Finalistki

12 ROKSANA KAROLAK

ROKSANA KAROLAK, Łagiewniki Nowe, 22 lat, 173 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.12 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: studentka prawa i dziennikarstwa | zainteresowania: motoryzacja, moda, rozwój osobisty

O sobie: Od czterech lat studiuje dwa kierunki jednocześnie - prawo oraz dziennikarstwo. Między zajęciami chętnie uczestniczę w sesjach zdjęciowych czy pokazach mody, sprawiają mi one wiele przyjemności.

Najbardziej interesuje mnie gotowanie – zawsze, gdy spróbuje czegoś spektakularnego w restauracji, natychmiast staram się odtworzyć to danie w swojej wersji.

Dodatkowo intryguje mnie motoryzacja, pod wieloma postaciami, a od niedawna do tego grona dołączyła także sztuka savoir-vivre’u.

Stylizacje: Grupa GPoland  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Z uwagi na fakt, że brałam udział w konkursie, to wiem, że jest to wyjątkowe doświadczenie. Wiąże się z nim wiele nowych przeżyć, zawartych przyjaźni i zdobytych umiejętności. Wiedziałam, że jeżeli będzie taka możliwość w przyszłości, to wystartuję ponownie. Dowiedziałam się, że eliminacje OPEN odbywają się w tegorocznej edycji online, co oznaczało, że jest to edycja niezwykła i po prostu muszę spróbować. Cieszę się, że się udało i wiem, że niezależnie od wyniku na pewno nie będę żałować tej decyzji.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Według wielu osób konkurs Miss Polonia to przede wszystkim wygląd, jednak w moim przekonaniu najważniejsza jest osobowość. Moimi największymi zaletami są wytrwałość i pracowitość - nieuniknione przeszkody nie są w stanie mnie powstrzymać przed osiągnięciem celu.

Dodatkowo jestem entuzjastyczna, staram się czerpać z życia w pełni, dlatego wykorzystuje wszelkie napotkane możliwości, tak jak w przypadku udziału w konkursie Miss Polonia.

Swoje działania jako Miss Polonia chciałabym skierować przede wszystkim do kobiet, chciałabym je realnie wspierać, ale także pomagać wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jest wiele form pomocy, które chciałabym wykorzystać i wiele problemów, które chciałabym poruszyć.

Jaka jest idealna Miss?

Patrząc przez pryzmat dotychczasowych Miss, trudno sprecyzować, jaka dokładnie jest ta idealna, ponieważ laureatki tego tytułu są po prostu różne pod wieloma względami, a mimo to każda z nich spełniła się na swoim miejscu perfekcyjnie. Bardzo mi się podoba, że ten konkurs to różnorodność, dlatego trudno mi wybrać która z poprzednich Miss Polonia sprawdziła się najlepiej w tej roli. Bardzo cenię Karolinę Bielawską, którą poznałam, zanim została Miss Polonia 2019 i uważam, że jest bardzo wartościową osobą, a jej akcja #KORONAZGŁOWY przyniosła pomoc wielu osobom, za co szczególnie ją szanuję.

Podoba mi się także Paulina Krupińska, która udowadnia, że nie ma problemu z połączeniem życia rodzinnego z byciem aktywnie zawodową kobietą.

Niemniej w każdej z laureatek dostrzegam coś wyjątkowego.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Niestety nie mam największego marzenia. W przyszłości chciałabym być po prostu szczęśliwa - aktualnie wydaje mi się, że szczęście przyniesie mi rozwój kariery zawodowej, jednak nie wykluczam, że kiedyś się to zmieni.

Chciałabym po prostu otaczać się bliskimi mi osobami i robić na co dzień to, co sprawia mi przyjemność.

Kto jest Twoim autorytetem?

Istnieje wiele kobiet, które są dla mnie ogromną inspiracją. Każda z nich w jakiś sposób zdobyła mój szacunek.

Od wielu lat z przyjemnością obserwuję Joannę Przetakiewicz, która stworzyła ruch społeczny Era Nowych Kobiet, którego misją jest inspirowanie kobiet do przemiany osobistej i zawodowej, pomoc w budowaniu poczucia własnej wartości i akceptacji, trwałych relacji, niezależności finansowej i poczucia szczęścia.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Gdybym nie była człowiekiem, chciałabym być flamingiem, ponieważ są to zwierzęta, które potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji, są bardzo urokliwe, mają wiele zdolności i uwielbiają podróże. Co ważne są ptakami łączącymi się w pary, które trwają przez całe ich życie.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

W związku z tym, że interesuje mnie psychologia i socjologia, chciałabym mieć moc telepatii, czyli możliwość odczytywania myśli napotkanych ludzi.

Jednak największym marzeniem jest moc teleportacji, a zatem umiejętność przemieszczania się w ułamku sekundy do dowolnego miejsca na ziemi. Może wreszcie moi przyjaciele przestaliby narzekać, że mam dla nich tak mało czasu.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Trzy przymiotniki, które najlepiej mnie opisują to: ambitna, szczera, wrażliwa.

Jeżeli na czymś mi zależy to walczę do ostatniego tchu, do ostatniej szansy.

Dodatkowo jestem szczera, ponieważ nie potrafię ukrywać swoich uczuć ani emocji. W niektórych sytuacjach ta cecha mi przeszkadza, jednak mimo wszystko cieszę się, że ją posiadam.

Jestem też wrażliwa, co wiąże się z tym, że wszelkie cierpienia ludzi czy zwierząt bardzo silnie przeżywam.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest przede wszystkim dołączenie do akcji charytatywnej #KORONAZGŁOWY, którą zapoczątkowała Karolina Bielawska. Wraz z moimi przyjaciółmi i partnerami akcji udało mi się zorganizować ogromną ilość produktów dla potrzebujących z Domu Samotnej Matki w Łodzi, Domu Dziecka w Dąbrówce i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dąbrówce. Przy okazji było to poznanie problemów podopiecznych i zapalenie w nich iskierki do walki o lepsze jutro.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Uważam, że w byciu kobietą fajne jest wszystko. Mamy wiele możliwości, z których możemy skorzystać lub nie. Wszystko zależy od indywidualnych chęci każdej z nas. Ja w kobietach podziwiam przede wszystkim siłę i niezwykłą umiejętność organizacji.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

W życiu odbyłam wiele lekcji i nie potrafię wybrać jednej, która miała fundamentalny wpływ na moją osobowość i postrzeganie świata. Codzienne sytuacje przynoszą nam ich wiele, dlatego skupiam się na wyciąganiu z każdej z nich wniosków, aby nie przechodzić nieustannie tych samych lekcji.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Nie lubię gdybania ani przewidywania, co będzie w przyszłości. Jeżeli jednak miałabym to zrobić, to widzę siebie jako spełniona mama dwójki dzieci, szczęśliwa żona i aktywna zawodowo kobieta.

Chciałabym spełnić wszystkie te aspekty życia - w przytulnym domku nad jeziorem, z dużym ogrodem oraz moim psem. Myślę, że jest to powszechnie spotykana odpowiedź, ale nie ma nic złego w tym, że wielu z nas dąży w życiu do miłości i stabilizacji. 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Cechą, którą chciałabym zmienić, na pewno będzie upartość. W niektórych sytuacjach jest to dobra cecha, jednak zdarza mi się czasami na tyle na coś uprzeć, że później tego żałuję. Dodatkowo chciałabym ograniczyć moje ogromne zaufanie w stosunku do wszystkich ludzi. Wielokrotnie przekonałam się o tym, że nie każdego człowieka cechuje prawdomówność, jednak bardzo przewlekle to do mnie dociera.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

W każdej sytuacji jestem sobą i nigdy nikogo nie udaję, jednak potrafię poradzić sobie w każdej sytuacji.

Na moją wyjątkowość składają się po prostu wszelkie cechy mojej osobowości, ale także przekonania i zasady, które w swoim życiu wypracowałam.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Dla mnie „Piękno z Przesłaniem” to przede wszystkim wyjaśnienie, co w rzeczywistości kryje się pod słowami „piękna”.

Ten zwrot określa osobę, która jest nie tylko zachwycająca z zewnątrz, ale i posiada olśniewające wnętrze. To „przesłanie” może przybierać różne formy, ponieważ w dzisiejszych czasach można pomagać na wiele sposobów.

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas