Finalistki

19 KAROLINA KULCZYŃSKA

KAROLINA KULCZYŃSKA, Bogdaniec, woj. lubuskie 

SMS o treści MISSPOLONIA.19 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). 

O sobie:

Jestem studentką Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, a dokładniej kierunku administracja. Na co dzień pracuję jako braffiterka. Moją pasją jest muzyka. Już od dziecka wiedziałam, że będzie to jedno z moich zainteresowań. W podstawówce nauczyłam się gry na gitarze. Brałam także udział w konkursach piosenek, podczas których odnosiłam sukcesy. Muzyka towarzyszy mi na każdym kroku!

Kilka lat temu moje serce skradł sport motorowy, a dokładniej żużel. Uwielbiam te emocje, które towarzyszą na stadionie. Podziwianie tego sportu dostarcza mi ogromną dawkę adrenaliny i gwarantuje niezapomniane chwile! Od 2022 roku jestem podprowadzającą na żużlu, w klubie sportowym Stal Gorzów, który posiada aż 9 złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Wolny czas staram się spędzać aktywnie. Uwielbiam przejażdżki rowerem, zwłaszcza gdy mogę podziwiać tak piękne krajobrazy jak te, które znajdują się w mojej, ukochanej gminie Bogdaniec. Jestem ogromną fanką trylogii Władca Pierścieni! Uwielbiam filmy typu fantasy a także interesuję się kinem akcji.

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Zdecydowałam się na udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ pomyślałam że będzie to niesamowita przygoda, podczas której będę mogła rozwinąć się w sferze modelingu, a także nabyć wiele nowych doświadczeń. Konkurs Miss Polonia jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce, który cieszy się ogromnym uznaniem ,dlatego też postanowiłam ,że chciałabym trafić właśnie do niego. 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Jestem kobietą, która wytrwale dąży do wyznaczonych celów. Obowiązki, które zostają mi powierzone zawsze wykonuję z należytą starannością. Posiadanie korony to duża odpowiedzialność. Miss powinna udzielać się charytatywnie, podejmować działania na rzecz innych. Jestem osobą, która zawsze gotowa jest wspierać tych, którzy są w potrzebie. Tytuł i korona powinny być wykorzystywane do ważnych celów i takie też chciałabym realizować.

Jaka jest idealna Miss?

„Idealna” miss tak naprawdę nie istnieje, ponieważ nikt nie jest idealny.Każdy z nas popełnia błędy i posiada wady. Jednakże tą” wyjątkową” miss jest ta, która posiada coś o wiele bardziej cennego niż uroda. To wartości, którymi się kieruje i gotowa jest nieść pomoc innym. To kobieta, która ma marzenia i odwagę do ich realizowania. Miss to kobieta, która zna swoją wartość i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Jest tą, która ma siłę do pokonywania wszelkich trudności. Miss szanuje siebie oraz innych. Jest uprzejma i otwarta na innych ludzi. Uroda z biegiem czasu przemija, a bogate wnętrze pozostaje.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest być spełnioną kobietą. Kobietą, która za kilkanaście a może i kilkadziesiąt lat, siedząc z kubkiem ulubionej herbaty pomyśli: „Jestem szczęśliwa! Spełniłam swoje marzenia i przeżyłam niesamowite chwile”. Marzę, by do tego momentu w swoim życiu dążyć. 

Marzy mi się również podróż dookoła świata. Wspaniale by było móc poznać inne kultury, zaczerpnąć nowych doświadczeń i odwiedzić odległe zakątki naszej Ziemi. 

Kto jest Twoim autorytetem?

Autorytetem dla mnie jest moja mama. Kobieta, dla której rzeczy niemożliwe nie istnieją. Potrafi zrobić coś z niczego, pomóc w każdej sytuacji, sprawić że niemożliwe staje się możliwym. To mama nauczyła mnie wielu cennych rzeczy. Jest kobietą, na której pomoc zawsze mogę liczyć, zawsze znajdzie sposób by czemuś zaradzić. Moja mama jest kimś wyjątkowym. Uczy mnie jak być dobrym człowiekiem, który ma otwarte serce na innych ludzi. Razem z tatą przekazała mi wartości, którymi teraz kieruje się w życiu.  

Prawdą jest, że mama zastąpi każdego, ale nikt nie zastąpi mamy! 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Gdybym miała taki wybór, to chciałabym być ptakiem. Ptak jest uosobieniem wolności oraz pokonywania granic i barier. Chciałabym zobaczyć świat z innej perspektywy, móc latać i podziwiać krajobrazy. Ptak w różnych epokach naszych dziejów ,miał znaczenie symboliczne. W literaturze jest symbolem twórczości poetyckiej, co oznacza że od wieków uznawany jest za wyjątkowe stworzenie. Chciałabym tak jak ptak unosić się nad ziemią!

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Gdybym mogła posiadać wybraną supermoc ,to chciałabym móc uzdrawiać. Wiele osób cierpi z powodu chorób, z którymi muszą się zmagać. Nie mogą spełniać swoich marzeń, robić tego co kochają. Dzięki takiej mocy mogłabym zniwelować cierpienie oraz smutek, dać chorym nadzieję i wnieść w ich życie radość . Najważniejszym jest jednak fakt, że mogłabym podarować ludziom zdrowie, bez którego nic nie jesteśmy w stanie zdziałać. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Lojalna, pracowita, życzliwa.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Wiele jest rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu i które mogę uznać za sukces. Jednakże największym moim dotychczasowym osiągnięciem ,jest dostanie się właśnie do finałowej dwudziestki Miss Polonia. Nigdy nie przypuszczałabym, że zajdę aż tak daleko. Dla mnie jest to ogromny sukces i cieszę się, że otrzymałam taką szansę, o której marzy tysiące innych kobiet.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Przede wszystkim my kobiety jesteśmy multizadaniowe! Potrafimy wykonywać kilka rzeczy na raz, stworzyć coś z niczego. Choć mówi się, że jesteśmy bardzo delikatne, to drzemie w nas ogromna siła. To kobieta nosi pod swoim serce małą istotę i wydaje ją na świat. My kobiety posiadamy wyjątkową wrażliwość, delikatność i empatię. Doskonale potrafimy wysłuchać drugą osobę i udzielić jej rad. Można rzecz, że jesteśmy pewnego rodzaju „nauczycielkami” ! 

W byciu kobietą lubię to, że możemy ubierać tak piękne i różnorodne kreacje. Możemy podkreślać naszą urodę tworząc makijaże i fryzury, jakie tylko dusza zapragnie. Posiadamy świetnie rozwinięty zmysł organizacyjny. Planowanie wielu przedsięwzięć, dbanie o dom i dopracowywanie wszelkich szczegółów to nasza specjalność! Wnosimy w ten świat piękno, dzięki któremu przybiera on barw.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Wyznaczając sobie cel, który chcemy osiągnąć i dążąc do jego zrealizowania, na naszej drodze pojawiają się nierzadko przeszkody. Zastanawiamy się „ dlaczego nie układa się po mojej myśli, wszystko było przecież idealnie zaplanowane”. Według mnie nic nie dzieje się bez przyczyny. Być może te przeszkody, które napotykamy na swojej drodze są pewnego rodzaju lekcją, może los wystawia nas na próbę. Tak też było w moim przypadku, gdy realizowałam swoje cele i marzenia. Uzmysłowiłam sobie, że z tych przeszkód, które się pojawiają mogę wyciągnąć lekcje, dzięki którym stanę się jeszcze silniejsza. Droga do osiągnięcia sukcesu nie jest prosta, ale na jej końcu czeka na nas nagroda! 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie z własną rodziną u boku, z bliskimi ,na twarzach których gości uśmiech. Widzę siebie jako szczęśliwą i spełnioną kobietę, która miała odwagę walczyć o swoje marzenia. Za 10 lat chciałabym mieć już na liście zwiedzonych kilka krajów, które od zawsze chciałam zobaczyć.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Jak wiemy, każdy z nas posiada swoje wady i zalety, nawet miss! W swoim charakterze chciałabym zmienić cechę, jaką jest niecierpliwość. Przyznam się szczerze, że nie lubię czekać w długich kolejkach, również bardzo niecierpliwie się, gdy ktoś się spóźnia.  Warto jednak pracować nad swoim charakterem i starać się niwelować cechy które są negatywne. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jako kobieta znam swoją wartość. Nic nie jest w stanie sprawić, bym zwątpiła w swoją wewnętrzną siłę. Przekazane zostały mi wartości, którymi kieruje się w swoim życiu i które nieustannie pielęgnuję. Zawsze jestem gotowa otworzyć się na drugiego człowieka, wysłuchać go i dać mu poczucie, że nie jest sam. Jestem wyjątkowa, ponieważ pokonałam wiele trudności, by zrealizować swoje marzenia. 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

„Siła kobiet” to według mnie umiejętność udzielania sobie wzajemnego wsparcia, przez nas kobiety. Każda z nas powinna wyciągać pomocną dłoń, podnosić gdy jedna z nas upadnie, być najlepszą przyjaciółką w tych dobrych i złych chwilach. Niewątpliwie każda kobieta jest silna, ale razem jesteśmy nie do pokonania! Możemy tworzyć wspaniałe rzeczy i pisać niezapomniane historie. 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

„Piękno z przesłaniem” to hasło, które powinno być propagowane i rozprzestrzeniane na szeroką skalę. Nie od dziś wiadomo, że istnieją stereotypy zakładające, że miss to tylko piękna twarz i nienaganna sylwetka. Otóż każda kobieta pomimo swojego zewnętrznego piękna, którym emanuje, kieruje się w swoim życiu niezwykle cennymi wartościami , ma także cele które chce zrealizować i co najważniejsze posiada otwarte serce i dłonie, które gotowe są nieść pomoc innym. „Piękno z przesłaniem” ma na celu pokazać, że nie tylko piękno zewnętrzne odgrywa ważną rolę, ale przede wszystkim liczą się działania społeczne i udzielanie w akcjach charytatywnych.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas