Finalistki

2 PAULINA BASEK

PAULINA BASEK, Katowice, 21 lat, 168 cm wzrostu

O sobie: Rodzina i przyjaciele mówią do mnie Praline. Gdy miałam 10 lat, obejrzałam po raz pierwszy „Ojca Chrzestnego” i stwierdziłam, że w przyszłości zostanę tłumaczem przysięgłym. Dlatego obecnie studiuję filologię włoską i angielską na Uniwersytecie Śląskim. Na codzień pracuję również jako modelka oraz lektorka języka angielskiego. Uwielbiam podróże, a moją ukochaną destynacją są Włochy. Ponadto interesuję się też muzyką, modą, architekturą, dobrym jedzeniem, oraz kulturą Italii.

Suknia: DEVU Diana Walkiewicz  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Myślę, że prawie każda z nas już jako mała dziewczynka marzyła o zostaniu modelką czy Miss. W tym roku nadarzyła się okazja wzięcia udziału, więc stwierdziłam - dlaczego nie? W Miss Polonia podoba mi się przedstawiana w konkursie idea piękna, gdzie kobieca, subtelna uroda łączy się z pięknem umysłu. Jest to również szansa na przeżycie niesamowitej przygody, o której będę z uśmiechem i dumą opowiadać swoim potomkom.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Uważam, że bycie Miss Polonia, oprócz posiadania prestiżowego tytułu, jest też bardzo odpowiedzialną i reprezentacyjną rolą. Wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, poświęceniem i sumiennością. Nie chodzi tylko o piękno zewnętrzne, ale również o piękno serca i umysłu. Jest to także szansa na wprowadzenie pozytywnych zmian, w życiu zarówno swoim, jak i innych ludzi. Myślę, że jestem gotowa na taką odpowiedzialność oraz wykorzystanie tytułu do czynienia dobra i pożytku.

Jaka jest idealna Miss?

Wydaje mi się, że idealna Miss powinna być kobietą inteligentną, empatyczną, o złotym sercu. Posiadać w sobie ciepło, zrozumienie, chęć pomocy i wsparcia. To kobieta, która walczy zarówno o siebie, swoje wartości i ambicje, jak i o dobro oraz sprawiedliwość. Idealna Miss powinna wspierać inne kobiety w dążeniu do ich celów i spełniania marzeń, być dla nich motywacją oraz oparciem.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest to, aby moi bliscy byli zdrowi i szczęśliwi.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest moja Mama. Przez całe życie pokazuje jak silną i wytrwałą jest kobietą, która niczym Superbohaterka stawia czoła każdemu problemowi na drodze, i to nie tylko swojej. Jest zawsze pomocna, pełna empatii i zrozumienia dla drugiej osoby. Bardzo chętnie mi doradza i wspiera we wszystkim co robię. Cieszy się z każdego mojego sukcesu, a z porażek wyciąga wnioski i podpowiada jak postępować dalej. Jest moją największą inspiracją i motywacją, która zawsze pokazuje, aby się nie łamać i iść naprzód z pozytywnym nastawieniem i podniesioną głową.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Myślę, że chciałabym być flamingiem. Pięknym, różowym ptakiem o długich nogach, lubującym się w ciepłych klimatach, który zawsze jest wśród swoich licznych bliskich, gdzie czuje się bezpiecznie i gdzie nigdy nie jest sam.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym mieć moc uzdrawiania. W dobie pandemii, długotrwałych badań nad lekami, metodykami leczenia oraz samym rozpoznawaniem innych chorób, uważam, że taka zdolność byłaby zbawienna.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Cierpliwa, zabawna i wyrozumiała.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Myślę, że studiowanie na kierunku, będącym kolejnym krokiem w mojej drodze do zostania tłumaczem przysięgłym. Już na obecny moment, miałam okazję tłumaczenia kilku specjalistycznych dokumentów, przez co systematycznie nabieram doświadczenia w tej dziedzinie.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Sądzę, że najfajniejsza jest możliwość ciągłego i sukcesywnego udowadniania, że to niekoniecznie my jesteśmy tą „słabszą płcią”. Satysfakcjonujące jest, że żyjemy w czasach, kiedy każda z nas ma możliwość rozwoju w każdej upragnionej dziedzinie. Wykształconych kobiet sukcesu i dobrze prosperujących Girl Boss jest coraz więcej, z czego możemy być naprawdę dumne. To, że wspieramy się w naszych celach również jest ogromnym plusem. Możemy uczyć się wzajemnie czegoś nowego i równocześnie motywować.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Z każdego mojego potknięcia jak i sukcesu staram się wyciągnąć wnioski, aby nie popełniać ponownie tych samych błędów oraz aby powtarzać te działania, które były trafne. Jedną z ważniejszych konkluzji jakie wyniosłam z życiowych lekcji jest to, że systematyczność, pokora i poświęcenie są niezbędne do osiągnięcia konkretnego celu.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę się jako tłumacz przysięgły języka angielskiego oraz włoskiego. Nie chciałabym zarazem ograniczać się zawodowo wyłącznie do języków. Mam sporo zainteresowań, z którymi również wiążę swoją przyszłość. Zawsze interesowała mnie moda, szycie i przerabianie ubrań, więc kto wie, być może uda mi się w przyszłości otworzyć jakąś firmę z odzieżą bądź bielizną? Chciałabym również mieć możliwość regularnego odwiedzania Włoch, szczególnie Sycylii i Toskanii.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym zawsze pamiętać o tym, że człowiek uczy się całe życie i nigdy nie wie wszystkiego, mimo że często wydaje mu się, że jest inaczej. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Wydaje mi się, że mogę określić się pod pewnymi aspektami "wyjątkową", jednak przede wszystkim w kontekście mojego nastawienia do życia. W dobie ciągłej pogoni za dobrami materialnymi, powoli zanikają naprawdę ważne wartości takie jak miłość, rodzina, drugi człowiek czy oddanie dla relacji lub pasji. Dla mnie te wartości są wręcz priorytetowe. Gdy naprawdę coś kocham i gdy na czymś mi zależy, potrafię poświęcić dla tego naprawdę wiele. Potrzebna jest tu cierpliwość oraz sumienność, ale także wytrwałość oraz zaparcie i myślę, że posiadam właśnie te cechy. Kiedy pojawia się jakiś problem, pracuję nad nim a nie porzucam idei, co dziś, w czasach ciągłego biegu może być uznane za nieco staroświeckie ale może równocześnie wyjątkowe.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"?

Siła kobiet oznacza dla mnie wzajemną motywację, podbudowywanie, wsparcie oraz dopingowanie w osiąganiu upragnionych celów i marzeń. Sądzę, że to również tworzenie nieco siostrzanej społeczności, gdzie każda z nas może nauczyć się czegoś od drugiej oraz korzystać z cennych rad. Wiąże się to również ze zrozumieniem dla drugiej kobiety oraz chęcią pomocy, gdy jest taka potrzeba. Siła kobiet to także niezależność, zapał, sumienność, oraz pewność siebie i swoich wartości.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Piękno z przesłaniem jest dla mnie ukazaniem piękna dobrych uczynków. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, aby sprawić uśmiech na czyjejś twarzy, polepszyć dzień lub nawet komfort życia. Każda okazja do wprowadzenia choć odrobiny szczęścia do codzienności kogoś innego jest naprawdę warta reakcji, jaką otrzymamy w zamian. Nic nie wynagrodzi nam naszych działań lepiej, niż szczera radość i zwykłe „dziękuję” drugiej osoby. Nie jesteśmy sami na tym świecie i musimy pamiętać o drugim człowieku, który nie zawsze ma do kogo zwrócić się o tę pomocną dłoń.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas