Finalistki

14 ZUZANNA GAZDA

ZUZANNA GAZDA, Lublin, woj. lubelskie

SMS o treści MISSPOLONIA.14 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). 

O sobie:

Na co dzień studiuje na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Kierunek moich studiów – Biotechnologie wybrałam w oparciu o moje zainteresowanie naukami ścisłymi, które towarzyszyło mi od najmłodszych lat. Moją pasje do biologii przekazuje młodym ludziom poprzez prowadzenie pokazów oraz eventów naukowych. W życiu bardzo cenie rodzinę oraz moich bliskich i to właśnie z nimi spędzam najwięcej mojego wolnego czasu. Jestem miłośniczką zwierząt i właścicielką dwóch psiaków oraz kota. Interesuje się literaturą psychologiczną poruszającą zagadnienia relacji międzyludzkich oraz tematykę podświadomości człowieka. Jako dziewczynka uwielbiałam się ze sceną, był to nieodłączny element mojego dzieciństwa, realizowałam się we wszelkich przedstawieniach oraz odnosiłam sukcesy w konkursach recytatorskich.

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Od jakiegoś czasu czułam, że potrzebuje zmian w swoim życiu. Chciałam aby rok 2023 był dla mnie przełomowy, inny niż wszystkie, szczególnie pod względem rozwoju osobistego. Długo zastanawiałam się w czym mogę się sprawdzić, czego nowego spróbować, aż w końcu przypadkowo zobaczyłam reklamę castingu do Miss Polonia. Ten konkurs jest wszystkim czego szukałam, daje mi niesamowitą możliwość samorealizacji, ale przede wszystkim pomaga mi przełamywać pewne bariery, dzięki temu czuję, że staję się kobietą, którą zawsze chciałam być.

Dlaczego ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Powinnam zostać Miss Polonia, ponieważ czuję, że jestem na to gotowa. Wygląd zewnętrzny to nie jest jedyne co mam do zaoferowania, w życiu kieruje się wartościami, które chciałabym przekazywać innym. Zdobycie tytuły byłoby dla mnie ogromnym zaszczytem, wiązałoby się to z rozpoczęciem nowego etapu w moim życiu. Jestem całkowicie świadoma ilości pracy oraz obowiązków związanych z konkursem, myślę, że wybrałam bardzo dobry moment w moim życiu aby się do niego zgłosić.

Jaka jest idealna Miss?

W mojej opinii nie ma ludzi idealnych, każdy z nas ma jakieś słabości, najważniejsze jest to aby mieć ich świadomość i pracować nad nimi. To jedna z cech jaką powinna posiadać dobra Miss, każdego dnia dawać z siebie o 1% więcej. Oprócz cech fizycznych takich jak np. piękny szeroki uśmiech, duże oczy i zgrabny nos powinna przede wszystkim wyróżniać się pięknym wnętrzem. Brak obojętności na cudzą krzywdę, empatia jak również życzliwość przejawiająca się w najmniejszych gestach dnia codziennego, najważniejsze aby to wszystko przychodziło jej naturalnie, żeby po prostu była sobą. Biorąc pod uwagę fakt, że wraz z otrzymaniem tytułu, Miss zostaje osobą medialną, nieodłącznym elementem jej życia stają się wystąpienia publiczne, wywiady czy też nagrania, dlatego ważne aby potrafiła ubrać swoje myśli w elokwentne wypowiedzi. Pełnienie obowiązków Miss wcale nie należy do najłatwiejszych, żywiołowość oraz posiadanie niezliczonych złóż pozytywnej energii jest jak najbardziej mile widziane u przyszłej posiadaczki bursztynowej korony.

Jakie jest twoje największe marzenie?

Marzę o tym aby na stare lata wyprowadzić się do Włoch, siedząc nad morzem jako staruszka chciałabym spojrzeć na całe moje życie z perspektywy czasu i mieć świadomość, że nie zmarnowałam ani sekundy, że wycisnęłam z niego wszystko co się dało, czuć satysfakcje z tego czego dokonałam. Do spełnienia tego marzenia staram się dążyć każdego dnia, próbując nowych doświadczeń, stawiając sobie coraz to nowsze wyzwania, wszystko to jest możliwe dzięki wychodzeniu z własnej strefy komfortu – jest to jedyna szansa na nasz rozwój.

Kto jest twoim autorytetem?

Jednym z moich autorytetów w życiu jest Księżna Diana. Frances Spencer, kobieta która należała do Brytyjskiej rodziny królewskiej, ale przede wszystkim była królową ludzkich serc. Pełna wdzięku, naturalna zawsze pozostawała sobą odrzucając utarte w historii schematy. Inspiruje mnie tym, że pomimo swoich przeciwności losu i niepowodzeń w życiu prywatnym troszczyła się o losy innych, prowadząc intensywne działania charytatywne.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem to kim lub czym chciałabyś być?

Gdybym nie była człowiekiem chciałabym zostać ptakiem, ponieważ ich zdolność do latania symbolizuje dla mnie nieograniczone możliwości wzbijania się na wyżyny oraz wolność.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Supermocą jaką chciałabym posiadać jest zdolność do podróżowania w czasie, dzięki temu mogłabym przenieść się kilkaset lat wstecz, miałabym możliwość poznania zwyczajów różnych epok takich Renesans lub Oświecenie, ale również zobaczenia występów dawno już niestety nieżyjących gwiazd np. Marlin Monroe czy Elvisa Presleya.

Wymień 3 przymiotniki, które najlepiej Cię opisują.

Energiczna, ambitna, życzliwa

Co jest twoim największym dotychczasowym sukcesem?

Mój największy dotychczasowy sukces związany jest z moją działalnością naukową. Jestem w trakcie tworzenia publikacji razem z naukowcami z uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej. Praca, która w przyszłości ukażę się w jednym z czasopism naukowych dotyczy procesu rozmnażania jednej z 3 roślin nasiennych rosnących na Antarktydzie. Próbki roślin do badań uzyskano dzięki Polskiej Stacji Arktycznej imienia Henryka Arctowskiego. Mój wkład w prace anatomiczno- embriologiczną polegał na wykonaniu preparatów za pośrednictwem specjalnego urządzenia tnącego – Mikrotomu.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Bycie kobietą daje nam możliwość wydania na świat nowego życia, noszenia dziecka pod własnym sercem. Nic nie jest w stanie zastąpić tej więzi emocjonalnej między maluchem a jego mamą, myślę, że jest to piękny aspekt bycia kobietą.

Z jakiej lekcji życiowej wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Najwięcej w życiu nauczyli mnie moi rodzice, od wieku nastoletniego pomagałam im w ich dużym gospodarstwie rolniczym, nauczyło mnie to doceniać oraz szanować cudzą pracę. Jestem bardzo młodą osobą i myślę, że te największe lekcje życiowe są jeszcze przede mną.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Niewątpliwie jedną z cech jaką chciałabym zmienić w sobie jest moja gadatliwość, czasami zabiera mi ona zbyt wiele cennego czasu, który powinnam poświęcać na inne obowiązki. Bardzo chciałabym się również wyzbyć odkładania rzeczy w niewłaściwe miejsca i mojego lekkiego bałaganiarstwa to również pozwoliłoby mi zaoszczędzić czas.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat chciałabym pracować w zawodzie, który pozwalałby mi się spełniać, zależy mi aby był on związany z Biotechnologią medyczną, ponieważ interesuje się tą dziedziną nauki. W dalekiej przyszłości chciałabym mieć swoje własne miejsce na ziemi w postaci domu z dużym ogrodem pełnym zieleni w którym mogłabym spędzać czas wraz z moją rodziną – jest to kolejny aspekt mojego życia, który bardzo chciałabym zrealizować – założyć szczęśliwą rodzinę oraz zapewnić dzieciom wszystko co najlepsze.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ...

Jestem wyjątkowa, ponieważ każda z nas jest! Nie ma na świecie dwóch takich samych kobiet. Pamiętajmy o tym, że wszystkie jesteśmy indywidualne i oryginalne. Każda z nas ma inne pragnienia, marzenia, obawy to właśnie czyni nas wyjątkowymi.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"?

Myślę, że każda kobieta ma w sobie nieograniczoną siłę i tylko od niej zależy jak ją wykorzysta. Każde marzenie jest nam dane w raz z mocą do jego spełnienia, ważne aby mieć tego świadomość i głęboko wierzyć w swoje własne możliwości. Siła kobiet to chęć do realizowania swoich pasji, planów, marzeń pomimo wszelkich trudności i przeciwności losu.

Co oznacza dla Ciebie hasło "Piękno z przesłaniem"?

Piękno z przesłaniem jest dla mnie wspaniałą inicjatywą, która pokazuje, że są na tym świecie ludzie o dobrym sercu niosący pomoc drugiemu człowiekowi w ciężkich chwilach. Żyjemy w bardzo trudnych czasach w których jest pełno obojętności na ludzką krzywdę, dlatego niesamowicie istotnym jest aby jednoczyć swoje siły w szczytnym celu. Tytuł Miss Polonia pozwala na zdecydowane zwiększenie grona swoich odbiorców, dlatego ważnym jest aby wykorzystać to w dobry sposób; łączyć ludzi, zachęcać do pomocy innym, nieść ze sobą przesłanie i głosić wartości, które są w życiu ważne.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas