Finalistki

12 AGNIESZKA ORZOŁ

AGNIESZKA ORZOŁ, Warszawa, woj. mazowieckie 

SMS o treści MISSPOLONIA.12 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS).  

O sobie:

Posiadam wykształcenie średnie oraz mam ukończony kurs z zakresu księgowości i w tym kierunku się kształcę. W moim życiu nie ma czasu na nudę od najmłodszych lat miałam wiele zainteresowań, ale zdecydowanie to taniec jest moją pasją. Pełni on ważną rolę w moim życiu, jest wyrażaniem towarzyszących mi emocji na co dzień i oderwaniem się od codziennych problemów. Uwielbiam aktywnie spędzać czas, mam na myśli spacery z moim pupilem czy pracę nad sylwetką, ale często sięgam również po dobrą książkę czy oglądam ciekawy film. Jestem duszą towarzystwa, więc spotkania z przyjaciółmi są nieodłącznym elementem mojego życia. Jak tylko czas mi na to pozwala uwielbiam podróżować, zwiedzać,  odkrywać nowe smaki oraz poznawać nowych ludzi i ich obyczaje.

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Mój udział w konkursie wiąże się z jasno określonym celem, nieść pomoc i zachęcać do tego innych, z całą pewnością konkurs tej rangi, jakim jest Miss Polonia ułatwia osiągniecie tego celu.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Myślę, że nie ważne czy to będę ja czy inna kobieta, ważne, żeby każda z nas, której przypadnie zaszczyt założenia korony, realizowała marzenia milionów kobiet na całym świecie. Istotne jest to, żeby nie zapomnieć, że reprezentuje się tę dobrą część ludzkości, do której uważam, że z pewnością się zaliczam.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss to przede wszystkim taka, która myśli o innych. Powinna być wrażliwa, empatyczna i dająca przykład.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest dożyć takiego dnia, w którym cały świat będzie skupiony na wspólnej walce o bezpieczeństwo każdego człowieka. Mam tu na myśli walkę z głodem, chorobami, kataklizmami, gdzie nikt nigdy i nigdzie więcej, w żadnej części naszego świata nie podniesie ręki na drugiego człowieka. Taki dzień mi się marzy.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest moja babcia. Niczego nie dostała od losu, musiała włożyć wiele starań i ciężkiej pracy, by zrealizować swoje marzenie, czy cele życiowe. Wszystko co ma zawdzięcza przede wszystkim sobie. W moim oczach jest kobietą sukcesu, chciałabym tak jak ona być przez innych szanowana i doceniana.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Chciałbym być wodą, w której powstało życie na Ziemi, która jest symbolem oczyszczenia, mądrości, prawdy, dobra i zła, magii i kobiecości.

 

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym mieć moc uzdrawiania, mieć ręce, które wyleczą każdą chorobę. Wtedy jeździłabym po całym świecie, pomagała chorym i patrzyła na ich szczęśliwe twarze.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Wrażliwa, pomocna, szczera.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Udało mi się zbudować swój mały świat, w którym najważniejszą rolę odgrywają ludzie, przyjaźń i z każdym dniem chce żeby ten świat stawał się coraz większy.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Jest wiele wspaniałych aspektów, które wiążą się z byciem kobietą, dla mnie najistotniejszym jest magia macierzyństwa.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Jak większość moich koleżanek i kolegów zdecydowałam się na studia. Rozpoczęłam naukę na Uniwersytecie Warszawskim, dość szybko bo już na pierwszym roku zrozumiałam, że podjęłam pochopną decyzję co do kierunku studiów. Życie pokazało mi, że warto czasami być cierpliwym i realizować swoje cele oraz marzenia, a nie zawsze kierować się zdaniem ogółu. Myślę, że powoli nadchodzi ten moment, w którym podejmę właściwą decyzję w jakim kierunku się kształcić. To zdarzenie w moim życiu przekonało mnie, że nie zawsze trzeba iść z głównym nurtem, lecz czasami powalczyć o własne marzenia.

 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

W przyszłości widzę się w jednej z organizacji o zasięgu globalnym, zajmującej się pomocą w sytuacjach kryzysowych. A prywatnie jako szczęśliwa mama.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Zdaję sobie sprawę, że jak każdy człowiek mam dużo pozytywnych  i trochę tych mniej pozytywnych  cech charakteru. Posiadanie zarówno tych pierwszych jak i drugich czyni człowieka wyjątkową, niepowtarzalną, choć nieidealną istotą  i taką chciałabym pozostać.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ…?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem sobą. Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju i to czyni nas wyjątkowymi. Ważne, aby mieć tego świadomość, akceptować i wciąż odkrywać siebie.

Czym jest dla siebie siła kobiet?

Kobiety czerpią swoją siłę z wiedzy i doświadczenia swoich babć i mam. Naszą siłą jest jedność.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

W moim odczuciu hasło „Piękno z przesłaniem” stało się już hasłem przewodnim czy nawet definicją konkursu Miss Polonia. Według mnie piękno zewnętrzne powinno iść w parze z dobrem, czynieniem dobra, z postępowaniem, które jest godne naśladowania.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas