Finalistki

20 / Iwetta Baran

Zagłosuj na Iwettę! Wyślij sms o treści MISSPOLONIA.20 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / sms)

Kilka słów o mnie: Z wykształcenia jestem dietetykiem. Ukończyłam Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku żywienie człowieka i ocena żywności. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę i kompetencje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz pisząc artykuły dla portali związanych ze zdrowym odżywianiem. Pracuje także jako modelka zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki temu mam możliwość łączenia pracy z moją największą pasją, jaką jest podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, kultur i obyczajów. Kocham sport. Biegam, chodzę na siłownię oraz uprawiam jogę. Lubię gotować, a praca jako dietetyk wiąże się z przygotowywaniem i odkrywaniem kolejnych zdrowych dań i pomysłów kulinarnych. Czytam dużo książek, co zainspirowało mnie do napisania mojej własnej powieści. W wolnym czasie uczę się języka włoskiego i hiszpańskiego oraz prowadzę swój blog.

make-up. Delia Cosmetics | fryzury. Cameleo | stylizacja. Born2Be | zegarki. Hornavan

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ... tak jak każda dziewczyna zgłaszająca się do tego konkursu mam na celu głoszenie swego rodzaju misji, która jest odzwierciedleniem zdobywanych przeze mnie życiowych doświadczeń i wartości. Udział w konkursie jest też możliwością zaprezentowania siebie, swoich osiągnięć oraz promowania wartości i zasad, którymi kieruję się w życiu. Jest to również nagroda za ciężką pracę, trud i poświęcenie, jakie każdego dnia wkładam w to, by jako zaledwie 25-latka móc cieszyć się dotychczasowymi sukcesami.

 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? Pochodzę za małej miejscowości, a wygrana pozwoliłaby mi być najlepszym przykładem na to, że dzięki ciężkiej pracy, sumienności i upartemu dążeniu do celu, można spełniać najskrytsze marzenia i osiągać sukcesy. Dlatego też jako Miss Polonia chciałabym wspierać młode, utalentowane osoby, które często z różnych względów nie mogą w pełni rozwijać swoich zainteresowań i pasji. Jestem dietetykiem, dlatego bardzo ważne jest dla mnie promowanie zdrowego stylu życia, który obejmuje zarówno zrównoważoną, zbilansowaną dietę, jak i aktywność fizyczną. Jako Miss Polonia chciałabym również kontynuować wspieranie fundacji charytatywnych pomagających osobom chorym na nowotwory.

 

Moje pierwsze wspomnienia związane z konkursem Miss Polonia... jako mała dziewczynka śledziłam zmagania kandydatek do tytułu Miss Polonia wraz z dziadkiem, który marzył o tym, żebym i ja kiedyś została modelką. Wierzę, że dziś jest ze mnie dumny, a ja obserwując sukcesy dziewczyn, które zdobyły koronę, motywuję się do dalszego spełniania swoich marzeń. 

 

Jaka jest idealna Miss? Idealna Miss to kobieta kochająca życie. To kobieta wykształcona, elokwentna, pewna siebie, odważna, niebojąca się nowych wyzwań, otwarta na nowe doświadczenia i konsekwentnie realizująca swoje cele. Jednocześnie jest to kobieta wrażliwa, wyrozumiała, tolerancyjna, pełna pokory, empatii i szacunku do siebie oraz innych ludzi. Idealna Miss wyglądem i obyciem wyróżnia się z tłumu, a szczerym uśmiechem i pozytywną energią inspiruje do czerpania z życia garściami.

 

Jakie jest Twoje największe marzenie? Moim największym marzeniem jest zdrowie moje i moich bliskich. Dzięki temu będę w stanie zrealizować każdy swój cel oraz dążyć do spełniania innych marzeń. Nie zapominam również o przesłaniu, które jest myślą przewodnią mojej książki – „marzenia spełniają się wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy”.

 

Kto jest Twoim autorytetem? Nigdy nie starałam się wzorować na jednej, konkretnej osobie. Nie szukam autorytetów daleko, ponieważ na co dzień otaczam się ludźmi, którzy są moją motywacją do działania. Za wzór do naśladowania stawiam sobie osoby szczere, żyjące w zgodzie ze sobą, które mimo porażek i upadków znajdują w sobie siłę, by stawić czoło przeciwnościom i spełniać swoje marzenia. Cenię osoby, które w czasach materializmu i egoizmu doceniają małe rzeczy i gesty, otwierają oczy i serce na otaczające je piękno oraz potrzeby i uczucia innych ludzi.

 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czymś chciałabyś być? Wykrywaczem kłamstw, ponieważ szczerość jest cechą, którą cenię w życiu najbardziej.

 

Jaką super moc chciałabyś mieć? Zdolność czytania w myślach, ponieważ ułatwiłoby mi to poznanie i zrozumienie uczuć, emocji i zachowań innych osób.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują... wrażliwa, pracowita, uparta

 

Co jest dla Ciebie największym dotychczasowym sukcesem? Moim największym sukcesem jest możliwość powiedzenia z czystym sumieniem: „niczego nie żałuję”. Wszystko, co wydarzyło się w moim życiu, ukształtowało to, jaka jestem i w jakim miejscu się znajduje. Doceniam dobre i radosne chwile, ponieważ zawsze będą przynosić miłe wspomnienia. Jestem również wdzięczna za smutne i bolesne wydarzenia, ponieważ to one nauczyły mnie wrażliwości, pokory i szacunku do ludzi.  Cieszę się, że moje życie nie potoczyło się inaczej. Gdybym kiedyś dokonała innych wyborów lub poddała się w chwilach słabości, teraz z pewnością nie miałabym tego, co udało mi się osiągnąć.

 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? To posiadanie niezawodnej intuicji oraz umiejętności łatwego okazywania uczuć i emocji.

 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? W moim życiu miało miejsce wiele trudnych lekcji, które nauczyły mnie pokory i wiary w to, że znalezienie i wykorzystanie naszych atutów wiąże się ze zmierzeniem z naszymi słabościami. Lekcje, które daje życie, są jak zdobywanie górskich szczytów. Im cięższą drogę i trudniejsze warunki pokonujemy, tym piękniejszy krajobraz możemy potem podziwiać. Jestem pewna, że dzięki konkursowi Miss Polonia najpiękniejsze widoki jeszcze przede mną.

 

Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Z doświadczenia wiem, że życie bywa przewrotne i lubi płatać figle. Nie raz rozśmieszyłam Pana Boga, mówiąc mu o swoich planach. Dlatego też nie wybiegam myślami w daleką przyszłość.  Każdego dnia sukcesywnie, małymi krokami staram się dążyć do realizacji postawionych sobie celów. Wierzę, że ciężka praca i wytrwałość pozwolą mi miło zaskoczyć się osiągnięciami i uniknąć rozczarowań niespełnionymi, założonymi wcześniej planami. Jestem jednak pewna, że gdziekolwiek będę za 10 lat, na pewno zrobię wszystko by być szczęśliwą i spełnioną kobietą.

 

Jestem wyjątkowa, ponieważ... mam wspaniałych bliskich i przyjaciół, którzy w chwilach zwątpienia najlepiej odpowiedzą mi na to pytanie.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas