Finalistki

3 JESSICA GUZEK

JESSICA GUZEK, Warszawa, 22 lata, 171 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.3 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: studentka dziennikarstwa | zainteresowania: sport, tenis ziemny, literatura

O sobie: W tym roku ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. To właśnie z mediami, a dokładniej z telewizją wiążę swoją przyszłość. Jestem zakochana w świecie mody i  fotografii, które towarzyszą mi w życiu codziennym. Bardzo cenię sobie aktywny tryb życia, dlatego uprawiam sport, między innymi tenisa ziemnego, co daje mi dużo radości, pozytywnej energii, a także pomaga zadbać o moją sylwetkę. Jestem osobą energiczną, lubię podnieść sobie poziom adrenaliny, wobec tego w przyszłości planuję ukończyć Kurs spadochronowy AFF. Jako Miss Polonia pragnę pomagać innym kobietom, aby uwierzyły w siebie i realizowały swoje marzenia. Chciałabym także promować ruch #bodypositive, który szczególną uwagę zwraca na akceptację swojego ciała i życie w zgodzie ze sobą.

Stylizacje: Grupa GPoland  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Od kiedy pamiętam, zawsze marzyłam, aby wziąć udział w konkursie piękności. Jako mała dziewczynka oglądałam wybory Miss Polonia w telewizji i pragnęłam, aby być jak te piękne panie prezentujące się w olśniewających sukniach. Zakładałam za duże o parę rozmiarów szpilki mamy i paradując po salonie, udawałam, że chodzę po wybiegu. Dzisiaj jako świadoma kobieta jestem otwarta na nowe doświadczenia i cieszę się, że jestem w tym miejscu i mogę spełniać swoje marzenia.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Jako pretendentka do korony Miss Polonia pragnę pokazać i podzielić się z innymi pięknem wewnętrznym, które otrzymałam od mojej mamy. To właśnie ona nauczyła mnie miłości i wrażliwości do otaczającego nas świata, za co jestem jej przeogromnie wdzięczna. Bardzo chciałabym wspierać inne kobiety, aby uwierzyły w siebie i realizowały swoje marzenia.

Jaka jest idealna Miss? 

Idealna Miss to przede wszystkim kobieta piękna, pełna wdzięku i bardzo inteligentna. Olśniewa swoim pięknem zewnętrznym i wewnętrznym. Jest pełna miłości do drugiego człowieka i nie jest obojętna na pomoc tych, którzy jej potrzebują.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest poczucie szczęścia i spełnienia, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.  Stworzenie własnego programu telewizyjnego poświęconego kobietom, związanego z pomocą kształtowania ich tożsamości, a także realizacją marzeń.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem jest Waris Dirie- somalijska modelka, która dzięki swojej sile i determinacji uwolniła się z domowego piekła i została światowej sławy modelką. To prawdziwa wojowniczka, która nigdy się nie poddaje w walce o prawa kobiet. Jej historia zawsze przypomina mi, że mimo wszelkich trudności nigdy nie można się poddawać.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jestem kobietą spod znaku lwa i bez wątpienia jestem prawdziwą lwicą. Pewną siebie, zdecydowaną optymistką, wytrwale i uparcie dążącą do osiągnięcia swoich marzeń i celów. Cieszę się z każdego swojego sukcesu i we wszystkim staram się znaleźć pozytywne strony.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Chciałabym posiadać moc teleportacji! Nie ma nic lepszego od umiejętności przemieszczania się w ułamku sekundy do dowolnego miejsca. Kocham podróże, dlatego jest idealne rozwiązanie dla mnie– wczoraj Tulum, dzisiaj Nowy Jork, a jutro Zanzibar.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna - uwielbiam się rozwijać, wyznaczać sobie cele i każdego dnia dążyć do ich realizacji.

Optymistyczna - zawsze staram się patrzeć na życie pozytywnie i nie dopuszczam do siebie czarnych scenariuszy.

Otwarta- nie mam problemu z odnalezieniem się w nowej sytuacji oraz chętnie poznaję nowych ludzi. To właśnie od nich czerpię swoją energię.

Co jest Twoim największym, dotychczasowym sukcesem?

Nie miałam jeszcze jednego spektakularnego sukcesu, ale zdecydowanie miałam pasmo tych mniejszych, które są również bardzo ważne. Między innymi udało mi się zdobyć dyplom z dziennikarstwa, co pozwoli mi na realizację w wymarzonym zawodzie. Ponadto mam obok siebie najprawdziwszych przyjaciół i rodzinę, którzy zawsze są przy mnie i wiem, że mogę na nich liczyć. Aktualnie znajduję się w finale Miss Polonia, o czym marzyłam od dziecka. To wszystko daje mi poczucie szczęścia, za co jestem ogromnie wdzięczna. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Często powtarzam ‘Siła jest kobietą”. Uwielbiam w nas to, że jesteśmy silne i wytrwałe wewnętrznie, a jednocześnie piękne i delikatne na zewnątrz. To jest nasza kobieca „super moc”. Ponadto możemy realizować się w macierzyństwie, to w nas rodzi się to, co najpiękniejsze, czyli nowe życie.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Wolontariat w Domu Pomocy Społecznej to chwile, które zostaną ze mną już na zawsze. Uświadomiłam sobie, że życie jest zbyt piękne i krótkie, by tracić czas na ciągłe niezadowolenie z siebie, innych i tego, czym wypełniony jest każdy dzień. Powinniśmy cieszyć się z małych rzeczy i zacząć je na nowo doceniać. Czas jest wszystkim to, co mamy, dlatego warto pamiętać o słowach Javiera Gonzaleza „Nie możesz odzyskać czasu, ale możesz przestać go tracić”.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Jako kobietę sukcesu, która spełnia swoje marzenia, realizuje się w swoim ukochanym dziennikarskim świecie, posiada swoją upragnioną fundację na rzecz kobiet. W każdych wolnych chwilach rozwija swoje zainteresowania, podróżuje po świecie, a w tym wszystkim towarzyszy jej miłość życia oraz najbliżsi.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Niecierpliwość to zdecydowanie moja słaba strona. Często trudność sprawia mi czekanie, aby wszystko potoczyło się w swojej naturalnej kolejności. Wszystko ma swój cykl rozwoju, a ja ten cykl staram się ze wszystkich sił przyspieszyć. Jednak z każdym dniem staram się nad tym pracować i zachowywać stoicki spokój.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Kobietą, która akceptuje siebie taką jaką jest, a swoim uśmiechem oraz energią mogłaby obdarować cały świat. Mam obok siebie najwspanialszych przyjaciół, którzy mnie kochają i dzięki którym czuję się naprawdę niezwykła. Nieustannie powtarzam, że wyjątkowość powinniśmy widzieć przede wszystkimi sami w sobie, dopiero wtedy istnieje szansa, że zobaczą ją inni.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Uosobienie „Piękna z przesłaniem” to inteligentna, świadoma kobieta, która jest piękna zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Jest pełna pasji i wrażliwości na otaczający ją świat. Bardzo ważne jest dla niej pomaganie innym i angażowanie się w wszelkiego rodzaju akcje charytatywne.

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas