Finalistki

4 JULIA BARYGA

JULIA BARYGA, Łódź, 19 lat, 173 cm wzrostu

O sobie: Aktualnie studiuję na Politechnice Łódzkiej. Wybrałam kierunek Industrial Biotechnology, który jest realizowany w języku angielskim. Bardzo lubię przyrządzać różne słodkie wypieki i desery. Uwielbiam też podróżować, przede wszystkim do egzotycznych krajów. Z tych, które odwiedziłam najbardziej podobały mi się: Tajlandia, Zanzibar i Dominikana. Od dziecka rozwijam swoje umiejętności w różnych rodzajach sztuki, a te, które są mi aktualnie najbliższe to modeling i taniec. Już w dzieciństwie na najbardziej typowe pytanie: „Kim chciałabyś zostać w przyszłości?” odpowiadałam „Modelką!”.

Suknia: Madonna Atelier  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Do konkursu przystąpiłam, żeby sprawdzić siebie i przeżyć coś zupełnie nowego. Od dawna interesuje się modelingiem i stwierdziłam, że jest to idealna droga, by zweryfikować swoje umiejętności i możliwości oraz zdobyć doświadczenie.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Powinnam zostać Miss Polonia, ponieważ swoją postawą zawsze staram się dawać przykład innym. Uważam, że tytuł Miss zobowiązuje do odpowiedzialnego działania.  Swoim postępowaniem chciałabym udowodnić, że w konkursach piękności nie jest ważna jedynie ładna buzia. Według mnie to subtelność, inteligencja i wytrwałe dążenie do celu.

Jaka jest idealna Miss?

Miss to przede wszystkim kobieta piękna na zewnątrz i w środku. Jej uroda i inteligencja, w połączeniu, sprawiają, że zasługuje na ten tytuł. Dodatkowo idealna Miss powinna mieć silną osobowość i być odpowiedzialną, ponieważ dla wielu kobiet jest wzorem do naśladowania.  Tak, więc zawsze musi dbać o swój wygląd i o to, jaką postawę reprezentuje.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest być w życiu szczęśliwą, czyli spełniać się i otaczać jedynie dobrymi ludźmi. Chciałabym się stale rozwijać i zawsze mieć motywację do spełniania również tych mniejszych marzeń.

Kto jest Twoim autorytetem?

Myślę, że tak, jak dla większości dzieci, moim największym autorytetem są rodzice. To na nich się wzoruję, są moją inspiracją i zawsze mogę liczyć na ich szczerą radę.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli nie byłabym człowiekiem, chciałabym być motylem. Kojarzy mi się on z subtelnością, lekkością, wdziękiem i wolnością. Jego piękne, różnorodne ubarwienie wnosi pozytywne wibracje, które budzą miłość do świata i natury.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym umieć się teleportować. Dzięki tej super mocy zaoszczędziłabym dużo czasu i sprawiłaby ona, że jeszcze częściej mogłabym podróżować, gdyż byłoby to bajecznie proste. Co więcej, miałabym możliwość, by znaleźć się w miejscach, które z przyczyn fizycznych są dla nas niedostępne. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Jestem lojalna, pozytywna i sumienna. 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Do tej pory moim największym sukcesem jest uzyskanie tytułu Miss Polonia Województwa Łódzkiego i w związku z tym moje społeczne działania, dotyczące na przykład walki z hejtem. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

My kobiety wyróżniamy się swoją wewnętrzną siłą. Mimo, że pozornie wydajemy się bardzo kruche to jesteśmy odporne na niepowodzenia i wszelkie trudności, co powoduje, że się nie poddajemy. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Myślę, że dla każdego z nas obecnie największą „lekcją życia” stał się rozprzestrzeniający się koronawirus. Mnie nauczył doceniać nawet te najmniejsze pozytywne wydarzenia, zdrowie i przebywanie wśród bliskich.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Widzę siebie rozwijającą się w sferze zawodowej, jak i osobistej. Liczę, że będę usatysfakcjonowaną ze swojej pracy kobietą, która spełnia marzenia i zakłada rodzinę. 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić?

Czasami jestem zbyt ufna wobec innych, a niektórym niestety zdarza się to wykorzystać. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ...?

Jestem wyjątkowa, ponieważ pielęgnuje w swoim życiu wartości, o których wiele osób w dzisiejszych czasach zapomina, skupiając się na dążeniu do upragnionego celu. Ja zawsze staram się postępować zgodnie z zasadami moralności.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?

Według mnie „siła kobiet” polega na wzajemnym wsparciu i motywacji wśród przedstawicielek naszej płci. Kobiety działając razem mogą osiągnąć naprawdę wiele. Jako finalistki konkursu Miss Polonia pokazujemy to chociażby działając w ramach akcji „Korona z głowy 2022”.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

„Piękno z przesłaniem” to hasło bardzo ważne, ponieważ obala stereotypowe poglądy na temat piękna kobiet. Pokazuje, że każda z nas może reprezentować inny rodzaj kobiecości, ale ważne jest to, by chcieć pomagać tym, którzy są w potrzebie oraz udzielać się społecznie i charytatywnie.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas