Finalistki

17 KAROLINA JAMKA

KAROLINA JAMKA, Kraków, woj. małopolskie

O mnie:

Piękno to dobro, którym darzę innych oraz siebie. Piękno to także wrażliwość oraz troska o siebie i innych, które mam w sercu. Dlatego nie boję się o nie walczyć. Odwaga i asertywność zdecydowanie pomaga w byciu dobrym człowiekiem.

Skąd pochodzę? Z ukochanego Krakowa, miasta artystów

Zawód? Freelancer - współpracuję z firmami, wykonuję zlecenia dla agencji reklamowych, castingowych, eventowych, marketingowych, modelingowych, hostessowych w tym copywiriting, studentka dziennikarstwa, z wykształcenia aktorka oraz tancerka, w wolnym czasie pracuję jako modelka i hostessa, instruktorka rytmiki i baletu dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wolontariuszka imprez sportowych w Krakowie

Zainteresowania i hobby: boks tajski, teologia, ASMR, taniec nowoczesny, moda, makijaż, wycieczki górskie, pisanie, opera, teatr, kino

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Gdy byłam młodsza wyobrażałam sobie jak biorę udział, ale nie sądziłam, że będę miała tyle odwagi. Teraz mam odwagę i dużo siły, aby przeżyć tę niesamowitą podróż przez czas trwania konkursu Miss Polonia. Bycie Miss to nie jest bułka z masłem, a trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wiąże się z odpowiedzialnością. Chcę pokazać, że można w siebie uwierzyć, dawać dobry przykład innym przy tym pozostając wiernym sobie.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? 

Nie było jeszcze miss takiej jak ja. Uważam, że mogę dużo zdziałać dzięki mojemu uporowi, urokowi oraz życzliwości. Chciałabym wykorzystać ten czas jak najlepiej dla naszej społeczności. Nie boję się reagować na zło w tych czasach. Zawsze staję w obronie słabszych. Jednocześnie dbam o swoich bliskich, którzy są dla mnie opoką. Chciałabym przekazywać innym swoją wewnętrzną siłę, która pomaga w spełnianiu swojego powołania na ziemi. Jestem przekonana, że każdy powinien być sobą i nie bać się walczyć o siebie. Osoby z podobnym podejściem do życia oraz doświadczeniami jak ja będą czuli się wspierani przeze mnie i będą mogli odczuwać tę ogromną radość wraz ze mną.

Jaka jest idealna miss?

Słowo „idealny” nie każdemu kojarzy się pozytywnie. Jak to mówią, nic nie jest idealne. Dlatego powiem, jaka miss po prostu jest. Miss to inspiracja, której gest wznieca iskierkę dobroci oraz szczęścia. To także osoba bliska sercu każdego z nas, przy której chce się przebywać! Która jak dobra przyjaciółka wesprze mądrą radą, wyciągnie pomocną dłoń, którą się lubi i za którą się trzyma kciuki, ponieważ wzbudza zaufanie i otacza swoją opieką, miłością wszystkich dookoła. Która pokazuje jak kochać siebie i jak kochać innych. Wzbudza respekt a przy tym podziw, ponieważ jest szczera, serdeczna i prawdziwa.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Mam wiele marzeń. Niektóre już udało mi się spełnić! Na przykład zostać aktorką. Marzenia kojarzą się z czyms odległym, nieuchwytnym. Dlatego zamieniam marzenia na plany i je spełniam krok po kroczku. Każdemu polecam dokonać takiego zabiegu. Zamień „muszę” na „mogę” i wówczas sam ocenisz jaki jest tego efekt. Kolejny plan po studiach to praca w teatrze na stałę. Na scenie czuję, że żyję! Chciałabym aby ludzie bardziej się szanowali, byli tolerancyjni. Więcej się uśmiechali, patrzyli sobie w oczy. Mniej narzekali, za to działali, a pomoc na ulicach, nawet obcym, by była czymś naturalnym. Chciałabym wybudować dom poza Krakowem na skraju lasu, aby móc spacerować o wschodzie słońca w towarzystwie drzew. Chciałabym aby moi bliscy byli zdrowi i szczęśliwi. Planuję w przyszłości założyć własną firmę kosmetyczną, ale zanim to chciałabym rozszerzyć działalność w mediach, a także doształcać się na bieżąco.

Kto jest Twoim autorytetem?

Jezus Chrystus.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Byłabym słońcem. Dostałabym ważne zadanie. I wiem, że nikt mnie nie wyręczy.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Moją supermoc już mam. To wpływanie na innych. Aby dokonywali właściwych wyborów w życiu. Brzmi magicznie? A jednak to prawda.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Dobra, życzliwa, bystra.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim sukcesem jest pokonanie przeciwności losu i choroby. Uważam siebie za silną osobę i jestem wdzięczna najbardziej na świecie, że dostałam tyle niesamowitych darów od życia.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Ciężko wybrać jedną rzecz, bo bycie kobietą to wspaniała sprawa. Mimo, iż stereotypowo mężczyźni to silniejsza płeć, kobiety pokazują, że wcale tak nie musi być.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Kiedy nauczyłam się wybaczać. To niesamowita umiejętność, kiedy możemy przebaczyć, pomagamy również sobie. W każdej ciemności można odnaleźć światło.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

W Polsce, spełniona zawodowo Karolina, pracująca z pasją, trwająca wśród dobrych ludzi.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Jak już rozmawialiśmy, nikt nie jest idealny. A przez to każdy jest wyjątkowy. Cecha, nad którą chciałabym popracować to nadmierna ufność. Moje zaufanie jest duże, bo bardzo wierzę w ludzi, co nie zawsze jest odpowiednie.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Ponieważ potrafię okazywać miłość do drugiego człowieka. A ludzie to czują.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"?

To wewnętrzna moc każdej kobiety, która dzieli się z innymi kobietami. Pokazuje światu swoje najpiękniejsze cechy, kształtuje je, wspiera i dzieli się ze wszystkimi ludźmi swoimi doświadczeniami.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Oznacza to dla mnie bycie pięknym człowiekiem, czyli dobrym dla innych. Coś, o niesie ze sobą silne wartości bliskie sercu każdego. To jak element sztuki, który można podziwiać przede wszystkim za to, jakie niesie mądre przesłanie.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas