Finalistki

17 KRYSTYNA SOKOŁOWSKA

KRYSTYNA SOKOŁOWSKA, Białystok, 25 lat, 180 cm wzrostu

O sobie: Jestem studentką oraz właścicielką klubu sportowego. Pracuję jako trener gimnastyki artystycznej i stretchingu z dziećmi i dorosłymi. Rozmawiam biegle w 3 językach (j. polski, j. angielski, j. rosyjski) oraz znam podstawy j. niemieckiego. Gram na fortepianie. Lubię uprawiać sport, gotować oraz podróżować.

 

Suknia: Madonna Atelier  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Od małego lubiłam się stroić, występować (w grupie teatralnej, w chórze, jako gimnastyczka, w grupie tanecznej). Gdy dorosłam zdałam sobie sprawę, że mogę kontynuować moje zamiłowanie, co ważniejsze mogę nie tylko występować na scenie ale też zrobić coś dobrego dla innych. Zdaję sobie sprawę z tego ile wysiłku, czasu i poświęcenia należy wnieść podczas udziału w takim konkursie. Już kilka lat temu zastanawiałam się nad wzięciem działu w konkursie Miss Polonia lecz nie czułam się wtedy na to gotowa. Z upływem czasu przygotowywałam się i nabierałam doświadczenia, również uczestnicząc w innych konkursach, przez te wszystkie lata obserwowałam konkurs Miss Polonia i teraz wiem, że jestem najlepiej przygotowana i to jest odpowiedni czas aby dać z siebie 100% podczas największego i najstarszego konkursu Miss w Polsce.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Bycie Miss Polonia to niezwykły honor i odpowiedzialność. Gdybym miała przyjemność zostać Miss Polonia chciałabym wykorzystać swój głos, wizerunek i doświadczenie aby pomagać innym - w szczególności kobietom. Pomóc im zauważyć piękno i siłę, które tkwią w każdej z nas oraz odnaleźć poczucie własnej wartości. Chciałabym również edukować młodzież - szczególnie dziewczęta, które są narażone na negatywne działanie i wpływ internetu co przyczynia się do wielu zaburzeń zarówno podczas okresu dojrzewania jak i w późniejszym, dorosłym życiu. Wiem, że tytuł potraktowałabym bardzo poważnie i starałabym się wykorzystać daną mi możliwość najlepiej jak potrafię.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna miss to kobieta piękna nie tylko z zewnątrz, ale przede wszystkim sercem i umysłem. Jest to osoba, od której zawsze bije dobro. Idealna Miss powinna mieć świetną osobowość, powinna potrafić łatwo nawiązywać kontakt z ludźmi z różnych ugrupowań, o różnych poglądach czy zainteresowaniach. Powinna być wyedukowana, inteligentna, elokwentna oraz powinna mieć ciekawe zainteresowania. Powinna być dobrze zorganizowana i zdyscyplinowana. Powinna czuć się piękna i pewna siebie ale tylko w dobrym tego słowa znaczeniu.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest szczęśliwe życie. Pragnę mieć u boku ukochanego partnera, gromadkę dzieci, psa i kota. Chcę być szczęśliwą, spełnioną zawodowo kobietą. Chciałabym być bizneswoman, która doskonale łączy obowiązki w pracy z prowadzeniem domu i życiem w rodzinie. Chciałabym również pomagać innym osiągać sukces, uwierzyć w siebie i szczęśliwie żyć.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest Pani Nicole Sochacki-Wójcicka - lekarka, która również czynnie działa w mediach społecznościowych prowadząc profil „mamaginekolog” gdzie przekazuje kobietom wiedzę medyczną. Założyła Fundację Ernesta, wspiera co roku WOŚP - w 2021 zebrała rekordową kwotę ponad 5 mln złotych. Prowadzi firmę, fundację, jest lekarzem a przede wszystkim jest kobietą, matką i żoną. Jest po prostu moją inspiracją.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Myślę, że gdybym nie była człowiekiem chciałabym być słońcem. Kto z nas nie uśmiecha się na widok słońca w pochmurny dzień? Komu nie sprawia radości ciepły, słoneczny dzień? Słońce jest kojarzone z ciepłem, radością, jasnością, wywołuje pozytywne emocje. Tak również kojarzona chciałabym być ja.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym posiadać moc uleczania ludzi. Obecnie na świecie jest wielu nieuleczalnie chorych, którzy gdyby tylko dostali drugą szansę na długie życie z pewnością by ją dobrze wykorzystali.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna, odważna, zdeterminowana.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem? 

Myślę, że osiągnęłam już wiele ale nadal zbyt mało. Jestem bardzo ambitna i stawiam sobie wysoko poprzeczkę. Największe moje dwa sukcesy, ponieważ nie mogę wybrać jednego z nich, to wejście do top 10 w międzynarodowym konkursie Miss Earth 2019 oraz brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w układach zbiorowych w gimnastyce artystycznej zdobyty przez moje podopieczne w 2020 roku. W obu przypadkach przed osiągnięciem sukcesu były godziny ciężkiej pracy, dni i miesiące przygotowań nie tylko moich ale też osób, które mi pomagały/współuczestniczyły w tych wydarzeniach. Jestem tym osobom niezmiernie wdzięczna, że wprowadziły w moje życie tyle pozytywnych emocji oraz stresu, który wpłynął na to jakim dziś jestem człowiekiem. Nazywam to moim sukcesem ale jest to nasz sukces, który w pewnym stopniu ukształtował moje dalsze życie.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

W byciu kobietą uwielbiam różnorodność i wielozadaniowość. Potrafimy być słodkie, urocze i niewinne. Innym razem silne, wytrwałe i samodzielne. Kolejnym razem zaś energiczne, emocjonalne, rozsądne, szalone i beztroskie. Śmiejemy się, płaczemy, rodzimy dzieci, wychowujemy je, jesteśmy matkami, pracownicami, dyrektorkami, kucharkami, sprzątaczkami, krawcowymi - po prostu kobietami. To kobieta daje życie ludzkie jako matka. Kobieta pokazuje mężczyźnie czym jest miłość, troska, i dobroć.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Życie uczy nas codziennie, stale i ciągle. Moje życie jest zmienne więc też ciągle się czegoś uczę. Staram się z każdej, przede wszystkim negatywnej sytuacji, wynieść jakąś lekcję. Myślę jednak, że największą dotychczasową życiową lekcją było rozpoczęcie pracy z dziećmi. Już w wieku 18 lat zaczęłam trenować podopiecznych i od razu zostałam rzucona na głęboką wodę. Jeździłyśmy na zawody międzynarodowe podczas których sama byłam opiekunem młodocianych w związku z tym ciążyła na mnie niemała odpowiedzialność. Dzieci każdego dnia uczą mnie, że ważna w życiu jest beztroska i radość bo życie mamy tylko jedno i musimy z niego czerpać całymi garściami.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat chciałabym mieć rodzinę - męża i dzieci. Chciałabym być właścicielką dobrze prosperujących dwóch firm (ściśle związanych z kobietami). Chciałabym również wciąż działać w sferze sportu kobiecego i prowadzić zajęcia z kobietami. Chciałabym każdego dnia mówić sobie „jestem szczęśliwa”.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Źle przyjmuje krytykę i porażkę. Bardzo to przeżywam i długo o tym rozmyślam. Stale nad tym pracuję, już jest dużo lepiej ale wciąż nie na tyle dobrze jakbym chciała dlatego staram się to poprawić.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ…?

Każdy z nas jest wyjątkowy. Myślę, że cechy, które mnie wyróżniają to: otwartość - bardzo lubię przebywać z innymi ludźmi, poznawać nowe osoby, łatwo nawiązuje kontakt, pracowitość i wielozadaniowość - bardzo lubię gdy w moim życiu dużo się dzieje, mam różne obowiązki. Czuję się wtedy jak przysłowiowa ryba w wodzie, staram się dać z siebie 100% w każdej sytuacji i wtedy właśnie czuje, że wykorzystuje swoje życie dobrze a nie marnuje swój cenny czas. Empatia - pracuję z różnymi ludźmi z różnego otoczenia. Nauczyłam się aby próbować zrozumieć każdego w jego łatwiejszej bądź trudniejszej sytuacji. Lubię pomagać innym i z natury staram się być po prostu dobrym człowiekiem. Lubię również próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia i stale się dokształcać. Trenowałam różne dziedziny sportu - pływanie, biegi narciarskie, gra na fortepianie, taniec, gimnastyka artystyczna, teatr oraz śpiew. Obecnie rozpoczynam naukę szycia i wgłębiam się w tajniki fotografii.

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?

„Siła kobiet” to według mnie umiejętność wspierania się nawzajem przez kobiety. W dzisiejszych czasach wyidealizowanych postaci i życia w mediach społecznościowych, pełnego nieobiektywnej krytyki, hejtu i obraźliwych sformułowań niezwykle ważne jest abyśmy my kobiety wspierały się nawzajem. Wspierały się dobrym słowem, przekazywaniem swoich doświadczeń i szczerych opinii, które nikogo nie krzywdzą ale mogą komuś pomóc. W grupie siła. Jako jednostki jesteśmy silne. Jako grupa jesteśmy niepokonane. Taka według mnie jest właśnie „siła kobiet”.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

„Piękno z przesłaniem” to sformułowanie które łączy dwa aspekty bycia Miss. To nie tylko ładna buzia, elegancki makijaż, stylowe ubrania i długie nogi. To przede wszystkim dobre serce, piękna dusza i mądry umysł, które są wykorzystane aby zrobić coś dobrego dla świata, dokonać jakiejś znaczącej i pozytywnej zmiany.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas