Finalistki

17 / Aleksandra Gronowska

Zagłosuj na Aleksandrę! Wyślij sms o treści MISSPOLONIA.17 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / sms)

Kilka słów o mnie: Studiuję finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i z tym kierunkiem wiąże się moja praca - jestem asystentem biegłego rewidenta.

make-up. Delia Cosmetics | fryzury. Cameleo | stylizacja. Born2Be | zegarki. Hornavan

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ... udział w konkursie Miss Polonia to moje wielkie marzenie jeszcze z czasów dzieciństwa. Jest to bardzo prestiżowy konkurs, który moim zdaniem, poza cennymi doświadczeniami, niesie wielką życiową szansę. W tym roku zdecydowałam się powalczyć o swoje marzenie i wziąć udział w castingu.

 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? Powinnam zostać Miss Polonia, bo mam świadomość, że to nie jest "tylko tytuł", ale przede wszystkim zobowiązanie i duża odpowiedzialność - jestem gotowa podjąć to wyzwanie. Jako Miss chciałabym nieść w świat przekaz, że prawdziwe piękno to to, które płynie z dobroci serca, a wygląd zewnętrzny to tylko dodatek do duszy. Żyjemy w czasach, w których nie brakuje hejtu i zazdrości. Na pewno byłabym zaangażowana w akcje społeczne uświadamiające jak zgubna w skutkach może być taka wrogość. Chciałabym wykorzystać siłę medialnego przebicia do wspierania inicjatyw charytatywnych oraz, oczywiście, reprezentować godnie mój kochany, ojczysty kraj na konkursach międzynarodowych.

 

Moje pierwsze wspomnienia związane z konkursem Miss Polonia... pamiętam, że jako mała dziewczynka oglądałam z podziwem konkurs Miss Polonia. Zachwyciły mnie wtedy piękne, wręcz posągowe kobiety ubrane w długie kreacje i zapragnęłam być taka jak one. Z biegiem lat do tej chęci dołączyła świadomość, że konkurs Miss Polonia to nie tylko piękne suknie. Bardzo się cieszę, że ten obrazek kiełkował w mojej głowie, a teraz stał się rzeczywistością.

 

Jaka jest idealna Miss? Prawdziwa miss to dla mnie kobieta pełna determinacji, siły, ale przy tym też wdzięku i gracji. To kobieta, którą się podziwia, za charakter i za czyny, która swoim postępowaniem motywuje do działania, a patrząc na nią, myślisz "może ja też zrobię coś dobrego dla siebie i innych, ten świat potrzebuje dobra i ciepła".

 

Jakie jest Twoje największe marzenie? Marzę o dniu, kiedy my ludzie zrozumiemy, jak bezsensowne jest wylewanie na siebie nawzajem złośliwości. Marzę o dniu, kiedy zamiast krytykować innych za wszystko, zaczniemy pracować nad sobą. Marzę o podróży kamperem po Europie. Marzę o koronie Miss Polonia 2019. Mam bardzo dużo marzeń, wszystkie są dla mnie wielkie. Uważam, że trzeba je mieć, bo to punkt wyjścia do stawiania sobie celów, a od nich już tylko krok do realizacji.

 

Kto jest Twoim autorytetem? Moim największym autorytetem jest dla mnie mój kochany Tatuś. Tata nauczył mnie w życiu wielu rzeczy, począwszy od najprostszych jak jazda na rowerze. Pokazał mi, co w życiu jest ważne, i nauczył mnie, jak wyznaczać swoją własną drogę do celu. Zawsze można na nim polegać. Tata jest dla mnie wzorem siły i mądrości życiowej.

 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czymś chciałabyś być? Jeśli przedmiotem, to zdecydowanie byłabym książką, być może zwykłą powieścią w kieszonkowym wydaniu, a być może magiczną księgą czarów. W obu przypadkach miałabym magiczną moc przenoszenia ludzi do innego świata. Jeśli byłabym zwierzęciem, to na pewno byłabym psem, zapewne labradorem łasuchem.

 

Jaką super moc chciałabyś mieć? Od wieków ludzie zafascynowani są lataniem i ja również czuję motylki w brzuchu na myśl o nim. Mam to szczęście, że już kilka razy miałam możliwość oderwać się od powierzchni ziemi (latałam w tunelu aerodynamicznym, próbowałam parasailingu oraz podróżowałam samolotem). Latanie pozwala jeszcze mocniej podziwiać piękno i potęgę natury oraz daje poczucie wolności. Na mojej liście "do przeżycia" czeka skok ze spadochronem.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują... wnikliwa, analityczna, kochająca. Mogłabym jeszcze dodać, że wrażliwa, uprzejma, kulturalna... ale miały być tylko 3, więc nie dodam!

 

Co jest dla Ciebie największym dotychczasowym sukcesem? Zawsze interesowały mnie liczby. Z kolei świat modelingu, pracy z aparatem lub na wybiegu był dla mnie zawsze fascynujący, lecz wydawał się mniej dostępny. Za swój sukces uważam to, że studiuję na kierunku związanym z liczbami, wykonuję pracę powiązaną z moimi studiami, ale zamiast zostać w tej bezpiecznej przystani postanowiłam próbować swoich sił w modelingu oraz konkursie Miss Polonia. Finanse i modeling - to zupełnie jak dwie różne bajki, a ja w obu czuję się jak ryba w wodzie. Cieszę się, że robię w życiu rzeczy, które sprawiają mi satysfakcję.

 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? Kobiety na świecie od wieków przełamują ograniczenia kulturowe. W Europie w XXI wieku panie robią karierę, zarabiają, mogą chodzić na wybory i zajmować te same stanowiska co mężczyźni, a jednocześnie potrafią stworzyć ciepły dom i mają czas na manicure lub kawę z przyjaciółką. Pozycja, jaką kobiety w naszym społeczeństwie zajmują obecnie, to efekt wielu lat starań i walk o nasze prawa i możemy być z tego dumne.

 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? Moim największym wyzwaniem była wyprowadzka z domu rodzinnego na studia do Warszawy. Zawsze byłam samodzielna, ale świadomość, że zaczyna się nowy, bardzo ważny etap w życiu z dala od bliskich może przytłaczać. To prawdziwy egzamin dorosłości. Cieszę się, że mogłam to przeżyć, bo doświadczenie, jakie w tym czasie zdobyłam, jest nieocenione.

 

Gdzie widzisz siebie za 10 lat? W takim miejscu, w którym zamyślona powiem sobie "Minione 10 lat wykorzystałam najlepiej jak mogłam".

 

Jestem wyjątkowa, ponieważ... każdy człowiek jest unikatową, niepowtarzalną sumą różnych składników, między innymi charakteru, osobowości, cech fizycznych. Czuję się wyjątkowa, ponieważ jestem sobą i kocham siebie taką, jaka jestem. Są inne Aleksandry Gronowskie, ale dokładnie takiej samej jak ja nie ma :)

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas