Finalistki

4 DARIA SZWABA

DARIA SZWABA, Gdańsk, 20 lat, 172 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.4 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: trener personalny, studentka AWF | zainteresowania: sport, taniec

O sobie: Jestem studentką drugiego roku wychowania fizycznego i sport jest moją największą pasją. Pracuje jako trener w Akademii Sportowej Pomorze, prowadząc głównie grupy dziecięce. Kocham taniec i podróże.

Stylizacje: Grupa GPoland  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Jestem osobą bardzo otwartą i spontaniczną. Chcę w życiu spróbować wszystkiego, dlatego zgłosiłam się do konkursu. To dla mnie kolejna ogromna przygoda i świetna lekcja życia.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Miss Polonia to kobieta nie tylko o pięknym wyglądzie, ale przede wszystkim o pięknym sercu, myśląca głównie o innych, nie o sobie. Uważam, że jestem taką osobą od zawsze. Uwielbiam pomagać innym, zwłaszcza dzieciom, które kocham. Pracuję z nimi i wiem, że są przyszłością, na którą mamy wpływ. Również ze względu na duszę sportowca czuję w sobie siłę i motywację do podjęcia tak wspaniałej i odpowiedzialnej roli.

Jaka jest idealna Miss?

Uważam, że idealna Miss to kobieta o pięknie zewnętrznym jak i wewnętrznym, która nie boi się wyzwań i przeciwności losu. Posiada nienaganne maniery i klasę, ale przede wszystkim jest silna i niezależna. Czuje potrzebę niesienia pomocy. Dla mnie takim przykładem jest Milena Sadowska, która oprócz zachwycającej urody zaimponowała mi bardzo swoją podróżą do Ghany w celu pomocy dzieciakom.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest podróż dookoła świata. Chcę poznawać nowych ludzi, ich kulturę, nowe smaki i przeżyć na własnej skórze to, czego doświadczają osoby w najodleglejszych zakątkach Ziemi. Oprócz tego od dziecka marzę o udziale w „Tańcu z gwiazdami”.

Kto jest Twoim autorytetem?

Dla mnie wzorem do naśladowania jest moja mama, ponieważ nie znam drugiej osoby z tak ogromnymi pokładami miłości oraz woli walki.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Zdecydowanie chciałabym być kotem. Są to zwierzęta nie tylko piękne, poruszające się z gracją i wdziękiem, ale również waleczne. Potrafią zadbać same o siebie i poradzą sobie w każdej sytuacji. Są inteligentne i zwinne, ale też kochające.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Gdybym mogła mieć super moc, chciałabym móc teleportować siebie i innych. Dzięki temu zwiedziłabym każdy zakątek Ziemi i mogłabym to robić z ludźmi, którzy są dla mnie ważni i sprawiałabym tym przyjemność.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Spontaniczna – podejmowanie szalonych decyzji przychodzi mi naprawdę łatwo, kocham się śmiać i próbować nieznanych mi rzeczy. Wychodzę z założenia, że lepiej żałować czegoś, co się zrobiło, niż że się czegoś nawet nie spróbowało. Romantyczna – jestem zdecydowanie człowiekiem, który jeżeli kocha, to całym sercem jak dziecko. Uwielbiam stworzyć klimat, zapalać świece, oglądać zachody słońca i długie rozmowy. Empatyczna – nic nie porusza mnie tak, jak drugi człowiek. Zawsze odczuwam emocje osoby, którą spotykam w swoim życiu, staram się zrozumieć każdą sytuację, w której się znalazła i pomóc w potrzebie.

Co jest Twoim największym, dotychczasowym sukcesem?

Największym dotychczasowym sukcesem w moim życiu był udział w zawodach bikini fitness. Dyscyplinie sportu, jaką jest kulturystyka, trzeba poświęcić się całkowicie i dla przygotowań zupełnie zmieniłam swój styl życia. Aktualnie uważam to za najlepszą decyzję, ponieważ nauczyło mnie to, jak funkcjonuje mój organizm, na co mnie stać i jak dbać o swoje ciało oraz umysł.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Najfajniejsze w byciu kobietą według mnie jest to, że potrafimy wnieść ciepło tam, gdzie jest ono potrzebne. Uważam, że nie bez powodu nazywane jesteśmy płcią piękną. Każda kobieta jest inna, wyjątkowa - widać i czuć to gdziekolwiek by się nie znajdowała.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Znalazłam się kiedyś w sytuacji, w której byłam uzależniona mentalnie od drugiej osoby. Wykorzystywała mnie w naszej wspólnej pracy i bardzo tym niszczyła. Od tamtego czasu wiem, w jaki sposób odróżniać ludzi, którzy chcą cię wykorzystać, którzy życzą ci źle, a którzy dobrze. Bardzo doceniam tamten czas w moim życiu i to, czego mogłam się nauczyć.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Zdecydowanie widzę siebie jako szczęśliwą kobietę, podróżującą, spełniającą się w swojej pracy, realizującą swoje plany. Również widzę przy sobie moją rodzinę, którą chcę założyć w przyszłości.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Uważam, że czasem jestem zbyt impulsywna, działam pod wpływem emocji, co nie zawsze ma pozytywne skutki. Pracuję nad tym, aby nie zawsze kierować się daną chwilą i emocjami z nią związanymi.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Ponieważ nigdy nie poprzestałam na marzeniu o czymś. Zawsze konsekwentnie realizuję swoje plany i marzenia. Wkładam w to całe swoje serce.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

To hasło to dla mnie definicja kobiety. Uważam, że każda jest piękna i niesie ze sobą swoją niepowtarzalną historię wymalowaną na rysach jej twarzy, dłoniach, charakterze, sposobie patrzenia na świat. Oprócz tego oddaje ideę tytułu Miss, przez który widzimy piękno zewnętrzne, jak i wewnętrzne przejawiające się w chęci czynienia dobra, pomocy.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas