Finalistki

3 SYLWIA BOBER

SYLWIA BOBER, Biłograj, 24 lata, 171 cm wzrostu

O sobie: Posiadam tytuł magistra Finansów i Rachunkowości. Studiowałam na UMCS-ie w Lublinie. Moją pasją jest taniec towarzyski, który trenowałam przez 11 lat i osiągnęłam klasę taneczną B w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim. Obecnie moją pasją stał się też modeling, biorę udział w wielu sesjach zdjęciowych oraz reklamach. Nauka języków obcych to dla mnie przyjemność. Biegle władam językiem angielskim i niemieckim, a w przyszłości chciałabym nauczyć się również języka hiszpańskiego. Jest mi to potrzebne do rozwijania mojej kolejnej pasji, którą jest podróżowanie po świecie. Jestem także wolontariuszką w Biłgorajskim Azylu dla zwierząt oraz biorę czynny udział w wielu akcjach charytatywnych skierowanych dla potrzebujących ludzi oraz zwierząt. 

 

Suknia: Paprocki & Brzozowski  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ uznałam, że to najlepszy moment w moim życiu. Skończyłam studia, obroniłam tytuł magistra i teraz mogę udzielać się charytatywnie w większym stopniu niż dotychczas. Mogę spełniać także swoje marzenia o dalekich podróżach. Jestem bardziej odważna i świadoma swoich możliwości. Chciałabym robić coś wartościowego dla ludzi i zwierząt, a tym samym dla siebie, ponieważ daje mi to bardzo dużo satysfakcji. Poczucie bycia dla kogoś pomocną, jest nie do opisania, dodaje skrzydeł i wiary we własne możliwości. Chciałabym pokazać innym kobietom, że warto dążyć do celu i spełniać swoje marzenia. 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Ponieważ jestem kobietą ambitną, pełną empatii i wytrwałą w dążeniu do celu. Jestem świadoma swoich możliwości oraz świadoma zadań jakie niesie za sobą tytuł Miss Polonia. Przede wszystkim są to obowiązki związane z organizacją akcji charytatywnych. Miałam już wiele okazji wspierać i brać udział w takich akcjach, ponieważ pragnę pomagać ludziom oraz zwierzętom. Myślę, że zdobycie tytułu Miss Polonia pomoże mi w dotarciu do jeszcze większego grona odbiorców i nagłaśniania wszelkich akcji dobroczynnych. Mam dużą grupę obserwatorów na Instagramie, którzy bardzo chętnie włączają się do akcji i zbiórek, które ogłaszam na swoim profilu. To oni często dają mi siłę do działania i dzięki nim wiem, że dobrych ludzi jest więcej, a razem możemy dokonać naprawdę wiele. 

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss to kobieta nie tylko piękna, ale też silna. Swoją siłę pokazuje przez wzorową postawę, nienaganne zachowanie oraz pomoc, którą niesie innym. Miss Polonia powinna być autorytetem i wzorem do naśladowania dla innych kobiet. Jako osoba ambitna i inteligentna powinna zachęcać innych do pokonywania własnych barier i dążenia do celu. Siła przebicia oraz odwaga pomogą jej w budowaniu lepszej przyszłości dla potrzebujących. Idealna Miss powinna chcieć wykorzystać jej 12 miesięcy ‘panowania’ jak najbardziej skutecznie, aby pozostał po jej działalności trwały ślad oraz długotrwała, efektywna i zorganizowana pomoc. Piękno idealnej Miss Polonia to także, a może przede wszystkim wielkie serce i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim marzeniem jest założenie w przyszłości szczęśliwej rodziny. Spełnienie zawodowe jest także dla mnie ważne, ponieważ chciałabym mieć prace w której będę mogła się realizować. Chciałabym rozwijać swoją pasje związaną z podróżami i odwiedzić piękne zakątki świata. Marzę o wielkiej miłości i wspólnych podróżach z drugą połówką. 

Kto jest Twoim autorytetem?

W swoim życiu poznałam już kilka osób, które stały się moim autorytetem, które zachwyciły mnie swoją osobowością, dobrym sercem, silnym charakterem, które robią dla innych tak wiele dobrych rzeczy, są odważne i skuteczne w swoim działaniu. Takie osoby są godne naśladowania, wzbudzają podziw i zawsze staram się należeć do grona ich przyjaciół. I choć nie mogę wymienić nazwisk większości z nich to mogę powiedzieć, że autorytetami dla mnie są zdobywczynie tytułu Miss Polonia z kilku ostatnich lat. Uważnie śledzę ich działalność w social mediach, wiele o nich czytam i jestem pełna podziwu dla tych pięknych, mądrych kobiet. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Trudne pytanie, ponieważ nigdy się nie zastanawiałam nad tym, ale od kiedy mam kochanego, pięknego pieska i kiedy obserwuje jakie szczęśliwe życie mój piesek ma u mojego boku, pod moja opieką, otoczony miłością to śmiało mogę mu pozazdrościć i powiedzieć, że takiego pięknego, beztroskiego życia bym sobie życzyła gdybym była psem. Zwierzęta dają dużo miłości i są często bardzo kochane i rozpieszczane więc to byłby bardzo dobry wybór. 

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Bez wątpienia najbardziej pożądaną supermocą na świecie jest moc uzdrawiania. Taka moc zapobiegłaby tragediom, cierpieniom ludzkim, dałaby nadzieję chorym, uszczęśliwiłaby całe rodziny, ponieważ cierpienie i choroba jednej osoby przekłada się na smutek całej rodziny. Zdrowie jest w życiu wartością najcenniejszą, nie da się go kupić za żadne pieniądze, dlatego supermoc uzdrawiania byłaby spełnieniem mojego marzenia. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Silna, wrażliwa, ambitna. 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Do moich największych sukcesów śmiało mogę zaliczyć zdobycie B klasy w tańcu towarzyskim, dostanie się na dobre studia, zdobycie tytułu magistra Finansów i Rachunkowości, dobre relacje z bliskimi i osiągnięcie każdego najmniejszego celu, który sobie wyznaczam. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Kobiety wyrażają swoje piękno, nie tylko poprzez urodę, ale także poprzez swoją postawę i zachowanie. Kobiety są pełne wdzięku, klasy i elegancji. Są traktowane z szacunkiem przez kulturalnych mężczyzn. Kobiety są zarazem delikatne i wrażliwe, ale także bardzo silne i odważne. Kobiety dają nowe życie i są bardzo mocno związane ze swoimi dziećmi od dnia, gdy poczują ich pierwsze bicie serca jeszcze w swoim brzuchu. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Najwięcej nauczyli mnie moi rodzice. To oni pokazali mi wartości jakimi powinnam się kierować, nauczyli mnie wytrwałości, pracowitości i wrażliwości. Jestem im wdzięczna za wszystko co mam oraz wszystko czego mnie nauczyli. Gdyby nie lekcje, które mi przekazali to nie byłabym taka osobą jaką jestem. 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat chciałabym widzieć się jako szczęśliwa matka oraz żona. Chciałabym być kobietą spełnioną zawodowo, doświadczoną życiowo, posiadającą ogromną wiedzę i dającą dobry przykład swoim dzieciom. 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym w dalszym ciągu pracować nad swoją punktualnością. Pragnę okazywać szacunek drugiej osobie poprzez zjawianie się na czas, bądź nawet przed wyznaczoną godziną. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Ponieważ jestem sobą. Jestem naturalna, szczera i zaradna. W życiu wytrwale dążę do wyznaczonych sobie celów i jestem skupiona na spełnianiu swoich marzeń. Jestem wrażliwa i pomocna, dlatego zawsze znajduję w tym wszystkim miejsce na wsparcie i pomoc dla innych. 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Kobieca siła to umiejętność realizowania siebie i swoich marzeń oraz pasji. Dla mnie kobieca siła to także wrażliwość, empatia, czułość i intuicja. To siła, która sprawia, że mimo trudów potrafimy być wielozadaniowe, mimo złego samopoczucia umiemy dbać o innych. Silna kobieta to kobieta zaradna, potrafiąca dbać i rozumieć swoje potrzeby.  

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Hasło „piękno z przesłaniem” oznacza dla mnie kobietę, która wspiera akcje charytatywne i społeczne. Jest to kobieta, która wyraża swoje piękno nie tylko poprzez urodę, ale także postawę, zachowanie i dobre serce. Pomoc drugiemu człowiekowi i walka o lepsze życie dla wielu ludzi oraz zwierząt jest jej celem i motywacją do działania. Wkłada ogrom pracy i poświecenia w organizację akcji charytatywnych i pomoc potrzebującym. Piękno z przesłaniem to prawdziwa Miss: dobra, czuła, wrażliwa a zarazem silna, ambitna i zaradna.  

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas