Finalistki

23 MAJA KLAJDA

MAJA KLAJDA, Łęczna, woj. lubelskie

O mnie: 

Jestem studentką psychologii, interesuję się rozwojem osobistym, tańczę taniec ludowy, uwielbiam chodzić na koncerty i festiwale, bardzo cenię relacje międzyludzkie i życiowy balans pomiędzy pracą, pasjami a relaksem, jestem łęcznianką i przy tym fanką Górnika Łęczna.

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Wzięłam udział w Miss Polonia, ponieważ postanowiłam postawić na siebie. Uznałam, że skorzystam z możliwości jakie postawił przede mną los. Konkurs traktuję jako niezwykłą przygodę i szansę rozwoju.

Dlaczego Ty powinnaś zostać Miss?

Czuję, że jestem gotowa pełnić tę funkcję. Czuję, że jestem w odpowiednim miejscu. Mam wizję rozwoju i pomysły na to jak realizować obowiązki wynikające z tej roli.

Jaka jest idealna Miss?

Według mnie Miss to kobieta naturalna, akceptująca siebie, inspirująca swoimi działaniami. Jest wrażliwa na drugiego człowieka, na naturę. Jest wykształcona, ma w sobie grację i elegancję. Potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, a naturalnie pojawiające się trudności traktuje jako wyzwania. Zna i szanuje polskie tradycje, godnie reprezentuje swój kraj, dba o kulturę języka. 

Jakie jest twoje największe marzenie?

Może to zabrzmieć zabawnie natomiast moim największym marzeniem jest móc u schyłku życia powiedzieć “przeżyłabym swoje życie jeszcze raz”. Mam na myśli to, żeby po prostu być szczęśliwa, cieszyć się zdrowiem, otaczać się bliskimi mi osobami i czuć, że jestem spełniona z realizacji swoich celów. Bardzo marzy mi się praca z ludźmi, z której będę czerpać satysfakcję i w której będą na mnie codziennie czekać nowe wyzwania.

Mam dopiero 21 lat, jednak chciałabym bardzo się prawdziwie zakochać i w przyszłości zostać mamą:) Zanim jednak, chcę z dobrymi wynikami skończyć studia, zostać magistrem a później doktorem psychologii i rozwinąć własny gabinet psychoterapeutyczny. Prywatnie chciałabym podróżować, zwiedzać świat, poznawać inne kultury, a zawodowo mieć realny wpływ na zdrowie psychiczne ludzi. Może udałoby mi się odczarować gabinet psychologiczny jako miejsce służące głównie ludziom w kryzysie,  przedstawiając pracę z psychologiem jako szansę na rozwój siebie i własnych zasobów. Chciałabym, żeby moje życie codzienne było pełne pasji i prawdziwych przyjaciół. Marzy mi się zdrowy balans między życiem zawodowym a prywatnym. Chciałabym może, żeby moja postawa wobec życia i drugiego człowieka stanowiła inspirację.

Kto jest twoim autorytetem?

Moim autorytetem są przede wszystkim moi rodzice, którzy wierzą we mnie czasem zdecydowanie mocniej niż ja sama. Potrafią zawsze z godnością wychodzić z przeróżnych zakrętów życiowych. Cechuje ich takt i życzliwość w podejściu do drugiego człowieka. Można na nich liczyć w potrzebie i są osobami godnymi zaufania, nigdy mnie nie zawiedli. Przekazali mi wiele wartości jak punktualność, szacunek do każdego i przyrody, dyscyplinę. Zawsze podziwiałam to, że potrafią łączyć życie zawodowe z towarzyskim. Są niezawodnymi przyjaciółmi, potrafią cieszyć się z sukcesów innych. Szczególnym autorytetem jest dla mnie moja Mama. Podziwiam jej wiedzę, wykształcenie, kulturę wypowiedzi, zasób słów, zamiłowanie do literatury, umiejętność patrzenia na problemy z różnych perspektyw i to, że nie ma dla niej sytuacji bez wyjścia.

Jakbyś nie była człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Myślę, że mogłabym być drzewem, które ma silne korzenie, daje innym wytchnienie, wiele widzi, potrafi słuchać, daje tlen, chroni przed deszczem.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Chciałabym mieć moc teleportacji. Byłby to najszybszy i najbardziej ekologicznym sposób transportu:) Chciałabym również podróżować w czasie, by móc powracać do ulubionych wspomnień.

Podaj 3 przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Empatyczna, odpowiedzialna, taktowna.

Co jest największym dotychczasowym sukcesem?

Za swój największy dotychczasowy sukces uważam pokonanie mojej nadmiernej nieśmiałości oraz umiejętność tworzenia bliskich, szczerych, wzajemnych relacji z ludźmi.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

W byciu kobietą lubię umiejętność usłyszenia w sobie głosu, co jest dla mnie dobre i co mnie buduje. Lubię swoją wrażliwość i delikatność. Cenię sobie kobiecą intuicję i multitasking,

Z jakiej zyciowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Mam 21 lat, więc mam poczucie, że nie doświadczyłam jeszcze tak silnych przeżyć, żeby móc nazwać je życiową lekcją. Jestem jednak bardzo autorefleksyjna, więc czuję, że tych myśli przewodnich, którymi się kieruję jest bardzo dużo. Przede wszystkim nauczyłam się, że prawdziwe relacje wymagają wzajemności, wzajemnej pracy i komunikacji. Przyjęło się mówić, że “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, ja jednak w swoim życiu zrozumiałam, że to sukces i powodzenia weryfikują prawdziwość relacji i przyjaźni.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Widzę siebie jako osobę już wykształconą, ale nadal rozwijającą się, która ma za sobą pierwsze sukcesy zawodowe. Mam wokół siebie rodzinę, którą założyłam i prawdziwych przyjaciół.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym może być bardziej spontaniczna, bo czasami bywam zbyt ostrożna w podejmowaniu decyzji.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ…

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem sobą. Potrafię uważnie słuchać, dostrzegam w każdym człowieku coś interesującego, w relacjach kieruję się bezinteresownością i życzliwością. Uważam, że są to moje atuty.

Czym jest dla Ciebie siła kobiet?

Siła kobiet to dla mnie poczucie wspólnoty z innymi kobietami, wzajemne zrozumienie i kobieca energia. Bardzo bliska jest mi idea siostrzeństwa, cieszę się, że żyję w czasach, w których kobiety wzajemnie się inspirują, wspierają i mają wiele możliwości rozwoju.

Co oznacza dla Ciebie hasło piękno z przesłaniem?

To dla mnie piękna idea, która nie pozostaje ideą. Ma wytyczone kierunki, drogi i cele. Jest na tyle inspirująca dla innych, że chcą ją kontynuować.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas