Finalistki

3 JOANNA PŁOCHÓW

JOANNA PŁOCHÓW, Warszawa, woj. mazowieckie

O mnie:

Urodziłam oraz wychowałam się w Warszawie. Jestem studentką prawa i na codzień pracuje w administracji poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. 

Taniec towarzyszy mi od 12 roku życia i jest moją największą pasją oraz drugą pracą. Już jako mała dziewczynka startowałam w zawodach i konkursach. Mam na swoim koncie liczne sukcesy na scenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Brałam udział w koncertach, w teledyskach, w programach telewizyjnych i pokazach tanecznych. Obecnie doskonale swoje umiejętności w tańcu towarzyskim.

Jestem jedynaczką, dlatego tak ważne są dla mnie dobre i szczere relacje z ludźmi którymi się otaczam. Mam wspaniałą rodzinę i przyjaciół na których zawsze mogę liczyć. 

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli" dlatego swoją pozytywną energią dzielę się z dziećmi z zaburzeniami rozwoju w ramach wolontariatu. 

Inspiruje mnie natura oraz podróże dzięki którym poszerzam swoje horyzonty i spojrzenie na świat. Jestem szczęśliwą posiadaczką 3 kotów. 

fotograf: Magdalena Michalak | suknie: kolekcja Sorvella Perfume by Angelika Józefczyk | fryzury: Alfaparf Milano Professional | makijaże: Harry Jefferson | biżuteria: Colibra | buty: Saway | produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Jestem bardzo otwarta na nowe doświadczenia! Szczerze mówiąc mój udział w Miss Polonia był dosyć spontaniczny, nigdy wcześniej nie planowałam udziału w jakichkolwiek konkursach ale akurat nadarzyła się ku temu okazja, a wierzę, że nic w naszym życiu nie pojawia się z przypadku. Konkurs sam w sobie jest wspaniałą okazją do przełamania swoich ograniczeń i wyjścia poza strefę komfortu, a dzięki temu można się niesamowicie rozwinąć i wyciągnąć z tego wiele lekcji. Poza tym jest to super przygoda, ogromne możliwości, poznanie nowych ludzi i samych siebie w innych, niecodziennych okolicznościach

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? 

Niezależnie od tytułu czy końcowego wyniku ja już jestem mega szczęśliwa, że mogę brać udział w takiej przygodzie. Chciałabym przede wszystkim wspierać innych i pokazywać, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko to kwestia naszego nastawienia i ograniczeń, jakie sami sobie narzucamy. Kiedy zmienimy perspektywę i uwierzymy w siebie, to wszystkie, nawet te najbardziej szalone rzeczy okazują się być możliwe zrealizowania! Myślę, że bycie Miss Polonia to też  wyróżnianie się empatią, charyzmą, ale też wartościami, jakimi kierujemy się w życiu. Oczywiście każda z nas jest piękna, ale to najważniejsze i największe piękno mamy wewnątrz siebie i wszystko to promienieje z naszego wnętrza.

Jaka jest idealna Miss? 

Wyobrażając sobie Miss przychodzi mi na myśl kobieta z klasą, która jest pewna siebie i swojej wartości, a jednocześnie bije od niej empatia i ciepło, dzięki czemu każdy może się czuć przy niej dobrze i komfortowo. Myślę, że to też kobieta, która nie boi się wyrazić swojego zdania, jest ambitna i dąży do realizacji swoich celów.

Jakie jest Twoje największe marzenie? 

Mam naprawdę całą masę marzeń! Różne marzenia materialne, zawodowe ale też te duchowe – część z nich udało mi się dotychczas zrealizować, za co jestem ogromnie wdzięczna! Każde z nich jest dla mnie ważne i różni się od siebie w mniejszym czy większym stopniu, aczkolwiek wszystkie sprowadzają się do tego, żeby zawsze żyć w zgodzie z samą sobą i nie dopuścić do tego, aby jakiekolwiek opinie czy przeciwności miały wpływ na moje decyzje i działania. Mamy tylko jedno życie i warto iść przez nie swoją własną drogą, a świat stoi otworem przed każdym z nas jeśli tylko sami w to uwierzymy!

Kto jest Twoim autorytetem? 

Szczerze mówiąc nie mam jednej konkretnej osoby, która jest moim autorytetem. Uważam, że każda osoba, która ma określone cele w życiu i marzenia, za którymi podąża zasługuje na miano takiego autorytetu i śmiało można brać z takich ludzi przykład. Realizowanie swoich marzeń wymaga często wyjścia poza szereg, wykazania się ogromną odwagą ale też determinacją i pracowitością – wszystkie takie osoby są dla mnie niesamowitą motywacją i inspiracją.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być? 

A to ciekawe pytanie! Na pewno wybrałabym coś, co oferuje zupełnie inne możliwości, poznanie świata z troszkę innej perspektywy. Mogłoby to być jakieś zwierzę morskie albo ptak.

Jaką supermoc chciałabyś mieć? 

Latanie lub teleportacja! Ciężko wybrać tylko jedną ale możliwość teleportacji gdziekolwiek się chce i kiedykolwiek się chce brzmi niesamowicie, a ile dzięki temu zaoszczędzonego czasu!

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ciekawa, towarzyska i opanowana. Ciekawa dlatego, że mam w sobie ogromną ciekawość świata, chęć do doświadczania nowych rzeczy i realizowania nowych wyzwań – co uważam chyba za jedną ze swoich najlepszych cech bo do tej pory zaprowadziło mnie to w niesamowite miejsca! Wcześniej nawet wspominałam, że jestem bardzo towarzyska - uwielbiam ludzi, to, że każdy z nas jest całkowicie inny, ma własną historie i poglądy. Kocham poznawać nowe osoby i często nawet sama takie sytuacje inicjuje. A spokój i opanowanie, o którym mówię tyczy się raczej tego, że jest naprawdę ciężko wyprowadzić mnie z równowagi! Na co dzień bardzo niewiele rzeczy mnie stresuje, jestem raczej bardzo opanowana i wierzę, że z każdej sytuacji jest wyjście.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Za swój osobisty sukces uważam własny rozwój, który ciągle trwa i myślę, że jest to proces bez końca. Śmiało mogę powiedzieć, że patrząc wstecz widzę niesamowitą drogę jaką przeszłam, żeby być w miejscu, w którym jestem teraz. Dużo pracuję nad samą sobą i dbam o to, żeby rozwijać się na każdej możliwej płaszczyźnie

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? 

Ah bycie kobietą ma wiele wspaniałych aspektów! To też bardzo indywidualna kwestia, ale myślę, że kobiety są znacznie bardziej wrażliwe emocjonalnie i mają silną intuicję, która przynajmniej w moim przypadku niejednokrotnie pomaga w dokonaniu wyboru

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Nie mam jednej konkretnej, każda jest na swój sposób cenna i spowodowała we mnie jakąś zmianę i rozwój. Coś, co najbardziej utkwiło mi w pamięci to to, że nie ma decyzji „złych” lub „dobrych”, wszystko to kwestia naszej perspektywy. Najgorsze co można zrobić to stać w miejscu i czekać, aż życie wydarzy się samo. Decyzyjność i działanie to zdecydowanie coś, czego musiałam się nauczyć i co zawsze sobie powtarzam.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Tak naprawdę tego nie wiem i to jest najpiękniejsze! Na ten moment widzę siebie jako osobę, która dużo podróżuje,  na pewno w swojej przyszłości widzę modeling i pracę na planach, koniecznie pracę przed kamerą. Kocham kiedy dużo się w moim życiu dzieje i mogę się rozwijać, monotonia na pewno nie jest dla mnie! Jeszcze cała masa marzeń jest przede mną do zrealizowania. Życie tak naprawdę pisze różne scenariusze i to, czego pragnę teraz niekoniecznie będzie mi odpowiadać za kilka lat i to jest jak najbardziej w porządku. Sama miałam kiedyś zupełnie inną wizję siebie i nawet nie pomyślałabym, że będę tu gdzie jestem obecnie!

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Na ten moment raczej nie mam żadnych szczególnych cech, które mi przeszkadzają i które chciałabym zmienić. Tak jak mówiłam dużo pracuję nad sobą i jeśli mogę i chcę coś zmienić, to po prostu robię wszystko aby to zmienić. Kiedyś największym problemem było dla mnie jasne wyznaczanie swoich granic i asertywność, ale na szczęście można nauczyć się wszystkiego i takie cechy też w sobie wykształcić

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ? 

Jestem wyjątkowa, ponieważ szczerze życzę ludziom wokół mnie wszystkiego co najlepsze, nie mam w sobie zazdrości, zawiści czy jakiejkolwiek chęci do rywalizacji. Uważam, że dla każdego z nas jest miejsce i czyjś sukces i osiągnięcia wcale nie umniejszają moim, a nawet przeciwnie, mogą być motywacją! Każdy z nas ma unikalną energię i osobowość, coś innego do zaoferowania – każdy jest całkowicie inny i na ten swój własny sposób wyjątkowy.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet" ? 

Siła kobiet to dla mnie wzajemne wsparcie i brak jakiejkolwiek zawiści wobec siebie. Myślę, że teraz coraz częściej kobiety są dla siebie oparciem, wyzbywamy się powoli zazdrości o to, która „lepiej” wygląda albo która ma więcej i to jest wspaniałe! Każda z nas powinna być świadoma własnej wartości i wspierać w tym inne kobiety, nie konkurując ze sobą.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

„Piękno z przesłaniem” mówi o tym, że prawdziwe piękno to nie cała otoczka, którą widzimy na zewnątrz, ale to, co kryjemy wewnątrz nas samych – empatia, szacunek do innych, nasze wartości, jakimi kierujemy się w życiu. Bardzo wiele można powiedzieć o człowieku na podstawie tego, jak traktuje innych ale też jak traktuje siebie samego. Największe piękno promienieje z naszego wnętrza, kiedy mamy dobre i szczere intencje, kochamy siebie samych i ludzi wokół nas.

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas