Finalistki

6 KLAUDIA ARCHACKA

KLAUDIA ARCHACKA, Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

SMS o treści MISSPOLONIA.6 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). 

O sobie:

Nazywam się Klaudia Archacka. Mam 21 lat i pochodzę z Bydgoszczy. Moją ogromną pasją jest nauka języków obcych. Ukończyłam gimnazjum hiszpańskojęzyczne, a następnie liceum międzynarodowe pisząc maturę w języku angielskim. Teraz przekazuję moje umiejętności dalej i uczę tych języków dzieci, a już wkrótce planuję otworzyć swoją własną szkołę językową. Oprócz tego prowadzę butik internetowy z odzieżą marek premium. Wolny czas staram się przeznaczać na samorozwój, sport, naukę kolejnych języków, ale także chwile z bliskimi i zwierzętami – nie tylko moimi, ale także tymi ze schronisk. Chciałabym w przyszłości móc nie tylko pomagać im w taki sposób, ale także bardziej profesjonalny, dlatego w tym roku złożyłam papiery na studia weterynaryjne i mam nadzieję, że już za kilka lat będę mogła pochwalić się tytułem lekarza weterynarii.

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Wzięłam udział w Miss Polonia, gdyż w życiu stawiam na ciągły rozwój i zdobywanie nowego doświadczenia. Uważam, że konkurs Miss Polonia jest idealnym miejscem, aby sprawdzić samą siebie, poznać niesamowitych ludzi, ale też by zrobić dużo dobrego i przekazać ludziom to, co najbardziej wartościowe i inspirować ich. Zawsze wiedziałam, że w życiu osiągnę coś naprawdę dużego i wierzę, że Miss Polonia mi w tym pomoże.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Uważam, że posiadam wszystkie cechy, których potrzebuje Miss Polonia – nie tylko te zewnętrzne, ale także wewnętrzne. Wykorzystałabym ten tytuł umiejętnie, gdyż jak wiadomo uroda przyciąga uwagę milionów, ale to dobre serce ją zatrzymuje. Ja bym tę uwagę przyciągała, zatrzymywała i  kierowała na to, co najważniejsze. Myślę, że jako Miss Polonia udałoby mi się dokonać wielkich rzeczy.

Jaka jest idealna Miss?

Nie uważam, że ktokolwiek może być idealny, ale każdy człowiek każdego dnia powinien starać się być lepszą wersją samego siebie i inspirować do tego innych. Jest mnóstwo cech, które powinna posiadać ,,idealna Miss’’. Taka kobieta jest pracowita, inteligenta, elokwentna i dąży do ciągłego rozwoju, ale przede wszystkim ma dobre serce i potrafi okazywać je innym.  Jest wiele cech, które pozwalają nam zajść daleko, ale jest jedna bez której nie osiągniemy prawdziwego szczęścia i spokoju ducha – dobroć, dzięki której tworzymy na twarzach innych ludzi uśmiech.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Mam wiele małych marzeń, które pozwolą mi osiągnąć to jedno największe, którym jest życie pełnią możliwości, jakie daje nam świat. Chciałabym dzięki ciężkiej pracy dojść tak daleko, że będę w stanie zapewnić sobie i moim bliskim najlepsze życie, jakie mogliby sobie tylko wymarzyć, a także móc pomagać wszystkim tym, którzy tego potrzebują bez ograniczeń. Chciałabym czuć się spełniona, nieustannie się rozwijać i podróżować.

Kto jest Twoim autorytetem?

Nie mam jednego, określonego autorytetu i nie czuję potrzeby, aby się na kimś wzorować. Każdy człowiek ma w sobie coś, co jest warte naszej uwagi i godne naśladowania. Dlatego ja podczas kontaktu z każdym człowiekiem staram się wyciągnąć jakąś naukę na przyszłość, ale myślę, że każdy z nas przede wszystkim powinien skupić się na sobie i nie porównywać się do innych. Każdy człowiek jest w stanie osiągnąć wszystko o czym marzy bez wzorowania się na kimkolwiek – wystarczy, że będzie bacznie siebie obserwować, rozwijać się, każdego dnia być coraz lepszym i mocno w siebie wierzyć.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Myślę, że chciałabym być zwierzęciem – psem lub kotem, gdyż właśnie one są mi najbliższe. Dlaczego? Myślę, że są to istoty o czystych sercach, które nie wyrządzają nikomu krzywdy umyślnie. One robią to jedynie, gdy się boją, ale nigdy dlatego, że tego pragną. Zwierzęta, gdy pokochają raz, kochają na zawsze. Chciałabym, aby wszyscy ludzie mieli takie piękne dusze jak one.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Wyobraźcie sobie jak cudowny byłby świat, gdyby wszyscy ludzie mogli być wyleczeni za pomocą jednego dotyku.  Bardzo chciałabym mieć moc uzdrawiania, szczególnie osób nieuleczalnie chorych. Myślę, że bycie dotkniętym właśnie taką chorobą jest jedną z najgorszych rzeczy, jaka może przydarzyć się człowiekowi. Jest to niewyobrażalna tragedia, która dotyka nie tylko jego, ale też wszystkich jego bliskich. Chciałabym mieć taką moc, aby momentalnie przywrócić radość z życia i uśmiech na twarzy wszystkich ludziom znajdującym się w takiej sytuacji.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna – uwielbiam wyznaczać sobie cele w życiu i uparcie dążyć do ich spełnienia,

Pracowita – bardzo lubię dużo robić, dlatego wciąż nieustannie się rozwijam i staram się wykorzystywać wszystkie możliwości, które daje mi życie,

Dobra – jestem bardzo wrażliwa na cierpienie innych i zawsze staram się kierować w życiu sercem.

Co jest największym dotychczasowym sukcesem?

Nie mam jednego największego sukcesu. Raczej powiedziałabym, że wszystkie rzeczy, których dokonałam w życiu nim są. Bardzo cenię sobie to, że w tak młodym wieku, jakim jest 21 lat, jestem wykształconą, rozwiniętą biznesowo i życiowo, a także niezależną finansowo kobietą, i potrafię się tym dzielić z innymi. Udział w finale Miss Polonia także jest moim ogromnym sukcesem. Jestem również dumna z tego, że udało mi się w życiu odnaleźć cudownych ludzi, którymi się otaczam. Wszystko to, co do tej pory osiągnęłam sprawiło, że jestem w tak cudownym miejscu mojego życia.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Myślę, że najbardziej intrygującym faktem jest to, że bez kobiet nie byłoby niczego, gdyż to właśnie my przekazujemy na świat nowe życie. Myślę, że jest to ogromny dar, którym właśnie my zostałyśmy obdarowane. Uważam, że nie bez powodu. Moim zdaniem kobiety mają w sobie ogromną siłę i odwagę, ale także niezwykłą empatię i ciepłe serce. Łączymy w sobie to co twarde, jak i kruche. Jesteśmy pełne sprzeczności, ale umiemy zgrać je w piękną całość – wewnętrzną i zewnętrzną.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Jestem na tyle młodą osobą, że na szczęście nie spotkało mnie jeszcze nic aż tak złego, aby móc powiedzieć, że dało mi to życiową lekcję. Póki co los jest dla mnie łaskawy i postawił na mojej drodze wiele cudownych osób oraz zdarzeń, które dały mi ogromną radość oraz wiedzę, którą chciałabym przekazywać dalej.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie w pięknym domku z dużym ogródkiem pod miastem, mężem, dziećmi oraz gromadką psów i kotów zaadoptowanych ze schroniska. Poza tym widzę, że jestem w pełni rozwijającą się kobietą z kilkoma firmami, podróżującą po świecie z rodziną i inspirującą inne kobiety do tego, aby także osiągnęły sukces i szczęście.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Ciężko mi samą siebie ocenić, ale jestem dumna z tego, jakim człowiekiem jestem i nie zmieniłabym żadnej cechy swojego charakteru. Natomiast staram się jak najmocniej rozwijać te cechy charakteru, które już mam.  

Jesteś wyjątkowa, ponieważ…?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem sobą. Uważam, że każdy z nas jest niepowtarzalny, gdyż jest po prostu inny. Jeśli miałabym powiedzieć co ja w sobie najbardziej lubię, to z pewnością moja ambicja, otwartość i dobroć.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?

Ostatnimi czasy kobietom udało się pokazać, że ich siła jest nie do poskromienia.  Umieją doskonale realizować swoje marzenia i cele w świecie, który wciąż dla kobiet nie jest równie sprzyjający jak dla mężczyzn. Dla mnie kobieca siła to także czułość, empatia, wrażliwość i dobroć. Potrafimy twardo stąpać po ziemi, jednocześnie stawiając duży nacisk na uczucia i emocje. Mimo złego humoru potrafimy dawać radość innym. Mimo własnej choroby lub złego samopoczucia, wciąż na pierwszym miejscu stawiamy dbanie o naszych bliskich. Natomiast uważam, że nadal powinnyśmy pracować nad współpracą i wsparciem między nami kobietami. Jeżeli w pojedynkę jesteśmy takie twarde, to do czego będziemy w stanie dojść, gdy w stu procentach połączymy nasze siły? Mam nadzieję, że już wkrótce się dowiemy.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Hasło ,,Piękno z przesłaniem’’ pragnie przekazać nam, że nie wystarczy już być piękną tylko z zewnątrz, aby zostać ,,królową’’. Ważne jest też nasze piękno wewnętrzne. Jak już wszyscy wiemy uroda potrafi przyciągnąć uwagę wielu ludzi, ale ważne jest co z tą uwagą zrobimy. Miss powinna  wykorzystywać swój wpływ w najlepszy możliwy sposób i przyczynić się do pozytywnych zmian na świecie – tych małych, jak i dużych.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas