Finalistki

14 WERONIKA ROSIAK

WERONIKA ROSIAK, Łódź, 20 lat, 179 cm wzrostu

O sobie: Aktualnie studiuję na II roku na kierunku Fizjoterapia, na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Bardzo lubię aktywnie spędzać czas oraz podróżować. Od małego trenowałam taniec, a później siatkówkę. Z łatwością przychodzi mi zawieranie nowych znajomosci, ponieważ jestem osobą otwartą i koleżeńską. W przyszłości chciałabym się spełnić zawodowo i pomagać ludziom. Dobrze wiem, że praca rehabilitanty nie wiąże się tylko z leczeniem kontuzji, ale też wspieraniem i motywowaniem ludzi do działania. Odkąd wzięłam udział w konkursie Miss Polonia dostaje bardzo dużo propozycji współpracy dlatego myślę, że swoją przyszłość również będę wiązać po części z modelingiem i sesjami zdjęciowymi, ponieważ sprawia mi to ogromną przyjemność. Mówię dobrze w języku angielskim, 6 lat uczyłam się języka hiszpańskiego, dzięki temu łatwiej mi było podróżować i porozumiewać się. Moim celem na ten rok jest nauczenie się języka niemieckiego, aby płynnie się nim posługiwać. 

Suknia: Madonna Atelier  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Wzięłam udział w konkursie, żeby nie żałować w przyszłości, że tego nie zrobiłam. Wiem, że mam potencjał i chciałabym go wykorzystać w dobrym celu. Konkurs jest początkiem, a już udało mi się zrobić tyle dobrych rzeczy. Odwiedziłam dzieci z Fundacji Dom w Łodzi, by podarować maluchom prezenty na Święta Bożego Narodzenia, wsparłam akcje „Utulanka" ,czytając bajkę dla dzieci. Mam zamiar odwiedzić Dom Samotnej Matki w Łodzi, aby wesprzeć kobiety potrzebnymi artykułami, których cały czas brakuje dziewczynom, dobrym słowem, uśmiechem. Wiem, że ta przygoda dopiero się zaczyna, a ja coraz bardziej będę mogła rozwijać się w tym kierunku i nieść pomoc innym. 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Myślę, że każda dziewczyna marzy o koronie. Niestety wygrana jest jedna i tylko jedna będzie miała zaszczyt otrzymać tytuł. Wierzę, że będę miała zaszczyt go otrzymać, ponieważ na tle wspaniałych 20 dziewczyn, z ręką na sercu mogę powiedzieć o sobie, że jestem autentyczna, zdeterminowana, ambitna i wytrwała. Jak wyznaczę sobie konkretny cel to zawsze go osiągam. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by kobiety uwierzyły, że są wartościowe oraz, że każda z nich jest wyjątkowa, piękna i silna. 

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss powinna być wzorem dla innych ludzi, służyć pomocną dłonią, emanować pięknem wewnętrznym i dobrze się prezentować. 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem na tę chwilę jest zdobycie korony i reprezentowanie kraju jako przyszła Miss Polonia. Biorę udział w tym konkursie nieprzypadkowo i chciałabym wykorzystać ten czas na 100 % i dać z siebie wszystko. 

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest moja mama, ponieważ jest silną kobietą, która sama wychowywała 4 dzieci. Wiem, że zawsze mogę na nią liczyć, a ona zawsze mi pomoże w potrzebie. Jest wytrzymałą kobietą i cieszy się życiem. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Myślę, że idealnie odzwierciedla mnie łabądź, ponieważ jest to ptak dostojny, na pierwszy rzut oka wygląda na spokojne stworzenie. Natomiast kiedy trzeba pokazuje swój pazur. Ja na co dzień też jestem spokojną osobą, ale potrafię pokazać swoją siłę. Ponadto łabędzie są symbolem miłości, dla mnie jest to najcenniejsza wartość w życiu. Dzięki temu, że te piękne stworzenia potrafią latać, mogłabym oderwać się na chwilę od rzeczywistości i przeżyć coś niesamowitego, frunąc po niebie. Z tego powodu bardzo chętnie, nawet na jeden dzień zostałabym łabędziem.  

Jaką super moc chciałabyś mieć?

W tych czasach bezcenne jest zdrowie. Coraz więcej ludzi i zwierząt choruje, często są to choroby bardzo poważne, nieuleczalne. Z tego powodu jeżeli miałabym szansę otrzymać moc, byłby to moc uzdrawiania innych. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Jestem osobą ambitną, zdeterminowaną i empatyczną. 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Dzięki temu, że od najmłodszych lat sport odgrywał ważną rolę w moim życiu, stałam się osobą zmobilizowaną, systematyczną oraz nie boje się podejmować nowych wyzwań. Uważam to za mój osobisty sukces. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

W byciu kobietą najfajniejsze, a raczej najpiękniejsze jest to, że można zostać mamą i podarować bezwarunkową miłość. Mama jest najważniejsza w życiu każdego człowieka, a jej miłość jest nieograniczona. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Zawszę wychodzę z założenia, że człowiek uczy się na błędach i właśnie z takich lekcji będzie wyciągał najwiecej wniosków. Na szczęście wokół nas są dobre dusze, które nam pomogą w potrzebie i będziemy mogli czerpać od nich wiedzę i pomoc. Każdy z nas popełnił błędy w swoim życiu, ale myślę, że to dobry sposób na osobisty rozwój. 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę się na miejscu szczęśliwej kobiety, spełniającej się zawodowo, która w życiu osiąga sukces, pokonuje przeszkody na swojej drodze, a swoim szczęściem dzieli się z innymi. 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Czasami bywam zbyt żywiołowa, ale uważam, że każda cecha nas określa i dzięki temu jesteśmy sobą. Powinnismy się akceptować i dążyć do ideału, ale nie stawać się nim, ponieważ wtedy nasza osobowość zginie w tłumie. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Moim zdaniem każdy z nas jest wyjątkowy i ma unikatowe cechy, które go wyróżniają. Mnie charakteryzuje pozytywne podejście do życia, uśmiech, zdeterminowanie i chęć niesienia pomocy innym. 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Siła kobiet to solidarność wśród dziewczyn, które dażą się wzajemnym szacunkiem i empatią. Razem są w stanie osiągnąć wszystko.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"?

Hasło „Piękno z przesłaniem" idealnie podkreśla rolę Miss, która ma świecić przykładem i uzewnętrzniać swoje piękno, czyli cechy charakteru, kulturę osobistą oraz chęć niesienia pomocy innym. 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas