Finalistki

4 SOPHIE WILLIAMS

SOPHIE WILLIAMS, Luboń, woj. wielkopolskie

SMS o treści MISSPOLONIA.4 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). 

O sobie:

Studiuję filologię hiszpańską na UAM w Poznaniu. Interesuję się językami, literaturą hiszpańską i sportem. W wolnym czasie podróżuję po świecie, zwłaszcza po Włoszech i Hiszpanii. Uwielbiam śpiewać oraz pogrywać na pianinie.

 

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

W konkursie Miss Polonia wzięłam udział, ponieważ chciałam przeżyć niesamowite doświadczenie, przełamać stereotyp: piękne kobiety = głupie, a także zachęcić wszystkie Polki o różnych typach urody, aby nie bały się brać udziału w konkursie.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Jestem osobą z dużym poczuciem humoru i dystansem do samej siebie. Jestem zaradna, otwarta na świat i nowe rzeczy, staram się nie działać według schematu. Lubię pomagać i opiekować się innymi, co potwierdza moja praca w przedszkolu. Wydaje mi się, że powinnam zostać Miss Polonia, ponieważ jestem autentyczna, naturalna, nie ukrywam tego jaka jestem. Do wszystkiego podchodzę z uśmiechem na twarzy i nie daję się zniechęcić przez negatywne komentarze.

Jaka jest idealna Miss?

Nie ma idealnej Miss. Na początek trzeba by zastanowić się co to znaczy dla nas "idealna"? Jest to pojęcie względne. Każda z nas wyróżnia się i jest idealna na swój sposób.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest zwiedzenie Stanów Zjednoczonych. Marzę o tym od dziecka i mam nadzieję, że niedługo będę miała do tego okazję.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem jest moja mama. W przyszłości chcę być tak samo silną, piękną i niezależną kobietą jak ona.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem to kim lub czym chciałabyś być?

Chciałabym być ptakiem i przylatywać każdej wiosny do innego kraju.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym mieć moc przeciwdziałania wojen, głodu oraz nędzy. To, co się dzieje w XXI wieku w naszym świecie jest nie do pomyślenia. Wszyscy zasługujemy na godne życie.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Punktualna, pracowita, zabawna.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym sukcesem jest z pewnością tytuł finalistki Miss Polonia 2023. Oprócz tego mogę pochwalić się wieloma sukcesami w konkursach i olimpiadach j. niemieckiego oraz konkursach muzycznych.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

W byciu kobietą najlepszy jest instynkt macierzyński. Potrzeba zajmowania się i wychowania dzieci, dlatego moje przedszkolaki są dla mnie bardzo ważne. Uwielbiam bawić się z nimi, wychodzić na spacery, opiekować. Spokojnie mogę stwierdzić, że to moja wymarzona praca.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Wiele z moją mamą przeszłyśmy i nauczyłam się, że pod żadnym pozorem nie można godzić się lub przypatrywać obojętnie przemocy. Z każdej sytuacji, nawet tej najgorszej, jest wyjście.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie w wielkim domu z basenem, z mężem i dwójką dzieci i z własną szkołą językową.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić?

Nerwowość, ponieważ od stresu można się nabawić zmarszczek oraz pozostawić znaczący uszczerbek na zdrowiu. Poza tym życie jest za krótkie, żeby przejmować się małostkami. Brak cierpliwości, czasami przydawałoby się jej więcej.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ...?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem inna. Jestem silną i niezależną kobietą, świadomą swoich zarówno mocnych jak i słabych stron. Jestem odważna, chętnie podejmuję nowe wyzwania.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?

Siła kobiet, inaczej solidarność jajników, jest dla mnie czymś fundamentalnym. To determinacja i odwaga w działaniu, osiąganie celów. Siła kobiet to także samodzielność i wychodzenie poza schematy bez porównywania się do innych.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Piękno z przesłaniem to połączenie piękna z działalnością niosącą jakieś głębsze przesłanie. Piękno w dzisiejszych czasach otwiera dużo drzwi, jednak to my musimy zadecydować, czy wykorzystamy to w jak najlepszy sposób. Każda Miss udziela się charytatywnie i próbuję poprzez swoją rozpoznawalność przesłać wiadomość do świata.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas