Finalistki

14 ALEKSANDRA WIELOGÓRSKA

ALEKSANDRA WIELOGÓRSKA, Warszawa, woj. mazowieckie

O sobie:

Całe życie towarzyszy mi sport, taniec i uśmiech! Występowałam w kilku musicalach, gdzie na deskach teatru mogłam przekazać swoją dobrą energię, uśmiech i taniec publiczności. Ostatnie dwa lata liceum byłam na stypendium sportowym (siatkarskim) w USA, gdzie uzyskałam dyplom ukończenia szkoły średniej. Obecnie studiuję ekonomie i biznes międzynarodowy w Szwecji. Jestem uśmiechniętą, empatyczną, pełną optymizmu i energii, ambitną, odważną, nie bojącą się wyzwań i dostrzegającą wspaniałych ludzi wokół siebie osobą. W życiu towarzyszą mi słowa Mirandy Kerr „rozwiń skrzydła i leć”.

Fot. Przemysław Kowalczyk

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

To była spontaniczna decyzja. Pomysł z udziałem w konkursie wyszedł od przyjaciółki mojej mamy. Ponieważ lubię wyzwania to przyjęłam go z entuzjazmem i wdrożyłam w życie . Uważam, że jest to konkurs z przesłaniem, który daje wiele możliwości.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Uważam, że mam cechy, doświadczenie i wartości, które powinna mieć Miss.
Moja determinacja do działania i pasja mogą być inspiracją dla innych. Uważam, że zasługuję na tytuł Miss Polonia ze względu na moją empatię i gotowość do niesienia pomocy. Moje życiowe doświadczenia sprawiły, że jestem silną i odporną osobą, gotową inspirować innych do osiągania swoich celów. Jako Miss Polonia mogłabym promować wartości takie jak tolerancja i równość.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss nie tylko reprezentuje piękno zewnętrzne, ale przede wszystkim piękno wewnętrzne, które emanuje z głębi jej serca i daje nadzieję na lepszy świat. Wykazuje się inteligencją, wrażliwością i zaangażowaniem w działania charytatywne. Powinna też być pewna siebie, skromna i zawsze zachowywać pokorę.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Marzę o wynalezieniu skutecznego leku na cukrzycę typu 1, który pozwoliłby milionom ludzi na wolność od codziennych ograniczeń i trosk związanych z tą chorobą. Dzięki takiemu odkryciu pacjenci mogliby cieszyć się pełnym życiem. To marzenie motywuje mnie do wsparcia badań naukowych i działań mających na celu znalezienie skutecznego sposobu leczenia tej choroby.

Kto jest Twoim autorytetem?

Od początku moimi wzorcami są moi rodzice, którzy przekazali mi wartości, którymi się kieruję. To najbliżsi nauczyli mnie cieszyć się każdym dniem i korzystać z tego co przynosi los.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Gdybym nie była człowiekiem, pragnęłabym być magicznym stworzeniem pełnym delikatności, siły i tajemnicy, symbolizującym marzenia, wyobraźnię i wyjątkowość.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Gdybym miała supermoc, chciałabym móc leczyć choroby, łagodzić cierpienie i pokojowo rozwiązywać konflikty.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Promienna, pracowita i pełna energii.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Jednym z moich dotychczasowych sukcesów jest otrzymanie stypendium sportowo-naukowego do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyłam szkołę średnią. Kolejnym jest rozpoczęcie studiów w Szwecji oraz zakwalifikowanie się do finału konkursu Miss Polonia 2024.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Najfajniejsze w byciu kobietą jest dla mnie to, że mogę cieszyć się przyjemnością odkrywania różnorodnych aspektów kobiecej siły, od delikatności po jej niepowtarzalną moc.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Samotny pobyt w liceum za granicą był dla mnie lekcją życia, która nauczyła mnie niezależności, odwagi i elastyczności. Pozwolił mi rozwijać umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach, budowania relacji z ludźmi o różnych kulturach oraz doceniania samodzielności i determinacji w dążeniu do celów. To doświadczenie pozwoliło mi również lepiej poznać samą siebie i zyskać większą pewność w radzeniu sobie z życiowymi wyzwaniami.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako silną i niezależną kobietę, która kontynuuje swoją drogę rozwoju osobistego i zawodowego. Wyobrażam sobie, że odniosłam sukcesy w mojej karierze, być może jako liderka w swojej dziedzinie lub przedsiębiorca realizujący swoje pasje. Mam nadzieję, że będę mieć stabilne życie osobiste, szczęśliwe relacje z bliskimi i możliwość podróżowania oraz poznawania tego co nowe.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym doskonalić umiejętność radzenia sobie ze stresem i kontrolowania emocji
w sytuacjach trudnych. Wiem, że poprawa tych cech pomogłaby mi być bardziej skuteczną w działaniu, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ...

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem sobą. Nie boję się podejmować wyzwań i zawsze staram się dawać z siebie wszystko, dążąc do osiągnięcia moich celów.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet" ?

"Siła kobiet" dla mnie oznacza, że kobiety potrafią być silne i odważne, nawet w trudnych sytuacjach. To także umiejętność wspierania się nawzajem i motywowania do działań. Kobiety potrafią być zarówno delikatne, jak i silne, co sprawia, że są niezwykłe i potrafią zmieniać świat na lepsze.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

"Piękno z przesłaniem" nie mówi tylko o wyglądzie zewnętrznym. To także o tym, jakie wartości reprezentujemy i jak wpływamy na otaczający nas świat. Nasze działania i sposób, w jaki traktujemy innych, są bardziej istotne niż nasz wygląd. Prawdziwe piękno wyłania się z naszego wnętrza, dobroci i pozytywnego oddziaływania na innych.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas