Finalistki

20 JULIA RYCHLIK

JULIA RYCHLIK, Łódź, woj. łódzkie

SMS o treści MISSPOLONIA.20 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). 

O sobie:

Mam 22 lata. Studiuję kosmetologię zaocznie a na codzień pracuje w salonie kosmetycznym jako kosmetolog oraz manager. Moje pasje to kosmetologia, modeling, sport, podróże oraz książki. Moją ulubioną tematyką jeśli chodzi o książki i podcasty są kryminały. Swój wolny czas uwielbiam spędzać z rodziną, przyjaciółmi oraz w moim domu rodzinnym na wsi. Jestem wolontariuszką w największym schronisku w Polsce w Wojtyszkach, aktualnie uratowanym i należącym do Diozu. Przez 10 lat trenowałam siatkówkę, jeżdżąc po całej Polsce na turnieje, kadry oraz zgrupowania. Do tej pory nieodłącznym elementem w moim życiu jest zdrowa dieta i sport. Moje ulubione aktywności fizyczne to: spacery, bieganie, pilates oraz joga. Zostałam twarzą mojej uczelni Wsiiz w Warszawie. W grudniu 2022 roku udało mi się wygrać konkurs regionalny Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022. Mam dwójkę rodzeństwa z czego z moim rodzonym bratem dzieli mnie 19 lat różnicy. Mój ukochany pupil to maltańczyk miniaturka o imieniu Suzi. 

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Moje dotychczasowe życie w dużej mierze opierało się na sporcie, jednak zawsze interesowałam się modelingiem. Po zakończeniu przygody z siatkówką, zaczęłam uczęszczać na sesje zdjęciowe oraz bardziej interesować się modą. Myślę, że przełomowym momentem, kiedy zrozumiałam, że idę w dobrym kierunku było wygranie tytułu Twarz Uczelni na moich studiach WSIIZ w Warszawie. Zrozumiałam, ile radości oraz satysfakcji sprawia mi to co robię. Na pewno przyczyniło się to do wzięcia udziału w Miss Polonia jak i również chęć spróbowania i sprawdzenia się w czymś nowym.  
 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? 

Uważam, że Miss Polonia powinna zostać kobieta posiadająca oczywiście piękny wygląd, ale jeszcze ważniejszy jest dla mnie charakter. Miss Polonia to dla osoba elokwentna z duża wiedzą, wypowiadającą się w dobry sposób. Powinna być to kobieta pewna siebie, zdeterminowana i zarażająca uśmiechem. Jako Miss Polonia chciałabym zdecydowanie walczyć ze stereotypem, że Miss musi tylko dobrze wyglądać i się ładnie uśmiechać. Wykorzystałabym zdecydowanie tytuł, jaki bym uzyskała pomagając mniejszościom, angażując się w akcje charytatywne oraz społeczne. Chciałabym pokazywać, że przełamując swoje bariery i pracując nad pewnością siebie można spełniać marzenia. 

Jaka jest idealna Miss? 

W mojej ocenie idealna Miss Polonia to kobieta piękna zewnętrznie, zarazem z pięknym wnętrzem i osobowością. Elokwentna, inteligentna, kobieta z gracją oraz szczerym uśmiechem. Życzliwa oraz wspierająca innych. Godnie reprezentująca nasz kraj. Angażująca się w akcje charytatywne oraz społeczne, pomagająca innym. 

Kto jest Twoim autorytetem? 

Moim autorytetem jest moja mama, ponieważ bez niej nie byłoby mnie w tym miejscu, w którym się znajduję. Jest to kobieta z pięknym uśmiechem, empatią do drugiego człowieka oraz cudownym poczuciem humoru. Przeżyła bardzo dużo, walcząc o życie i udowadniając mi, że jest to najsilniejsza osoba jaką znam. Moja mama zawsze wykazuje się zrozumieniem i wsparciem. Wiem, że zawsze mogę na nią liczyć. Przekazała mi wartości, które są dla mnie nieodłącznym elementem życia i którymi kieruje się na co dzień. Pokazała mi jak być dobrą osobą oraz jak pomagać i wspierać innych. Zawsze jest pełna wiary i wspiera mnie niezależnie od sytuacji. Nie wiem co bym bez niej zrobiła. Jest to mój autorytet jak i ulubiona osoba na świecie. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być? 

Gdybym musiała się wcielić w inną postać to byłby to pies. Są one pełne energii, lubią spędzać czas aktywnie. Mają w sobie dużo miłości, radości i empatii do innych. Potrafią cieszyć się z małych rzeczy niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdują. Uważam również, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. 

Jaką supermoc chciałabyś mieć? 

Supermoc jaką chciałabym posiadać to uzdrawianie. Na co dzień otacza nas dużo cierpienia, na które nie zawsze mamy wpływ. Chciałabym móc mu zapobiec, zarówno w przypadku ludzi jak i zwierząt.  

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują? 

Pomocna- uważam, że trzeba pomagać innym i jest to najlepsze co możemy zrobić dla zmiany świata na lepsze. Zostałam wychowana w sposób, by zawsze okazywać szacunek do drugiego człowieka i wykazywać się pomocą i wsparciem.  

Ambitna- uwielbiam wyznaczać sobie nowe cele, do których dążę z sumiennością i wytrwałością. Dzięki ambicji czuję, że się rozwijam.  

Uśmiechnięta- kieruję się pozytywnym podejściem do życia i lubię również uśmiech oraz dobrą energię u innych ludzi. 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem? 

Ciężko wybrać mi jeden największy sukces, ponieważ jestem bardzo dumna z kilku osiągnięć. Zdecydowanie najświeższy sukces to wygrana w konkursie regionalnym Miss Polonia oraz dostanie się do finału ogólnopolskiego Miss Polonia. Pokazało mi to, że zawsze trzeba mieć wiarę w siebie i że naprawdę, jeśli czegoś bardzo chcemy i połączymy to z ciężką pracą, jesteśmy w stanie zrobić dużo niesamowitych rzeczy. Kolejny mój sukces, z którego jestem dumna to, że pracuję w zawodzie, który jest moją pasją oraz w którym się spełniam. Zdecydowanie też sukces, który ma wpływ również na to jak wygląda moje życie teraz oraz jakie mam podejście do zdrowia i aktywności fizycznej, była cała moja przygoda ze sportem. Nauczyło mnie to bardzo dużo dyscypliny, wytrwałości oraz ambicji. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? 

To co jest dla mnie najfajniejsze w byciu kobietą to determinacja, wrażliwość i otwartość na ludzi, którymi się cechujemy. Z bardziej przyziemnych rzeczy, podoba mi się to, że mamy szerszy wybór ubrań, dodatków, fryzur oraz więcej kosmetyków. Uważam, że nasze życie wypełnione jest większą ilością kolorów. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Największą moją życiową lekcją było odejście mojej babci. Zrozumiałam wtedy jak kruche jest życie. Zaczęłam dużo bardziej doceniać małe rzeczy oraz cieszyć się z tego co jest tu i teraz, nie wybiegając w przyszłość. 

Gdzie widzisz się za 10 lat? 

Za 10 lat chciałabym widzieć siebie w otoczeniu mojej rodziny oraz najbliższych, mająca męża i swoje dzieci. Otoczona naturą i zwierzętami. Spełniająca się dalej w swoich planach i marzeniach. Podróżująca po świecie, by poznawać jak najwięcej pięknych miejsc. 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego? 

Chciałabym być mniej wymagająca w stosunku do siebie. Zawsze stawiam sobie poprzeczkę jak najwyżej i przez to spędzam zbyt wiele czasu nad czynnościami, które nie są na tyle istotne. Chciałabym również w niektórych sytuacjach wykazywać większą asertywność, gdyż pozwoliłoby mi to zadbać o to co jest dla mnie najważniejsze, nikogo przy tym nie raniąc. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ? 

Uważam, że każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób. Składają się na to nasze cechy charakteru, podejście do życia oraz wartości, którymi kierujemy się na co dzień. Dla mnie najważniejsza jest rodzina, miłość, szczęście oraz spełnianie się w życiu zawodowym i prywatnym. Równie ważne jest dla mnie dążenie do spełniania marzeń oraz działanie w zgodzie ze sobą. 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Siła kobiet to dla mnie przede wszystkim wzajemne wsparcie. To wewnętrzna moc, która pozwala kobietom dążyć do swoich celów oraz walczyć nie tylko o swoje dobro, ale też całego ogółu. Za tym określeniem stoją przede wszystkim determinacja i odwaga. Silna kobieta to kobieta zaradna, rozumiejąca innych, jednocześnie pamiętając o sobie i swoich potrzebach. Jest to dla mnie również empatia, czułość do drugiego człowieka. 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"? 

Piękno z przesłaniem to dla mnie przede wszystkim zerwanie ze stereotypem, iż Miss to tylko kobieta piękna z uśmiechem oraz figurą. Jest to dla mnie przede wszystkim pomoc innym, wspieranie mniejszości, podejmowanie działań społecznych i charytatywnych oraz wykorzystywanie rozgłosu, jaki daje konkurs do zwracania uwagi na ważne tematy. 

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas