Finalistki

15 AGNIESZKA SOBCZYK

AGNIESZKA SOBCZYK, Nowy Sącz, woj. małopolskie

SMS o treści MISSPOLONIA.15 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS).  

O sobie:

Jestem studentką trzeciego roku stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest to mój pomysł na życie związany zarówno z medycyną jak i pracą manualną. Są to dwie dziedziny które dają mi spełnienie i satysfakcję. W wolnych chwilach maluję, szyję na maszynie i czytam książki. Zwykle jest to literatura faktu lub kryminały.  W przeszłości dwa lata trenowałam kickboxing i uczęszczałam na zajęcia z garncarstwa.

 

Outfit: Monnari, buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Pomysł ten chodził mi po głowie od dłuższego czasu jednak intensywne pierwsze lata studiów a wcześniej matura, nie dawały mi wystarczającej ilości czasu aby móc w pełni zaangażować się w tak duże przedsięwzięcie. W ubiegłoroczne wakację poczułam, że jest to jednak odpowiedni moment, wysłałam więc swoje zgłoszenie - a teraz odpowiadam już jako Finalistka Miss Polonia 2023!

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Myślę, że staram się być w jak największym stopniu autentyczna i spójna z wartościami które wyznaje. Moje przyjacielskie usposobienie, bardzo pomaga mi w kontaktach z innymi ludźmi i mam nadzieję, że jednocześnie inspiruję niektórych do bycia po prostu dobrymi ludźmi na co dzień. Głęboko wierzę, że to właśnie zaczynając od małych gestów w codziennym życiu i stanowienia dobrego przykładu dla innych, jesteśmy w stanie realnie zmieniać świat na lepszy.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss to kobieta zarówno o ogromnym sercu i empatii, jak i temperamencie a także  własnym zdaniu. To właśnie połączenie tych z pozoru sprzecznych cech, daje determinację do działania i dostrzegania problemów innych ludzi. Myślę też, że idealna Miss musi wykazywać się ogromną tolerancją i otwartością na nowe kultury, religie czy wyznania, ponieważ swoją  osobą reprezentuje nie tylko konkurs ale też całą Polskę.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Mam dużo marzeń, ale przede wszystkim chciałabym, przeżyć życie jak najbardziej interesująco, próbując nowych rzeczy, w zdrowiu i miłości.

Kto jest Twoim autorytetem?

Nie mam jednego autorytetu, natomiast ogromną inspiracją są dla mnie moje przyjaciółki jak i kobiety z mojej rodziny. Indywidualistki, kreatorki własnego życia na swoich zasadach, oczywiście zawsze uważne na cierpienie innych. Przebywanie z nimi to zaszczyt.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Myślę, że moje alter-ego idealnie odnalazło by się w wcieleniu kolibra. Jest to niesamowicie piękny ptak, który symbolizuje energię miłości, radości z życia i magii.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Chciałabym umieć porozumiewać się z roślinami. Spytałabym moje kwiatki, co robię źle, że tak opornie idzie im wzrost ;)

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Troskliwa, ambitna, entuzjastka.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym sukcesem jest to, że żyję na własnych zasadach, udało mi się poznać cudowne osoby na całe życie i realizuje się na zarówno płaszczyznach zawodowych jak i społecznych.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Będąc kobietą bardzo doceniam moją wyostrzoną intuicję i umiejętność empatycznego  podchodzenia do wielu spraw. Dzięki temu moje życie jest pełne emocji i wiele z pozoru nieistotnych spraw nabiera głębszego sensu i znaczenia. Jest to bardzo inspirujące.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Lekcją życia była dla mnie z pewnością przeprowadzka z małopolski do Łodzi. Z rodzinnych stron, przeniosłam się do miasta w którym nie znałam absolutnie nikogo. Od rodziców dzieliło mnie prawie 6h godzin jazdy, a panująca wtedy pandemia dodatkowo komplikowała ewentualne możliwości spotkań. Był to więc okres w którym poznałam siebie zdecydowanie lepiej, udowodniłam, że poradzę sobie w każdych warunkach i jednocześnie nabrałam odwagi do działania.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Najprawdopodobniej jako spełniona pani stomatolog z kochającą rodziną i gromadką adoptowanych psów. Myślę, że dla kota też znajdzie się miejsce. Mam nadzieję, że będzie to czas w którym będę dużo podróżować i celebrować małe chwile. Tak po prostu.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Jedną z cech nad którą staram się stale pracować jest moja prawie nieograniczona ufność do świata. Mimo iż los jest dla mnie bardzo przychylny i jestem za to wdzięczna, to wydaje mi się, że zdrowy dystans do słów i obietnic jest czymś zdrowym. Często też  wskazanym. Przyznam, że często zdarza mi się też zostawiać coś na ostatnią chwilę.  

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Myślę, że personalnie jestem dość uduchowioną osobą. W życiu bardzo dużą uwagę przykładam do energii ludzi którymi się otaczam. Patrzę też na życie jako na pewną drogę i zawsze staram się być szczera ze swoimi emocjami a także przeczuciami.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Siła kobiet to według mnie współpraca wszystkich kobiet, życzliwe podejście do siebie i wzajemne wsparcie w spełnianiu celów. Obserwując ogrom hejtu w internecie, wzajemne szkalowanie i wszechobecną krytykę, mam wrażenie, że zbyt dużą uwagę jako kobiety przykładamy do oceny innych kobiet. W budowaniu naszej siły to właśnie wzajemny support i dodawanie sobie skrzydeł jest kluczem do sukcesu.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Piękno z przesłaniem jest dla mnie przekazem, który rozprawia się z przekonaniem, że w konkursach piękności chodzi wyłącznie o urodę. Oczywiście miły wygląd od zawsze przyciągał uwagę - tak stworzyła Nas natura - jednak wykorzystanie swojej urody do nagłaśniania ważnych spraw i docierania do większego grona w szukaniu pomocy, jest moim zdaniem jak najbardziej słuszne. Personalnie jestem dumna, że sama mogę być częścią tej inicjatywy i swoją osobą zwrócić uwagę na kwestie szczególnie ważne dla mnie.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas