzieje się bez przyczyny i nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Wbrew stereotypom jesteśmy bardzo silne. Pomimo wielu przeciwności, my wciąż potrafimy udowadniać światu, że jesteśmy wartościowe, pełne nadziei, odważne i stać nas naprawdę na wiele rzeczy, których nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Chyba każdego dnia dosłownie otwieram oczy, staje się dojrzalsza, życiowo mądrzejsza, bogatsza w doświadczenia. Wiele upadków i porażek nauczyło mnie, że wszystko w życiu ma jakiś sens..bo przecież jeśli nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec! 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Niedawno naprawdę uwierzyłam w to, że jeśli czegoś bardzo pragniemy, ciężko na to pracujemy i wierzymy w to co robimy to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że spełnimy nasze cele. Za 10 lat mam nadzieję, że będę szczęśliwą i spełnioną kobietą, nieustannie dążącą do samorealizacji. Pomimo dużych wyzwań, które z pewnością już na mnie czekają, mam nadzieję, że nie stracę pozytywnej energii i radości z życia.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym przestać przejmować się wieloma rzeczami. Bardzo przeżywam każdą negatywną sytuację, złe słowo, ludzkie cierpienie czy sprzeczkę – takie rzeczy bezustannie siedzą mi w głowie. Jestem bardzo wrażliwa, tak więc kiedy zobaczę lub usłyszę coś okrutnego to wciąż mam to przed oczami.   

Jesteś wyjątkowa, ponieważ…?

Każdy z nas jest wyjątkowy, tylko niech pozostanie sobą, a to mam wrażenie coraz częściej staje się trudne. Wbrew pozorom trzeba mieć odwagę, aby nie podążać za tłumem. Wszyscy mamy jakieś zasady, osobowość, pasję i każdy z nas jest inny i to właśnie czyni nas niepowtarzalnymi. Tak więc do końca będę starała się być po prostu sobą.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?

Tutaj muszę nawiązać do pytania „co jest najfajniejsze w byciu kobietą”. Właśnie ta siła! Siła, którą posiada każda kobieta, tylko nie każda zdaje sobie z tego sprawę. Dziewczyny potraficie więcej niż myślicie, jesteście kimś więcej niż sądzicie. Wartościowe, wystarczająco odważne, aby same decydować o swoim życiu, nie jesteśmy wcale gorsze, słabsze, nie dajmy się dyskryminować. Kobiety mają wiele wyjątkowych cech takich jak empatia, są szlachetne, potrafią nawet same wychować dziecko i robić wiele rzeczy na raz. Prawda?

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

To hasło towarzyszy mi od jakiegoś czasu w konkursie, od kiedy finalistki zaczęły się angażować w akcje charytatywne. Nawiązuje i udowadnia, że Miss Polonia to nie sam wygląd, ale właśnie piękno powiązane z innymi wartościami. Piękno, które możemy wykorzystać do wyższych celów. Dzięki udziale w konkursie mamy naprawdę świetną okazję aby wykorzystać nasze wyróżnienie i nieść pomoc potrzebującym. 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas