Finalistki

18 MONIKA PRZYBYŁ

MONIKA PRZYBYŁ, Bydgoszcz, 21 lat, 179 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.18 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: studentka | zainteresowania: lekkoatletyka, ekologia, zdrowy styl życia

O sobie: Jestem studentką 3 roku prawa w biznesie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Moją największą pasją jest lekkoatletyka, od 8 lat trenuję skok wzwyż w bydgoskim klubie CWZS Zawisza. Jestem multimedalistką Mistrzostw Polski oraz półfinalistką Mistrzostw Europy. Interesuję się również ekologią i staram się propagować zdrowy styl życia, bo uważam, że wszystko, co najlepsze, czerpiemy z natury.

Stylizacje: Zaquad  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Zgłosiłam się do konkursu, ponieważ jako sportowiec uwielbiam nowe wyzwania i chciałam spróbować swoich sił w innej dziedzinie niż dotychczas. Udział w tak prestiżowym konkursie jest dla mnie spełnieniem dziecięcych marzeń i szansą na rozwój.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Od dziecka moim wielkim marzeniem był konkurs Miss Polonia. Wygrana otworzyłaby mi wiele możliwości samorozwoju, jak i również propagowania swoich idei. Jako Miss Polonia chciałabym przede wszystkim zachęcać młode osoby do uprawiania sportu, jak również propagować ekologię oraz badania profilaktyczne.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss to kobieta piękna zarówno z wyglądu, jak i osobowości. Nieobojętna na ludzką krzywdę, wrażliwa, szczera, pełna empatii, ale również pewna siebie i odważna. To dziewczyna, która czaruje swoją naturalną urodą oraz pięknym uśmiechem. Wykorzystuje swój tytuł do pomagania innym i udzielania się charytatywnie. Idealnym przykładem takiej osoby jest Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska, która na swoim koncie ma niezliczoną ilość akcji charytatywnych.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Do niedawna moim największym marzeniem był udział w Igrzyskach Olimpijskich. Myślę, że jest to cel każdego sportowca. Jednak w obecnej sytuacji najbardziej zależy mi na zdrowiu dla siebie i najbliższych. Mam wiele marzeń, jednak żadne z nich nie zostanie spełnione bez tej najważniejszej rzeczy, która jest jedyną przeszkodą w podążaniu za swoimi celami.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest Audrey Hepburn - brytyjska aktorka filmowa i teatralna. Imponuje mi przede wszystkim tym, że nie skupiała się tylko na swojej karierze aktorskiej, ale też udzielała się społecznie. Była ikoną stylu i należała do grona najbardziej cenionych aktorek lat 60. Jednak w późniejszych latach skupiła się na działalności humanitarnej, udzielając się w najbiedniejszych krajach świata. Jest to idealny przykład piękna, które dobrze wykorzystane potrafi zdziałać wielkie rzeczy.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Mając możliwość bycia każdym, zdecydowanie wolałabym pozostać sobą. Lepiej jest uczyć się na własnych błędach i zdobywać cele dzięki swoim siłom niż zamieniać się w coś innego. Chciałabym z każdym dniem dążyć do samodoskonalenia i pracowania nad swoimi słabymi stronami, aby w przyszłości być wymarzoną wersją siebie.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna, wrażliwa i pracowita. Każdego dnia staram się rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę. „Człowiek uczy się całe życie” - to moje motto. Tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces, a ja wytrwale próbuję dążyć do swoich celów. Nie jestem obojętna na ludzkie cierpienie i zawsze staram się pomóc.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym sukcesem jest reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Jestem patriotką i ogromną radość dała mi możliwość brania udziału w Mistrzostwach Europy, w biało-czerwonych barwach i z Orzełkiem na piersi.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Jest wiele zalet w byciu kobietą. Przede wszystkim wielozadaniowość i siła, bo kto inny potrafi jedną ręką trzymać dziecko, przy czym opiekować się drugim, robić tosty i jeszcze rozmawiać przez telefon? Jednak według mnie najlepszą rzeczą jest to, że wydajemy na świat nowe życie. Dajemy początek nowemu istnieniu i czuwamy nad nim do końca swoich dni.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Największą lekcją w życiu była choroba mojej babci. Zrozumiałam wtedy, jak kruche i nieprzewidywalne jest życie i że warto je pielęgnować z każdym dniem. Nie znamy dnia ani godziny, więc warto dbać o relacje z bliskimi. Najważniejsza w życiu jest rodzina, bo tylko ona zostaje z nami do końca.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Nie wiem dokładnie, jak potoczy się moje życie, ale za 10 lat chciałabym widzieć siebie jako zdrową kobietę sukcesu, otoczoną kochającą rodziną i podróżującą po świecie. Chciałabym również otworzyć własną kancelarię radcowską i nieść pomoc prawną.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Nie chciałabym w sobie zmieniać żadnych cech, a jedynie pracować nad niektórymi. Należę do grona nieśmiałych i bardzo wrażliwych osób, co niekiedy przeszkadza mi w codziennym życiu. Staram się pracować nad pewnością siebie, tak aby pewnego dnia wyjść ze swojej bezpiecznej strefy komfortu.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem sobą. Każdy człowiek jest wyjątkowy na swój sposób. Codziennie rano budzę się z myślą, że przede mną kolejny piękny dzień, który chciałabym wykorzystać w 100%.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Hasło „Piękno z przesłaniem” oznacza dla mnie wykorzystanie aparycji do czynienia dobra. Korzystając ze swojej urody i rozpoznawalności możemy działać w słusznych sprawach, na przykład udzielając się charytatywnie. Jest to również szansa na propagowanie swoich idei i wartości.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas