Finalistki

16 KAROLINA MALINA

KAROLINA MALINA, Kołobrzeg, 25 lat, 179 cm wzrostu

O sobie: Wychowałam się w Kołobrzegu - to moje rodzinne miasto. Po liceum przeprowadziłam się do Poznania, gdzie zaczęłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Po obronie pracy licencjackiej zdecydowałam się na kontynuację nauki - wybrałam specjalizację Zarządzenie Komunikacją w Biznesie i zdobyłam tytuł magistra. W międzyczasie cały czas pracowałam jako modelka, wyjeżdżając na kontrakty zagraniczne na całym świecie. Praca w modelingu sprawiła, że biegle mówię w języku angielskim, a podróżowanie stało się częścią mojego życia. 

 

Suknia: Paprocki & Brzozowski  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Chciałam się sprawdzić. Lubię wyznaczać sobie kolejne cele i je spełniać. Udział w Miss Polonia to kolejne doświadczenie, kolejne wyzwanie, ale także duże wyróżnienie.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Wiele razy spotykałam się ze stereotypami „głupich, ładnych modelek”, które tylko wyglądają, jednak nic więcej sobą nie reprezentują. Jestem przykładem na to, że można pracować jako modelka, obronić tytuł magistra, podróżować po świecie i spełniać się jako kobieta. 

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss to kobieta piękna nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim w środku. Za pięknym ciałem idzie także piękne serce. 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Nie mam największego marzenia. Mam cele. I po kolei je realizuję. 

Kto jest Twoim autorytetem?

Moja mama. Kobieta sukcesu, osoba która twardo stąpa po ziemi, realnie patrzy na świat i go zdobywa. Chce brać z niej przykład. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Chciałabym być psem. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Lubi przebywać wśród ludzi, jest domatorem. Małe rzeczy sprawiają mu radość.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Moc teleportacji. Zdążyłabym zwiedzić wszystkie zakątki tego świata. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Uśmiechnięta, opiekuńcza, odważna.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Pogodzenie pracy w modelingu ze studiami dziennikarskimi. Było to bardzo trudne wyzwanie. Prace dyplomowe pisałam na kolanach w samolotach - ale udało się i jestem z siebie dumna. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Siła jaką w sobie mamy. Nic nas nie powstrzyma jak już  postawimy sobie cel i do niego dążymy! 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

W wieku 14 lat zaczynając pracę w modelingu byłam mało asertywna, bałam się powiedzieć „nie”. Czasem na sesjach zdarzało mi się pracować w ekstremalnych warunkach (sesje po 14 godzin, letnie stylizacje w minusowych temperaturach, skakanie w wysokich obcasach itp.) - nie odzywałam się ani słowem. Bałam się, że wtedy wyjdę na słabą, niedoświadczoną. Teraz już wiem, że trzeba jasno określać zasady i granice. Wiem, że trzeba mówić wprost, jeśli czujemy, że nie jest to zgodne z naszymi przekonaniami, zasadami i poczuciem bezpieczeństwa/komfortu. Wiem kiedy powiedzieć STOP. Wiem, że nie warto poświęcać swojego zdrowia psychicznego i fizycznego dla pracy. 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Nie chce odchodzić tak daleko w przyszłość. Chce skupić się na tym co jest TU i TERAZ. Często skupiając się na tym co będzie kiedyś pomijamy ważne momenty w naszym życiu.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Za bardzo przejmuje się tym co mówią inni. Mimo tylu lat ciągłego oceniania można by pomyśleć, że powinnam już się na to uodpornić. Nic bardziej mylnego. Chciałabym mieć do tego większy dystans i nie zawracać sobie tym głowy. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem sobą, nikogo nie udaje. 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

To wsparcie i motywacja. My Kobiety powinnyśmy trzymać się razem. Nie ma większej siły niż kobiety, które są dla siebie nawzajem motywacją i wsparciem. 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

To piękne serca, które chcą pomagać. To bezinteresowna, szczera pomoc uczestniczek Miss Polonia, które mogą wykorzystać swoje piękno do pomocy potrzebującym. 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas