Finalistki

16 ALEKSANDRA MRÓZ

ALEKSANDRA MRÓZ, Raszków, 21 lat, 177 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.16 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: studentka | zainteresowania: sport, rozwój osobisty, psychologia

O sobie: Nazywam się Aleksandra Mróz, jestem studentką na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz pracuję jako kelnerka. Praca ta, w czasie trwania studiów, daje mi ogromną radość i satysfakcję. Na co dzień uwielbiam gotować, poznawać nowe, nieznane dotąd smaki oraz pracować z drugim człowiekiem, gdyż jestem osobą komunikatywną i otwartą. Interesuję się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz psychologią i aktywnością fizyczną, z którymi również chciałabym związać swą przyszłość. Uwielbiam osiągać balans między duszą a ciałem, dlatego na co dzień staram się czytać książki związane z rozwojem osobistym, słuchać podcastów psychologicznych oraz uprawiać różnego rodzaju aktywności jak trening siłowy w domu czy joga, które pozwalają mi w dużej mierze pozbyć się stresu, oczyścić umysł czy pozytywnie nastroić.

Stylizacje: Zaquad  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Udział w konkursie Miss Polonia był zupełnie spontaniczną decyzją, którą podjęłam w swoje urodziny, więc jest dla mnie w pewnym sensie niekończącym się prezentem urodzinowym, a zgłaszając się tutaj zapragnęłam przeżyć niezapomnianą przygodę, zyskać pewność siebie, rozwinąć się i przede wszystkim dobrze bawić.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Uważam się za osobę podążającą za swoimi marzeniami, chcącą przeżyć w życiu coś pięknego, na co zasługuje każdy z nas, lecz będącą wciąż dość skromną i czasami wręcz nieśmiałą. Sądzę, że wygrywając ten konkurs, zyskałabym większą pewność siebie i siłę do działania. Wygrana otwiera wiele drzwi, a to jak wykorzystamy tę szansę, zależy już tylko jedynie od nas samych. Jako Miss Polonia chciałabym dzielić się z wszystkimi swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas konkursu oraz zachęcać kobiety do wiary w siebie i ciągłej pracy nad sobą w drodze za marzeniami.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss jest według mnie kobietą świadomą swej wartości, dającą przykład swoją postawą oraz działaniami, które promuje. Jest również piękna zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz, naturalna, zarażająca wszystkich swą pozytywną energią, będąc tym samym dla wielu inspiracją czy autorytetem.

Moją ulubioną Miss jest Paulina Krupińska, od której zawsze bije radość, szczerość i autentyczność, uważam również, że jest osobą pracowitą, która dąży do wyznaczonych sobie celów i nie zatrzymuje się, co sprawia, że jest osobowością, którą bardzo sobie cenię i szanuję.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem w życiu jest po prostu bycie spełnioną, szczęśliwą, świadomą swojej wartości kobietą, otaczającą się dobrymi  ludźmi, która nie boi się żadnych wyzwań i czerpie z życia pełnymi garściami.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem są dla mnie moi rodzice. To oni włożyli wiele trudu, czasu, siły i miłości w moje wychowanie, są dla mnie również największym wsparciem, gdyż zawsze są ze mną przy moich wzlotach jak i upadkach, wciąż wspierając mnie i podnosząc na duchu. Zaskakują mnie za każdym razem swym ogromnym zaangażowaniem oraz wielkim sercem, jakim mnie wciąż  obdarowują.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Gdybym nie była człowiekiem, chciałabym być wolnym ptakiem i móc unosić się w powietrzu, latając tam, gdzie skrzydła poniosą.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Chciałabym posiadać dar przemieszczania się tam, gdzie aktualnie chcemy się znaleźć. Jest tyle pięknych miejsc na świecie, odmiennych kultur, smaków, pięknych widoków i przeróżnej architektury, które warto zobaczyć, mimo tego często odległość stanowi pewnego rodzaju barierę, a taka super moc na pewno ułatwiłaby dotarcie do tych zakątków na ziemi.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Otwarta, Szczera i Wrażliwa.

Jestem osobą otwartą, lubiącą poznawać nowe osoby, miejsca, smaki, idącą zawsze za głosem serca.

Będąc szczera, staram się zawsze mówić, co czuję i co myślę, gdyż skrywanie czy tłumienie emocji, działa na mnie bardzo destrukcyjnie, dlatego staram się temu jak najbardziej zapobiegać.

Jestem również osobą bardzo wrażliwą i często biorę zbyt dużo opinii do siebie, mimo iż w głębi wiem, co jest istotne i dobre, a co też nie.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Nie mam jednego sukcesu, który by mógł być dla mnie ponad inne. Staram się doceniać i cieszyć z wszystkich mniejszych i większych kroków, jakie udało mi się przez całe życie zrobić, od tych edukacyjnych, rozwojowych jak i życiowych. Należy się cieszyć nawet z małych rzeczy, ponieważ jeszcze całe życie i wiele pięknych chwil oraz sukcesów przed nami, pracujmy więc na nie każdego dnia.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Mówi się, że kobieta zmienną jest, więc tak naprawdę możemy mieć wiele twarzy i odsłon siebie, mamy także prawo czuć się dobrze, jak i mieć gorszy dzień, możemy mieć ochotę ubrać się elegancko w najpiękniejszą kreację, ale również czasem wybrać sportowy look.

Nikt nie może nam także zabrać poczucia kobiecości i bycia piękną oraz kobiecej niezależności.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Uważam, że całe nasze życie jest pewnego rodzaju jedną wielką lekcją i uczymy się nowych rzeczy na każdym kroku. Często każdy popełniony błąd czy jakiekolwiek wydarzenie jest dla nas lekcją na przyszłość i daje możliwość wyciągnięcia wniosków, dzięki czemu uczymy się życia i podążamy do przodu z bagażem zdobytych doświadczeń.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako spełnioną zawodowo i życiowo, wartościową i szczęśliwą kobietę w swoim wymarzonym miejscu na ziemi, wśród moich najbliższych, otaczając się miłością i wsparciem, dalej spełniającą swoje marzenia, realizującą swoje plany i pnącą się wciąż w górę.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Cechą nad którą wciąż pracuję i chciałabym ją zmienić jest wysoka wrażliwość, która często sprawia, że zbyt biorę do siebie opinię drugiego człowieka, za dużo czasu i energii poświęcając na analizowanie pewnych rzeczy, co sprawia, że ogranicza to po części moje możliwości. Jednak nad wszystkim można pracować, a udział w konkursie Miss Polonia daje mi zdecydowanie ogromną możliwość zmiany podejścia i sposobu myślenia.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem sobą. Każda z nas jest inna, jedyna w swoim rodzaju, autentyczna i niepowtarzalna. Dlatego nie należy się porównywać do nikogo innego, bo każda ma w sobie wszystko potrzebne do tego, by być najlepszą wersją siebie i tym samym wyjątkową osobowością.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Hasło to odbieram jako szeroko rozumianą rolę piękna. Każda kobieta swym pięknem, również tym wewnętrznym, może zrealizować wielkie rzeczy, działając na różnych płaszczyznach i niosąc pomoc osobom potrzebującym wsparcia.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas