Finalistki

13 ALEKSANDRA LENART

ALEKSANDRA Lenart, Wrocław, 23 lata, 177 cm wzrostu

O sobie: Ukończyłam studia licencjackie na kierunku finanse w języku angielskim na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich z Zarządzania. Pracuje w firmie tworzącej oprogramowanie, gdzie jestem technicznym analitykiem biznesowym. Interesuje się nowymi technologiami i z pewnością jest to przyszłość naszego świata, dlatego rozwijam się w tym zakresie. Hobbistycznie maluję akwarelami i robię makramę. Ważnym aspektem mojego życia jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie.     

Suknia: Paprocki & Brzozowski  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ lubię nowe wyzwania i wychodzenie ze swojej strefy komfortu. Jednocześnie zawsze byłam zainteresowana poprzednimi edycjami i z wielkim zafascynowaniem śledziłam poczynania poprzednich laureatek.     

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Uważam, że powinnam zostać Miss Polonia, ponieważ jestem świadoma, z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się ta rola i czuje do niej powołanie. Jednocześnie od zawsze bardzo o tym marzyłam i jestem pewna, że wkładałabym dużo serca w wypełnianie swoich obowiązków jako Miss.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss jest osobą naturalnie piękną zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Wykorzystuje swoje możliwości do pomagania innym oraz głoszenia ważnych wartości. Potrafi mądrze się wypowiedzieć na wiele tematów dzięki swojej dużej wiedzy. Jest przykładem pewnej siebie kobiety, dążącej do realizacji swoich celów zarówno w życiu zawodowym, jak i związanych z rolą Miss. Ważne, aby była inspiracją dla innych, a jednocześnie, aby inne kobiety potrafiły się z nią utożsamić.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest, zwiedzenie najdalszych zakątków świata, gdyż jestem wielką fanką poznawania obcych kultur. Uwielbiam azjatycką kuchnię i właśnie w te rejony chciałabym się w niedalekiej przyszłości udać.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest Angelina Jolie, która poza byciem utalentowaną i nagradzaną aktorką, jest również działaczką charytatywną. Angelina to głos ludzi poszkodowanych podczas konfliktów zbrojnych. To osoba, która pomogła niezliczonej ilości biednych dzieci, chorym i uchodźcom. Imponuje mi jej feminizm oraz pewność siebie. Gdy przed laty zaproponowano jej udział w Casino Royale, wyraziła zainteresowanie pod warunkiem, ze to ona zagra Jamesa Bonda. Inspiruje mnie to do bycia ambitną oraz do walki o „rolę pierwszoplanową" w wielu dziedzinach życia. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że jest dla mnie ona kwintesencją „piękna z przesłaniem".

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli nie człowiekiem to chciałabym być delfinem, ponieważ to inteligentne, kreatywne i społeczne zwierzęta. Poza tym nie potrafię pływać, a to byłaby miła odmiana.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Super moc, jaką chciałabym mieć to umiejętność likwidowania każdego zła na tym świecie i sprawiania, by ludzie byli szczęśliwi.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna, życzliwa, wrażliwa.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym, dotychczasowym sukcesem jest pokonanie swoich słabości, kompleksów, zaakceptowanie i pokochanie siebie taką, jaką jestem. W przeszłości bywało różnie, ale samodyscyplina i ciężka praca nad sobą wyzwoliły mnie.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Choć panuje przekonanie, że kobiety mają trudniej w życiu, to ja bardzo się cieszę, że jestem kobietą i uważam, że jest to coś pięknego. Jesteśmy niesamowicie silne, od wieków z wielkimi sukcesami walczymy o równouprawnienie. Uważam, ze nie ma nic cudowniejszego niż kobieca solidarność. Wsparcie drugiej kobiety dodaje ogromnych skrzydeł i siły napędowej. Razem potrafimy się zjednoczyć i zdziałać cuda. Dodatkowo nie wyobrażam sobie życia bez pięknych sukni i szpilek.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Nauczyłam się, ze warto przyznawać się przed samym sobą błędnych decyzji i nie bać się wprowadzać zmian w swoim życiu. Czasami warto zrobić krok do tylu, aby nabrać rozpędu.     

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę, się szczęśliwą, otoczoną przez ludzi, których kocham i cieszącą się spełnionymi sukcesami zawodowymi, jak i prywatnymi. Mam nadzieje, że będę miała kilka psów, ponieważ je uwielbiam!

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym wyzbyć się w sobie przejmowania się szczegółami i zamartwiania się nieistotnymi rzeczami, na które nie mam wpływu.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ mam w sobie dużo empatii i miłości do świata. Bardzo szybko uczę się nowych rzeczy i potrafię się odnaleźć w każdej sytuacji. Moje zdolności artystyczne i bycie idealistką sprawia, że przykładam uwagę do najmniejszych detali. Uwielbiam sprawiać radość innym i staram się, aby każdy w moim otoczeniu czuł się jak najbardziej swobodnie. Przede wszystkim jestem sobą i stawiam na naturalność w każdym aspekcie.  

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

„Siła kobiet" jest to wewnętrzna siła i wytrwałość w dążeniu do celu, która tkwi w każdej kobiecie. Jest to także nasza empatia, wrażliwość oraz intuicja, które sprawiają, że jesteśmy w stanie czytać między wierszami, zrozumieć sytuacje innych osób i ich uczucia. Kobiety XXI wieku są wielozadaniowe i realizują się na wielu płaszczyznach. Nasza kobiecość i delikatność niosą w sobie niesamowity potencjał i sprawiają, że nie ma przed nami przeszkód nie do pokonania.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"?

Hasło „Piękno z przesłaniem" oznacza dla mnie, że prawdziwe piękno to przede wszystkim wartości wzywające do niesienia pomocy innym i bycia dobrym człowiekiem. Uroda gra tu poboczną rolę, ponieważ piękno zaczyna się od tego jak traktujemy innych.     

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas