Finalistki

18 MARIA WÓJCIK

MARIA WÓJCIK, Warszawa, 21 lat, 180 cm wzrostu

O sobie: Jestem studentką 3 roku wychowania fizycznego oraz sportu na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Od 6 lat pracuję jako trenerka gimnastyki artystycznej, akrobatyki oraz stretchingu dla dzieci i dorosłych. Moim największym zainteresowaniem jest taniec oraz gimnastyka artystyczna, a oprócz tego uwielbiam podróżować. W przyszłości chciałabym prowadzić swoją własną szkołę gimnastyki artystycznej oraz stretchingu, zrobić miejsce łączące w sobie zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Znam język angielski na bardzo dobrym poziomie oraz podstawy języka hiszpańskiego.

Suknia: Madonna Atelier  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Od zawsze to było moim marzeniem, już jako mała dziewczynka, oglądając gale finałowe w telewizji, z ogromnym zafascynowaniem patrzyłam, na te wszystkie piękne kobiety. Kiedyś sobie obiecałam, że to ja tam będę startować, a inni będą oglądać mnie w telewizji. Kilka lat później, oto jestem :) Jest to dla mnie niezwykłe wyróżnienie!

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Chciałabym udowodnić, że w dzisiejszych czasach, w których zaczyna się odchodzić od bardzo chudych kobiet, wpisujących się w bardzo restrykcyjne kanony mody sprzed lat. Liczę na to, że Miss Polonia może zostać równie piękna kobieta, o bardziej pełnych, kobiecych kształtach. Nieograniczającą się stale w kwestiach jedzenia oraz niebędąca na ciągłych restrykcyjnych dietach. Przecież w życiu nie chodzi o to, aby ciągle sobie wszystkiego odmawiać, tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą, być szczęśliwą i zdrową.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss, oprócz pięknego wyglądu, powinna reprezentować sobą wile innych wartości, takich jak inteligencja, wysoka kultura osobista, wrażliwość na pomoc innym. Powinna być otwarta, pewna siebie, mieć ciekawą osobowość oraz charyzmę.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest, polecieć do Meksyku oraz na Kubę.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem zdecydowanie jest moja mama. Jest dla mnie ogromnym wsparciem, wzorem godnym naśladowania.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Zdecydowanie kotem -niezależnym, chodzącym swoimi drogami.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym umieć się teleportować. W mgnieniu oka znaleźć się w miejscu, o którym sobie pomyślę. Uważam, że byłoby to dla mnie świetne rozwiązanie czasowe, mogłabym zaoszczędzić go na dojazdy i stanie w korkach :)

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Pewna siebie, pozytywnie nastawiona do życia, konsekwentna w swoich działaniach i dążąca do postawionych sobie celów.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest praca w moim wymarzonym zawodzie. Pracuję jako trenerka dzieci i dorosłych, mogę przekazywać im swoją pasję oraz cząstkę mojej miłości do tego sportu. Łączę pracę z pasją, z czego jestem niezwykle dumna. Dzięki temu każde zajęcia traktuję jako przyjemność, a nie przymus.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

W byciu kobietą najfajniejsze jest możliwość bycia niezależną, piękną, emanowanie swoim wdziękiem oraz urokiem osobistym.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Myślę, że najwięcej wyniosłam z mojej wspaniałej przygody ze sportem, a dokładniej gimnastyki artystycznej, którą trenowałam, gdy byłam młodsza. Oprócz pracy nad ciałem rozwijania wielu cech motorycznych, nauki ponadprzeciętnych umiejętności gimnastyczno-akrobatycznych, przede wszystkim ukształtowałam swój charakter oraz nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy, które pomogły mi w życiu dorosłym.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę się jako spełniona kobieta sukcesu, ze świetnie prosperującą szkołą gimnastyczną, ze wspaniałą rodziną, wspierającym i kochającym mnie mężem oraz przynajmniej jednym, a najlepiej dwójką cudownych dzieci. Z osiągniętą niezależnością finansową, pozwalającą mi na spełnianie swoich marzeń oraz częste podróże.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Zdecydowanie brak punktualności, moja największa wada, z którą cały czas bardzo mocno walczę. Niestety jest to na tyle ważna kwestia w sprawach zawodowych, jak i prywatnych, że muszę ją zmienić.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Nie ma drugiej takiej samej osoby jak ja, o takim wyglądzie, takich cechach charakteru, wartościach życiowych, ambicjach oraz planach na siebie.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet"?

Wolność, niezależność, samodzielność, dążenie do wyznaczonych sobie celów, zdeterminowanie oraz pewność siebie to zdecydowanie dla mnie, składowe słów „siły kobiet"!

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"?

To przesłanie oznacza dla mnie połączenie zjawiskowej urody i szlachetnego, pięknego przesłania, które wniesie coś dobrego do życia mojego oraz innych. W tym roku jako finalistki Miss Polonia, mamy za zadanie przygotować akcję charytatywną dla kobiet właśnie pod tą nazwą. Tego typu akcje, wspaniale pokazują, że w konkursie piękności oprócz wyglądu, również bardzo ważne są działania.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas