Finalistki

12 ALEKSANDRA PODLASZEWSKA

ALEKSANDRA PODLASZEWSKA, Grotniki, woj. łódzkie  

O mnie:

Od lat interesuję się zdrowym stylem życia i pomaganiem innym, dlatego studiuję medycynę. W wolnym czasie chodzę na pilates, gram na skrzypcach i pianinie, a także uczę się hiszpańskiego. Uwielbiam podróże. W przyszłości moim marzeniem jest wyjazd na misje medyczną.

Fot. Przemysław Kowalczyk

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Już jako mała dziewczynka marzyłam, aby zostać Miss. Jest to niezwykłe doświadczenie, które otwiera nowe możliwości, poszerza horyzonty oraz pozwala poznać wspaniałych ludzi. Ponadto jest dla mnie ważne, że konkurs propaguje idee pomagania innym. Zawsze angażowałam się w różne akcje charytatywne, a udział w konkursie pozwoli mi pomagać innym na większą skalę.  

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia jest nie tylko wielkim zaszczytem, ale również dużym obowiązkiem. Jako Miss Polonia chciałabym inspirować inne kobiety oraz motywować je do działania. Chciałabym także przełamać ostatecznie stereotyp, że piękno i mądrość nie idą w parze. Jednak przede wszystkim jest to moim marzeniem by jako Miss Polonia realizować moją pasje pomocy innym, wspierać prozdrowotne akcje charytatywne i humanitarne oraz propagować zdrowy styl życia.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss to osoba nie tylko piękna zewnętrznie, ale również o pięknym i dobrym sercu. Wrażliwa, a zarazem pewna siebie i gotowa na wszystkie wyzwania. Idealna Miss to kobieta o pięknym charakterze i umyśle, to czyni ją wyjątkową.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest udział w misjach medycznych w ubogich krajach. Chciałabym również, aby ludzie na co dzień byli dla siebie życzliwi i dobrzy. Taki świat pozbawiony byłby zła.

Kto jest Twoim autorytetem?

Nie jestem w stanie wybrać tylko jednej osoby, którą w życiu podziwiam. Myślę, że od każdego człowieka możemy się czegoś nauczyć. Autorytetem są dla mnie moi Rodzice, a także wiele silnych kobiet które zapisały się w historii. Podziwiam księżną Dianę, Marię Skłodowską Curie oraz Audrey Hepburn . Historia każdej z nich jest dla mnie wielką inspiracją.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli nie byłoby mi dane być człowiekiem, chciałabym być delfinem. Są to niezwykłe stworzenia: zawsze radosne, empatyczne i chętne do niesienia pomocy.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Jako supermoc wybrałabym możliwość uzdrawiania chorych. Mimo postępów medycyny współczesny świat jest pełen cierpienia i bólu.  

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna, wrażliwa, zaangażowana - zawsze wkładam serce we wszystko co robię.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym sukcesem jest tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego oraz  studiowanie na kierunku medycznym.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Najlepszą rzeczą w byciu kobietą jest solidarność. Nikt nie zrozumie kobiety lepiej niż druga kobieta. Kobiety rozumieją siebie nawzajem i zawsze są dla siebie wsparciem co czyni nas wszystkie silniejszymi.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Trudnym doświadczeniem w moim życiu był czas epidemii. Jednak okres ten pozwolił mi docenić to co w życiu mam. Moja Rodzinę i Przyjaciół, a także nauczył cieszyć się z codzienności i małych rzeczy.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie pracującą w szpitalu i czerpiącą satysfakcję ze swojej pracy zawodowej. A w życiu osobistym szczęśliwą żonę i matkę.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym  w niektórych sytuacjach być mniejszą perfekcjonistką. Wiem, że w życiu nie zawsze wszystko idzie zgodnie z tym jakbyśmy sobie życzyli. A ta cecha niestety czasem utrudnia mi  akceptacje takich sytuacji.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ…?

Ponieważ  każdy człowiek jest wyjątkowy. Wszyscy jesteśmy inni i to czyni nas wyjątkowymi, dlatego powinniśmy to doceniać i się wzajemnie szanować. Różnorodność ludzi jest najpiękniejsza.

Czym jest dla siebie siła kobiet?

Siła kobiet to  realizacja celów, kobiety stoją za wszystkimi sukcesami ludzkości.  To dla mnie sisterhood czyli niesamowite wsparcie wśród kobiet, wzajemnie zrozumienie i solidarność. To bezinteresowne zrozumienie i poczucie przynależności. Sprawia to, że każda kobieta czuje się silniejszą.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Idea piękna z przesłanianiem głosi, że najważniejsze jest piękno wewnętrzne. Czyli człowieka czyni pięknym to, co ma on w sercu. Jak powiedział Mały Książę „Dobrze widzi się tylko sercem…”. Nie można być osobą prawdziwie piękną bez dobrego serca, dlatego bardzo się cieszę że konkurs propaguje to hasło.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas