Finalistki

13 DOMINIKA OLESZKO

DOMINIKA OLESZKO, Serock, 26 lat, 174 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.13 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: junior media planner | zainteresowania: podróże, sport, zdrowe odżywianie

O sobie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego, na której uzyskałam tytuł Magistra w Specjalności Zarządzanie w Wirtualnym Środowisku. Podczas trwania studiów zostałam wybrana na „Twarz” tejże Akademii, co przyjęłam z wielką dumą i radością. 
Pochodzę z Serocka, a od 3 lat mieszkam w Warszawie. Obecnie pracuję jako junior media planner. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, jeżdżąc na rolkach czy spacerując po parku. Bardzo lubię poznawać nowe miejsca, ludzi oraz obce mi kultury. Moja ogromna pasja to podróże. Ponadto uwielbiam zwierzęta, dlatego zostałam wolontariuszką w schronisku dla psów. Bardzo kocham całą swoją rodzinę, a w sposób szczególny moich dziadków, od których czerpię ogrom mądrości i życiowego doświadczenia. Dlatego jako przyszła Miss chciałabym pomagać ludziom starszym i samotnym, którzy pragną obecności drugiego człowieka i chociażby odrobinę miłości - to od nich możemy nauczyć się najwięcej.

Stylizacje: Grupa GPoland  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Każda nowa rzecz, która pojawia się w naszym życiu, wymaga odwagi, wyjścia ze strefy komfortu, zmierzenia się z nieznanym. Takie działania prowadzą do rozwoju. Biorąc udział w konkursie chciałam sobie coś udowodnić i zdobyć nowe doświadczenia. Dzięki temu, że zdecydowałam się na udział w tym konkursie, mogę odkrywać siebie. To podekscytowanie, doświadczenia i wspomnienia poszerzyły moją świadomość społeczną. Jestem osobą, która jest otwarta na nowe doświadczenia, na nowych ludzi. Udział w tym konkursie pomaga mi przełamywać moje własne bariery i pokonywać ograniczenia. To wielki przywilej i zaszczyt zostać jedną z kandydatek do tytułu Miss Polonia. Nieocenione wsparcie organizatorów oraz sam udział w konkursie daje mnóstwo możliwości, dzięki którym mogę czynić wiele dobrego.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Przez całe dotychczasowe życie brakowało mi pewności siebie. Dopiero niedawno moja ocena uległa zmianie. Zostając miss, będę mogła inspirować jeszcze szersze grono zwłaszcza młodych dziewczyn do tego, by zaczęły wierzyć w siebie, aby mimo wszystko realizowały swoje plany i marzenia. Przestańmy się wstydzić tego, jakie jesteśmy. Każda kobieta powinna znać swoją wartość i mieć świadomość swojej wyjątkowości. To autentyczność w byciu sobą przyciąga do nas innych. Miss ma niewidzialną różdżkę, którą czaruje świat, mogąc czynić go lepszym.

Jaka jest idealna Miss?

Po pierwsze mądra! Mądrość sprawia, że podejmujemy słuszne decyzje i możemy dzięki temu wspierać innych. Idealna miss jest wyjątkowo wrażliwa na drugiego człowieka. W tej właśnie delikatności idealna miss musi być nadzwyczaj odważna. To dziewczyna, która sama będzie potrafiła wziąć los we własne ręce, inspirując przy tym całe swoje otoczenie. Miss powinna być odpowiedzialna i szczera, mówiąc to, co myśli, a nie to co ktoś chciałby usłyszeć. Miss musi być pomocna, inspirująca, dająca wzorowy przykład. 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest bycie spełnioną kobietą tak zawodowo, jak i prywatnie. Prywatnie chciałabym założyć rodzinę oraz podróżować. Chciałabym w pełni stawiać na szczęście, nie rozdrabniając się na rzeczy materialne, które bywają kuszące, ale które sumarycznie przynoszą pustkę w życiu.

Kto jest Twoim autorytetem?

Bardzo ważnymi osobami w moim życiu są rodzice.  To oni nauczyli mnie życzliwości i wrażliwości na ludzi oraz tego, że człowiek jest wartością samą w sobie. Są dokładnie tym, kim chciałabym być dla swoich dzieci. Zawsze przy mnie są, gdy ich potrzebuję. Doradzą, wesprą, podniosą na duchu. Są wielką inspiracją i błogosławieństwem dla mnie. Jestem bardzo wdzięczna za tak cudownych rodziców.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli miałabym wybrać kim lub czym chciałabym być, to chciałabym być psiakiem adoptowanym przez jakąś rodzinę. Będąc takim psiakiem, moje życie byłoby wypełnione nieskończoną miłością. Psy to bezgranicznie oddane zwierzęta o nieskazitelnie szczerym sercu. Pies jest szczęśliwy, jeśli rodzina w której się znajduje, również jest szczęśliwa. W innym przypadku, kiedy rodzina przechodzi ciężkie chwile, psiak potrafi ją rozweselić, dodać otuchy. Utożsamiam się z takimi psiakami, bo staram się dawać innym ciepło i zrozumienie. Według mnie pies ma te wszystkie cechy, które jeśli człowiek posiada, może powiedzieć o sobie, że jest dobrym człowiekiem, tj. wiarę, uczciwość, miłość i szczerość.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Chciałabym móc uzdrowić każdego człowieka, by nikt nie musiał cierpieć. Niestety nie mamy wpływu na to jacy się rodzimy czy na to, co nas w życiu spotyka. Gdybym tylko miała taką możliwość, uczyniłabym cały świat szczęśliwym.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Zaradna, empatyczna, pomocna. Nie ma sytuacji, z której nie znalazłabym wyjścia oraz nie ma problemu, którego bym nie rozwiązała. Zawsze szukam najlepszego rozwiązania. Staram się zrozumieć uczucia drugiego człowieka i w miarę możliwości wspierać, co sprawia, że jestem empatyczna. Z doświadczenia wiem, że to uśmiech może uczynić czyjś dzień wspaniałym. Pomocna, ponieważ lubię pomagać innym w potrzebie. Nie jestem obojętna na cierpienie innych. 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

W swoim życiu osiągnęłam wiele sukcesów, tych większych i mniejszych. Między innymi jestem dumna z tego, że obroniłam tytuł magistra na renomowanej uczelni. Poza tym świeżo po studiach dostałam pracę w branży, na której mi zależało – gdzie mam jasno określoną ścieżkę kariery. Co więcej, od 3 lat żyję i sama utrzymuję się w Warszawie, co nie należy do najłatwiejszych zadań. Ale przede wszystkim największym moim sukcesem jest to jaka stałam się przez moją ciężką pracę nad sobą i swoim charakterem. Dzięki pracy nad sobą, każdego dnia jestem lepszą wersją siebie, co jest dla mnie naprawdę bardzo ważne i z czego się niezmiernie cieszę.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Bycie kobietą to dar boży, za który jestem wdzięczna. Bycie kobietą nie jest łatwe, bo przecież kobiety z natury są stworzeniami delikatnymi i kruchymi. Mimo, tych cech, to właśnie kobiety potrafią zadbać o wszystko w jednym czasie, tzn. o siebie, rodzinę i rozwój osobisty. Najfajniejsze w byciu kobietą jest ta niesamowita mieszanka ogromnej siły i delikatności zarazem.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Trzeba sobie stwarzać życiowe szanse. Bywa tak, że najłatwiej nam powiedzieć „ten to ma szczęście”. Nic bardziej mylnego. Szczęście ma ten, który działa, a nie ten, który narzeka. Niektóre szanse w naszym życiu pojawiają się, a niektóre możemy po prostu stwarzać. Chcę przez to powiedzieć, że możemy siedzieć na sofie, marząc, albo rozwijać kontakty i starać się być w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. W taki sposób znalazłam się w finale Miss Polonia.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

To pytanie ma związek z wyborami, które kreują całą naszą przyszłość. Takich wyborów dokonujemy dla siebie każdego dnia, bo to te małe rzeczy budują całość. Mam marzenia i cele, do których dążę. Na chwilę obecną myślę sobie, że za 10 lat chciałabym być spełnioną kobietą, z gromadką dzieci i kochającym mężem u boku. Kto wie, być może będę w zupełnie innym zakątku ziemi…

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Aktualnie pracuję nad dwiema cechami. Jedną z nich jest wytrwałość. Uczę się, żeby się nie poddawać w dążeniu do określonego celu. Nie jest ważne, w jakim tempie pokonujesz drogę do jego osiągnięcia - ważne by iść do przodu.

Drugą cechą, nad którą pracuję, jest to, żeby nie przejmować się opinią innych na mój temat. Zdarzyło mi się usłyszeć, że coś jest ze mną nie tak, że jestem za gruba, bądź za niska, że nos mam jak kartofel. Zamiast to bagatelizować, brałam to do siebie i robiłam wszystko, żeby to zmienić. W ten sposób traciłam mnóstwo czasu i energii. Te działania nie uszczęśliwiały mnie, wręcz przeciwnie - zabierały mi radość życia.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem panią swojego losu. Każdy cel, jaki sobie wyznaczę, mogę osiągnąć. Gdyby zdarzyło się tak, że zabraknie mi motywacji do dalszego działania, sięgnę po wiarę i nadzieję, które pomogą mi dotrzeć do celu. Można powiedzieć, że każdego można zdefiniować w taki właśnie sposób pod względem jego wyjątkowości. Ja jestem wyjątkowa, bo wierzę w moją siłę i możliwości. Robiąc coś, oddaję temu całe swoje serce. To również czyni mnie wyjątkową.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Uważam, że piękno może być nośnikiem tego przesłania i wyraziście ukazywać, że to co piękne nie musi zostać celem uprzedmiotowienia, lecz przeciwnie, podkreślać wartości moralne takie jak szacunek wobec drugiego człowieka, zrozumienie oraz wzajemna pomoc.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas