Finalistki

18 ANITA SAWICKA

ANITA SAWICKA, Bugi, woj. pomorskie

O mnie: 

Jestem magistrem prawa. Mogę się opisać jako osoba o skrajnych zainteresowaniach - od cukiernictwa przez niemiecką motoryzację, aż do piłki nożnej.

Fot. Igor Woźniak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Konkurs Miss Polonia skupia się w ogromnej mierze na działalności charytatywnej i wykorzystywaniu zasięgu w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Pokrywa się to z wartościami, które wyniosłam z domu i którymi kieruję się w życiu. Wierzę, że poprzez swój udział w Konkursie będę w stanie wykorzystać wszytskie możliwości do szerzenia wartości w które wierzę. Z Konkursu chciałabym również wynieść jak najwięcej dla samej siebie, zwłaszcza w postaci doświdczenia, nowych znajomości i wspomień na całe życie.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? 

Jestem niezłomną optymistką, która zawsze poszukuje w życiu jasnej strony, nawet w natrudniejszych momentach. Zostanie Miss da mi szansę reprezentowania wartości, którymi kieruję się w życiu i w które wierzę. Moim celem jest promowanie kultury, dzałań charytatywnych takich jak krwiodawstwo i DKMS. Jako Miss Polonia moim marzeniem jest organizacja cyklu spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat hejtu i spełniania marzeń. Jestem osobą zawsze uśmiechniętą, pogodną i uwielbiam kontakt z ludźmi. Wierzę, że moje cechy charakteru pozwoliłyby mi godnie reprezentować Konkurs Miss Polonia.

Jaka jest idealna Miss? 

Idealna Miss powinna przede wszystkim reprezentować wartości takie jak empatia, sprawiedliwość, równość i tolerancja. Pogoda ducha i empatia powinny być jej podstawowymi cechami. Zadaniem idealnej Miss powinno być niesienie uśmiechu i pomocy każdemu potrzebującemu niezależnie od tego kim jest i w jakim momencie życia się znajduje- powinno jej to przychodzić naturalnie i płynąć prosto z serca. Idealna Miss to osoba nie tylko piękna zewnętrze, ale przede wszytskim wewnętrznie. Miss powinna swoją energią, uśmiechem i radością przyciągać do siebie ludzi i sprawiać, że na ich ustach pojawi się uśmiehch.

Jakie jest Twoje największe marzenie? 

Moim największym marzeniem jest otwarcie własnej cukierni. Od czasu Covid-19  cukiernictwo zajęło kluczowe miejsce w moim sercu. Odkąd zaczęłam piec, zrozumiałam jak wielką sztuką jest tworzenie tortów, monoporcji i pralin. Cukiernictwo wymaga precyzji, cierpliwości i nieustannej nauki i doskonalenia. Kiedy wszytsko składa się w jedno cukiernictwo staje się sztuką, która wzbudza uśmiech na ustach ludzi.

Kto jest Twoim autorytetem? 

Moim największym autorytetem są dla mnie rodzice. To oni nauczyli mnie wszytskiego, co dzisiaj cenię, to oni wpoili mi wartości, ktorymi się kieruję w życiu. Są ludźmi ogromnie pracowitymi a przy tym mają złote serca i nigdy nie odmówią nikomu pomocy.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być? 

Zdecydowanie Gwiazdą Polarną! Jest najjaśniejszą gwiazdą na niebie, przez co wyróżnia się na tle pozostałych. Od wieków służy podróżnikom jako punky orientacyjny a dla artystów i poetów jest źródłem niezliczonych inspiracji. Emanuje pięknem, energią i ciepłem a przy tym ma ogromną siłę przyciągania, symbolizuje tajemnicę i niezwykłość.

Jaką supermoc chciałabyś mieć? 

Możliwość odczytywania, kiedy człowiek kłamie. Zgodnie z wartościami, którymi się kieruję w życiu w 100% zgadzam się z zasadą "nawet najgorsza prawda jest lepsza niż najlepsze klamstwo.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

empatyczna, otwarta, radosna

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Dotarcie do miejsca, w którym znajduję się dziś. W gimnazjum i liceum byłam ogromnie nieśmiałą dziewczyną. Przejście i przepracowanie w swojej głowie ogromnej ilości rzeczy, które pozwoliły mi na bycie pewną siebie i szczęsliwą kobietą zajęły mi bardzo dużo czasu. Cieszę się, że wszystko czego się nauczyłam i doświadczyłam pozwoliło mi na otwartość, pewność siebie i doskonałą umiejętność w nawiązywaniu kontaktu z drugim człowiekiem.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? 

Kobiety z natury są osobami bardziej wrażliwymi i emocjonalnymi. Bez skrępowania możemy wyrażać emocje, które nam towarzyszą na codzień niebędąc tym samym ocenianie w sposób negatywny.Jako kobietom towarzyszy nam mośliwość doświadczenia wielu aspoktów życia- od macierzyństwa przez karierę do działań na rzecz społeczeństwa, co daje nam bogactwo doświadczeń i perspektyw życiowych. Bycie kobietą jest pięknym i inspirującym doświadczeniem!

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Kilka razy w swoim 25-letnim życiu próbowałam swoich sił w konkursach piękności (regionalnych jak i ogólnopolskich). Wiele z tych prób zakończyło się niepowodzeniem i moim zawiedzeniem. W końcu, po kilku takich próbach udało mi się dostać do Finału Konkursu Miss Polonia. To co wyniosłam z każdej próby to wniosek, że nigdy nie należy się poddawać i wierzyć w siebie oraz swoje możliwości.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Z tortem w ręku ALBO aktami sprawy! Moją największą pasją jest cukiernictwo, ale jestem również z wykształcenia magistrem prawa. Za 10 lat chciałabym już być swoim własnym szefem i inwestować we własny biznes i samorozwój. Jeśli nie będę piekła i nie zostanę szefową cukierni moja ścieżka skłoni się ku aplikacji adwokackiej i specjalizacji w dziedzinie prawa karnego! 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Nadmierne rozmyślanie i obsesyjne planowanie! Wszytsko muszę mieć rozpisane, zaplanowane i obliczone- najlepiej w exelu! Planowanie, tabele w exelu i estetycznie stworzone projekty zapewniają mi swobodę ducha.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ? 

Posiadam ogromną determinację i pasję do działania. Moja empatia i entuzjazm sprawiają, że wyróżniam się wśród tłumu. Moje unikalne doświdaczenia życiowe, marzenia i cele życiowe kształtują moją osobowość, a moja gotowość do działania, przezywcziężania przeciwieństw i to, że nigdy się nie poddaję są kolejnymi zaletami, które wyróżniają mnie na tle społeczności.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet" ? 

Na świecie jak i w Polsce kobiety nie mają łatwego zadania na wielu płaszczyznach. Nadal panuje dyskryminacja z powodu płci zarówno w zatrudnieniu, edukacji, polityce i opiece zdrowotnej. W wielu regionach świata kobiety nadal mają utrudniony dostęp do edukacji czy też opieki zdrowotnej, co powinno być łatwodostępne dla każdego człowieka. Siła kobiet manifestuje się w zdolności do jednoczenia i wzajemnego wsparcia w cięzkich i kryzysowych momentach. Ostatnimi czasy w Polsce kobiety pokazały, że są niesamowicie silne i potrafią walczyć o swoje prawa. Dla mnie to jest idealna definicja siły kobiet.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Pięknym można być na zewnątrz i wewnątrz. Prawdziwym pięknem jest połączenie piękna zewnętrznego i wewnętrzego.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas