Finalistki

5 MARLENA LEKOWSKA

MARLENA LEKOWSKA, Rzeszów, woj. podkarpackie

O mnie:

Nazywam się Marlena Lekowska. Mam 24 lata. Pochodzę z Rzeszowa, natomiast obecnie mieszkam w Gdyni. Nie ukrywam, że ogromnie tęsknię za rodzinnymi stronami, jednakże moje serce całkowicie skradło Trójmiasto w całej swojej okazałości. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Bezpieczeństwa Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Od najmłodszych lat moją największą pasją były występy artystyczne (taneczne/wokalne), najchętniej wspominam występy z zespołem szałamaistek i mażoretek, zarówno w kraju jak i za granicą. Dodatkowo moje zainteresowania to szeroko rozumiane lotnictwo, modeling, fotografia, służby mundurowe oraz rozwój osobisty. Obecnie prężnie działam w branży modowo-eventowej oraz jestem w trakcie przygotowań do szkolenia lotniczego personelu pokładowego.

Fot. Igor Woźniak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Podjęłam decyzję o udziale w konkursie Miss Polonia, przekonana, że jest to wyjątkowa okazja do rozwoju osobistego oraz niezapomniana przygoda życia.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Uważam, że będę godnie reprezentować misję, wizję i ideę jakimi kieruje się konkurs Miss Polonia, zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

Jaka jest idealna Miss?

Uśmiechnięta, pomocna, reprezentatywna oraz posiadająca misję promowania konkretnych wartości, takich jak aktywność społeczna w kraju jak i za granicą, wsparcie charytatywne, prawa kobiet itp.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moje największe marzenie to podróżowanie do odległych miejsc na świecie, ciągły rozwój osobisty, realizowanie pasji i celów oraz osiągnięcie równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest każda inspirująca kobieta sukcesu.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Chciałabym być istotą, która może wspierać ludzi emocjonalnie, jak pies przewodnik. Ważne jest, aby móc wnosić pozytywną wartość i pomagać innym w swoim byciu.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Zdecydowanie teleportacja. Wspaniale byłoby mieć możliwość przenoszenia się z jednego miejsca na drugie natychmiastowo.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Przedsiębiorcza, staranna, komunikatywna.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Konsekwentne dążenie do każdych z wyznaczonych sobie celów. Kreowanie życia prywatnego oraz zawodowego, jakie zawsze chciałam mieć.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Siła wspólnoty. Bycie częścią siły kobiecej wspólnoty jest niezwykle inspirujące i budujące. Kobiety często wspierają się nawzajem, dzieląc doświadczenia, pomysły i emocje. Jest to niezwykle ważny aspekt życia społecznego, który ma głęboki wpływ na różne sfery życia kobiet oraz społeczeństwa jako całości.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Jestem przekonana, że kluczową lekcją życiową jakiej doświadczyłam jest świadomość, że szczęście manifestuje się nie tylko w wielkich osiągnięciach, ale także w drobnych, codziennych chwilach. Co więcej, nasze podejście, sposób postrzegania świata i myśli mają kluczowy wpływ na to, czy odczuwamy szczęście, czy też nie. Ponadto uważam, że rzeczywista wartość szczęścia polega na dzieleniu się nim z innymi.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako inspirującą kobietę sukcesu, która nadal rozwija swoje umiejętności zawodowe zarówno w środowisku lotniczym jak i branży modowej oraz dba o ciągły rozwój osobisty. Moim celem jest również angażowanie się w projekty społeczne lub charytatywne, które pozwalają mi przyczyniać się do pozytywnych zmian w społeczności.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Uważam, że na przestrzeni lat ukształtowałam swój charakter do poziomu zadowalającego. Nie przestaję się rozwijać oraz staram się świadomie zarządzać cechami tj. pedantyzm czy perfekcjonizm, aby czerpać korzyści z ich zalet, unikając jednocześnie negatywnych skutków.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Od zawsze chodzę swoimi ścieżkami, mimo przeciwności losu dążę do wyznaczonych sobie celów, walczę o szczęście, rozwój osobisty oraz kreuję życie o jakim zawsze marzyłam.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?

Dla mnie siła kobiet, to przede wszystkim solidarność, współpraca, walka o prawa i równość. Jednak należy zaznaczyć, że siła kobiet zaczyna się od indywidualnej pewności siebie, samoakceptacji i wiary w swoje możliwości.

Co oznacza dla Ciebie hasło „piękno z przesłaniem”?

Hasło "piękno z przesłaniem" odnosi się do promowania idei, że uczestniczki konkursu Miss nie są tylko oceniane ze względu na swoją urodę zewnętrzną, ale także za ich wewnętrzne wartości, zaangażowanie społeczne, intelekt i misję życiową. Oznacza to, że piękno jest postrzegane jako coś więcej niż tylko fizyczny wygląd, ale także jako cechy charakteru, osobowość i działania, które mają pozytywny wpływ na społeczność i świat. To podejście pomaga przeciwdziałać stereotypom związanym z konkursami piękności oraz promować pozytywne wzorce kobiecej siły i empatii.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas